1 (edytowany przez Cyborg 2010-12-12 12:46:53)

Temat: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Witam ponownie.

Celem owego wątku jest zaprezentowanie i spisanie wszystkich modeli niszczycielskich maszyn jakie mieliśmy okazję zobaczyć (nie tylko w filmach, ale także w grach i innego rodzaju materiałach bezpośrednio związanych z serią). Myślę, że temat jak najbardziej potrzebny, bo o tyle co się zdołałem zorientować, to w sieci można znaleźć jedynie model, ale zero informacji o nim. Z tego też powodu mam zaszczyt utworzyć ten wątek i wyeliminować wszelkie wątpliwości oraz zaspokoić głód wiedzy o mrocznych maszynach. Oczywiście jakiekolwiek dodatkowe informacje o zapisanych niżej cyborgach, nowe modele lub przeoczone, przy tworzeniu listy, jednostki, należy zapisać we własnym poście. Nie mam na myśli jedynie aparatów szpiegowskich jakimi są cyborgi, ale także śmiercionośne roboty.  Wszystkie jednostki starałem się układać w porządku chronologicznym.

Lista :

Terminator T-600 - pierwszy znany cyborg polujący na resztki ludzkości ocalałe po nuklearnej zagładzie. Potężna maszyna o niskich osiągach ruchowych (nie widziałem, by kiedykolwiek sześćsetka biegała, ale za pewne taką zdolność posiada). Sporadycznie otulany imitacją ludzkiej skóry, która wykonywana była z gumy - przez co cyborg był dość łatwo rozpoznawany. W zestawie wyposażany w minigun'a z podwieszonym granatnikiem w drugim ramieniu. Zdolny do funkcjonowania po utracie określonego fragmentu endoszkieletu. Terminator posiada dość prymitywne oprogramowanie Cyberdyne. Maszyna widząca w podczerwieni, zobaczyć ją można jedynie w Terminatorze 4 i prawdopodobnie w 1, kiedy to Kyle Reese, we śnie, ginie z rąk jakiegoś terminatora, który wyglądem nie przypominał Arnolda Schwarzeneggera (był to Franco Columbu, jego przyjaciel) - być może był to właśnie T-600, któremu, pomimo okrycia z gumy, bardzo wyraźnie świeciły oczy w zacienionym miejscu. Podważa to jednak data, ponieważ jak wiadomo w roku 2018 Skynet w tajemnicy produkował nowe terminatory (T-800), a zdarzenia, o których śnił Kyle pochodziły z roku 2029, a więc nie wydaje mi się, by T-600 funkcjonowały jeszcze przez 11 lat od momentu wprowadzenia osiemsetki, jednak mogła to być zagubiona lub ocalała i pozostawiona własnemu losowi jednostka (?). Cyborg posiada dużą siłę ognia, jednak jest ociężały i powolny. Model posiada własną piętę achillesową w postaci odsłoniętego z tyłu ' szyji ' ośrodka kontroli koordynacji ruchowej i przyrządów celowniczych, po jego uszkodzeniu - maszyna jest zdezorientowana przez ok. 2 min.

Terminator T-800 - aparat szpiegowski stworzony do eksterminacji, tropienia i maskowania się w szeregach ruchu oporu - produkowany seryjnie. Maszyna bardzo silna, ale powolna - uzyskująca przeciętną max. prędkość w porównaniu do innych modeli. Dodatkowo podczas indywidualnych misji (często przy użyciu wechikułu czasu) pokrywana żywą tkanką, która jest zdolna do niezbyt efektownej i szybkiej samoregeneracji. Terminator odporny na intensywny ostrzał, wysokie i niskie temperatury, posiadający zapasowe ogniwo (wodorowe) i zdolność do funkcjonowania po utracie kończyny/yn - określonego fragmentu ednoszkieletu za wyjątkiem czaszki i korpusu. Cyborg jest natomiast wrażliwy na duży nacisk wywierany np. przez prasę hydrauliczną, dłuższe poddawanie bardzo wysokiej temperaturze, uszkodzenia endo-czaszki, przebywanie bardzo blisko ładunku wybuchowego w momencie eksplozji, silny impuls elektromagnetyczny i działanie przyszłościowej broni laserowej. Maszynę dodatkowo łatwo można zdezorientować poprzez duży hałas wytwarzany przy pracy np. auto-fabryk i funkcjonujących tam robotów. Terminator może także naśladować określone dźwięki takie jak głos danej osoby, jednym z jego podprogramów są podstawy psychologi oraz anatomia człowieka (przez co jest lepszym zabójcą), posiada także możliwość uczenia się po przestawieniu procesora. T-800 to duża maszyna o wzroście ok. 188 cm (mniejsza od T-600), co czyni ją dość łatwym celem do ostrzału. W rolę tej maszyny wcielał się Arnold Schwarzenegger - możemy ją zobaczyć w The Terminator (część pierwsza), Terminatorze 2 : Dzień Sądu i Terminatorze : Ocalenie (4).

Terminator T-850 - cyborg, który różni się od T-800 jedynie lekko zmienionym wyglądem (podobno model ''designu'', to nadal stara dobra 101'ynka, ale posiada lekko przekształconą twarz, sylwetkę, a także głos) i systemem. Poza tym jego parametry są takie same jak w przypadku poprzednika. Ukazuje się w Terminatorze 3 : Bunt Maszyn i gra go także Arnold Schwarzenegger.

Terminator T-888 Cromarite - organizm cybernetyczny, który możemy zobaczyć jedynie w serialu '' Terminator : Kroniki Sary Connor ''. Już w pierwszym odcinku maszyna trafia na trop John'a i Sarah. Jest to cyborg przypominający T-800 oraz T-850, widzący w podczerwieni. Maszyna posiada nowsze oprogramowanie Cyberdyne - co widać po innym panelu, który terminator widzi przed własnymi ' oczyma '. Jest to nowy model, który potrafi szybciej przemieszczać się pieszo od poprzedników, dodatkowo posiada lukę w udzie, w której to może umieścić niewielki model broni krótkiej. Maszyna jest wrażliwa na działanie dużego napięcia elektrycznego, przebywanie w pobliżu ładunku wybuchowego w momencie eksplozji, silne uderzenie (np. w wyniku zderzenia z pojazdem) oraz na karabin 'atomowy' zawierający izotopy - cokolwiek to oznacza. Maszyna dzięki swej wiedzy potrafi stworzyć substancję dzięki, której jest w stanie wyprodukować sztuczną tkankę. Dzięki temu procesowi może upodobnić się do wybranej osoby. Jej zadaniem jest zlikwidowanie John'a Connor'a.

Terminator T-1000 - maszyna zdolna do idealnego maskowania się poprzez przybieranie wyglądu określonej osoby (która po skopiowaniu ulegała likwidacji) lub trwałych, metalowych przedmiotów o zbliżonym rozmiarze, posiada dość skomplikowaną budowę, która nie przypomina tej stosowanej w np. T-800 oraz T-600. Zbudowany z mimetycznego stopu wieloskładnikowego, inaczej z płynnego metalu. Maszyna posiada podobne oprogramowanie co T-800, ale jest za to od niego bardziej odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych oraz posiada lepsze osiągi ruchowe (zdolny pieszo dogonić pojazd). Maszyna może przedostawać się przez małe otwory dzięki swej płynnej, elastycznej budowie (np. przechodzenie przez kraty bez naruszenia ich fizycznej sturktury, czy wlewanie się do helikoptera przez mały otwór w szybie, wybity kaskiem).Terminator oprócz dużej siły oraz używania broni palnej w walce, posiada własną broń - są to bardzo twarde i ostre elementy, w które może przekształcić dowolny fragment swojego organzimu - najczęściej jednak są to palce lub cała ręka - owe ostrza może dynamicznie wydłużać i zmianiać ich kształt tworząc np. haki. Cyborg wrażliwy na intensywny ostrzał w wyniku, którego na krótki czas ' gaśnie ' - po chwili jednak jego mimetyczna postać z powrotem przybiera ludzki kształt. Dodatkowo maszyna źle reaguje na niskie temperatury (np. poddanie działaniu ciekłego azotu) przez co zamarza i kruszy się na małe kawałki pod wpływem działania jakiegoś bodźca zewnętrznego, maszynę póki co można zlikwidować w jeden sposób - umieścić ją na dłuższy czas w dużym zbiorniku pełnym roztopionego, rozżażonego metalu. Jest to póki co jeden z najlepszych tropicieli - niestety jego produkcja jest bardzo skomplikowana (maszyna ukazała się tylko raz i była prototypem). W rolę tej maszyny wcielał się Robert Patrick w Terminatorze 2: Dzień Sądu.

Terminatrix T-X - terminator, który w przeciwieństwie do poprzedników imituje postać kobiety. Dodatkowo maszyna łączy w sobie aspekty zarówno T-800 jak i T-1000. Cyborg zbudowany jest z rewolucyjnego endoszkieletu, który jest bardziej zaawansowany od tych stosowanych w poprzednich maszynach, dodatkowo otula go imitacja żywej, ludzkiej tkanki wykonana właśnie ze stopu mimetycznego, z którego w całości był zbudowany T-1000. Dzięki temu połączeniu robot zyskał wiele nowych funkcji i możliwości. Terminator posiada wewnętrzne uzbrojenie składające się z broni głównej i kilku zastępczych takich jak miotacz ognia, piła tarczowa itp.. Przy produkcji T-X Sky-Net nie chciał dopuścić do nie powodzenia się misji z powodu innego przeprogramowanego terminatora jak to miało miejsce w Terminatorze 2, z tego też powodu Terminatrix został stworzony także jako likwidator terminatorów, które będą mu utrudniały wykonywanie zadania. Dodatkową zdolnością tej maszyny jest także umiejętność kontrolowania innych pojazdów i maszyn dzięki iniektorom z nanotechnologią. Podobnie jak T-1000 także i T-X potrafiła bardzo szybko się przemieszczać pieszo. Do tego dochodzą zdolności obrotu tułowia, kończyn czy głowy o 180 stopni. Dodatkowo maszyna mogła programować lub infekować wirusem inne maszyny, dzięki temu pobudzała je do 'życia' lub zyskiwała nad nimi kontrolę. Terminatrix jest wrażliwa (podobnie jak inne terminatory) na silne odziaływanie pola magnetyczego oraz silny wybuch w pobliżu maszyny (np. wybuch ogniwa wodorowego od T-800, które zostało umieszczone w jej jamie ustnej). Maszyna może funkcjonawać bez określonego fragmentu endoszkieletu, dodatkowo posiada funckję odczepiania kończyn gdy te są skrępowane, dzięki czemu nie traci czasu na ich przymusowe odrywanie.

Terminator Cameron Phillips (SCC) - przeprogramowany cyborg mający za zadanie ochraniać John'a Connor'a. Podobnie do T-X został upodobniony do ciała kobiety, która została stracona w Sky-Necie już po nastąpieniu dniu sądu. Nowoczesna maszyna, dobrze opancerzona, posiadająca dużą sprawność i siłę. Niestety jej przeprogramowany procesor może się nawrócić na złą drogę pod wpływem wybuchu ładunku TNT (np. w samochodzie-pułapce). Maszyna posiada zdolność do manipulacji uczuciami ludzi. Dlatego w krytycznych momentach potrafi imitować rozpacz, wydzielać łzy, przepraszać oraz wyrażać wolę życia, co jest zwykłym podstępem. Maszyna potrafi także spożywać niewielkie ilości pokarmów, co ma jedynie przekonywać wroga, że nie ma on doczynienia ze śmiercionośnym cyborgiem. Maszyna świetnie sprawdza się w walce z innymi terminatorami, została wyszkolona w likwidacji wrogich endoszkieletów, które potrafi nawet poskładać w ' kostkę ', wyłamując przy tym kończyny dolne jak i górne.

Terminator T-1001 - Super cyborg, który (wg.  mnie) jest najlepszą, najbardziej zaawansowaną technologicznie maszyną jaką stworzył Sky-Net. Podobnie jak prototyp T-1000 tak i T-1001 ma postać mimetyczną, zbudowana jest ze stopu wieloskładnikowego zwanego ciekłym metalem. T-1001 także przedstawia postać srogiej kobiety, która jest szefową potężnej korporacji. Została wysłana w przeszłość by zadbać o bezpieczeństwo rozwoju samego Sky-Net'u, być może jest to aluzja do Sary Connor lub Cameron Phillips, które dbają o bezpieczeństwo John'a. Maszyna przygotowuje wszystko pod dzień sądu. Dodatkowo posiada możliwość okazywania sztucznych uczuć takich jak radość i smutek. Cyborg jest praktycznie nie zniszczalny, nie wiem czy w jego przypadku wrzucenie do kadzi z roztopionym metalem coś by dało. Maszyna unicestwia każdego kto może jej zaszkodzić, zabija ludzi  własnej firmy i pozostałych spółek, którzy sprzeciwią się jakiemuś projektowi. Jej broń praktycznie zawsze stanowią metalowe ostrza, w które przekształca całe ramię lub jedynie palec wskazujący.

Niezidentyfikowane maszyny :
- (Terminator: Kroniki Sary Connor) Cyborg, który śni się Sarze i zabija jej syna (John'a) tuż przed wybuchem pocisku nuklearnego;
- (Terminator: Kroniki Sary Connor) Cyborgi wykonujące poboczne zadania zlecone przez Sky-Net przed dniem sądu.

Jak widać jest to jedynie spis człekokształtnych maszyn, ale przecież oprócz nich funkcjonują także inne zautomatyzowane pojazdy, czołgi, motory (moto-terminatory), transportowce, myśliwce - duże i małe, hydro-boty, mniejsze oraz większe zautomatyzowane pojazdy gąsienicowe, czworonożne maszyny patrolujące (gra), a także olbrzymie dwunożne roboty chwytające żywcem ocalałe osoby. Wiele, wiele innych.

Pozdrawiam - Cyborg.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.
___________________________________

2

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Hmm, według mnie T-X to lepszy Terminator niż T-1001.

3

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

mal napisał/a:

Hmm, według mnie T-X to lepszy Terminator niż T-1001.

Dlaczego tak uważasz? Moim zdaniem T-1001 jest inteligentniejsza i sprawniejsza. Pooglądaj filmiki w serwisie YouTube ukazujące tego cyborga w walce.


Kolejne maszyny SkyNetu, to:

T-1 - niewielki, gąsienicowy robot stworzony do likwidacji ocalałych osób, bardziej jednak służy jako czołg zwiadowczy, patrolujący oraz stróżujący. W Terminatorze : Ocalenie pilnuje on pojmanych więźniów wykorzystywanych do pracy przy budowie T-800 i ładowaniu zwłok. W sadze pojawiają się dwie wersje tej maszyny, pierwsza w Buncie Maszyn i jest to dopiero wstępny projekt oraz w Ocaleniu, tutaj jednak jest to wyprodukowana już przez sam SkyNet jednostka bojowa.  T-1 z Buntu Maszyn posiada napęd gąsienicowy składający się z czterech kół jezdnych, jednego podtrzymującego gąsienicę, jednego napędowego oraz jednego napinającego, całość otacza gąsienica wykonana najprawdopodobniej z gumy. Pojazd uzbrojony został w dwa miniguny niedużego kalibru, są one podwieszone na specjalnie do tego celu przystosowanych ramionach, czy wysięgnikach. Pomiędzy działkami, w pancerzu, osadzona jest niewielka ' głowa ', która stanowi centrum dowodzenia pojazdu, ma ona ograniczone pole ruchowe i z tym samym zakres widzenia, nie może się obrócić nawet o 90 stopni w jakimkolwiek kierunku. Z tego powodu, by zobaczyć co się dzieje z danej strony, maszyna musi obrócić cały korpus. Wersja ta nie jest zbyt celna, dodatkowo jest powolna i wolno reaguje, można ją łatwo podejść, a sama ' głowa ' nie jest mocno przymocowana do reszty korpusu. Wystarczy ukręcić ją, a czołg na zawsze przestanie działać. Kolor maszyny, to w przewadze matowy srebrny. T-1 z Ocalenia, jest większa, cięższa, odporniejsza i posiada większą siłę ognia od poprzednika. Reszta wydaje się być taka sama, prócz oczywiście designu, który nieco się różni, warto wspomnieć, że oba pojazdy posiadają z tyłu trzecią gąsienicę, która ma pomagać w skręcaniu i zapobiegać wywróceniu się do tyłu podczas np. ostrego podjazdu do góry.

Myśliwiec zabójca - jedyny jak dotąd poznany myśliwiec wrogiego SkyNetu. Jest to niewielka maszyna, której rozmiar możemy porównać do samolotu A-10 Thunderbolt. Maszyna bardzo sprawnie porusza się w przestworzach, zdolna wykonać niesamowite akrobacje mające na celu jedno - unicestwić wroga. Wyposażona w działka i dziwne pociski, przypominające kulę skupionej energii elektrycznej lub ognia. O ile dobrze się orientuję myśliwce zabójcy występują we wszystkich częściach terminatora, w Buncie Maszyn, podobnie do T-1, występuje jego starsza i mniejsza wersja. Wyposażony jest w dwa bardzo mocne silniki, które może obracać do 180 stopni lub więcej, dzięki tej koncepcji jest w stanie zawisnąć w powietrzu lub lecieć z dużą prędkością do przodu. Motorami są udoskonalone silniki turbowentylatorowe.

Pozdrawiam - Cyborg.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.
___________________________________

4 (edytowany przez mal 2010-12-25 21:00:12)

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Cyborg napisał/a:

Terminator T-800jednym z jego podprogramów są podstawy psychologi oraz anatomia człowieka (przez co jest lepszym zabójcą),

Nie chcę być upierdliwy i się wymądrzać, bo naprawde sporo się napracowałeś opisując te modele, ale raczej tylko Terminator T-850 miał powyższe podprogramy.

Cyborg napisał/a:

Terminator T-1001Cyborg jest praktycznie nie zniszczalny, nie wiem czy w jego przypadku wrzucenie do kadzi z roztopionym metalem coś by dało.

Skąd takie przypuszczenia? (nie widziałem wszystkich odcinków drugiego sezonu Kronik)

Wracając do porównania T-X z T-1001 to od razu zaznacze (jak już wyżej to zrobiłem) że oceniam tylko na podstawie widzianych przeze mnie odcinków. T-X ma możliwość wytworzenia wielu broni, może imitować (jak T-1000 i T-1001) ludzi czy przedmioty, badać ślady po swoich celach (ludziach, np. krew), a więc w żadnym stopniu nie ustępuje T-1001. A czy jest lepsza to tylko takie subiektywne odczucie, bo jakoś bardziej robią na mnie wrażenie akcje z Buntu maszyn, choć jak 1001 rozpierdala ten magazyn w Kronikach też spoko. Ale chętnie poczytam argumenty na korzyść 1001. Muszę dokończyć ten drugi sezon, ale problem w tym że z odcinka na odcinek coraz nudniej i ciężko trawię ów serialik.

5

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Witam.

mal napisał/a:
Cyborg napisał/a:

Terminator T-800jednym z jego podprogramów są podstawy psychologi oraz anatomia człowieka (przez co jest lepszym zabójcą),

Nie chcę być upierdliwy i się wymądrzać, bo naprawde sporo się napracowałeś opisując te modele, ale raczej tylko Terminator T-850 miał powyższe podprogramy.

Co do podstaw psychologii, to faktycznie mówi o nich T-850 w Buncie Maszyn, natomiast anatomię człowieka posiada T-800 o czym sam informuje nas w Dniu Sądu, Sarah Connor stwierdza wtedy, że dzięki temu są lepszymi zabójcami. Jednak nie trudno wywnioskować, że każdy cyborg SkyNetu posiada ten program, wszystko po to, by szybciej i skuteczniej mordował ludzi.

mal napisał/a:
Cyborg napisał/a:

Terminator T-1001Cyborg jest praktycznie nie zniszczalny, nie wiem czy w jego przypadku wrzucenie do kadzi z roztopionym metalem coś by dało.

Skąd takie przypuszczenia? (nie widziałem wszystkich odcinków drugiego sezonu Kronik)

Skąd te przypuszczenia? Po pierwsze model jest bardziej zaawansowany od prototypu, SkyNet uczy się na błędach i z tego powodu mógł dopracować ten mankament nowego cyborga. Sam zauważ jaką misję prowadzi T-1001, jej celem nie jest zamordowanie Connora, a dbanie o rozwój systemu SkyNet. W dodatku wcieliła się w matkę i z czasem może się wydawać, że coś do tego dziecka poczuła, a przecież to tylko maszyna. Obejrzyj ten filmik, zobacz jakim T-1001 jest mordercą.

T-1001 w akcji.

Do 05:26 są sceny, dalej piosenka w jej wykonaniu.

mal napisał/a:

Wracając do porównania T-X z T-1001 to od razu zaznacze (jak już wyżej to zrobiłem) że oceniam tylko na podstawie widzianych przeze mnie odcinków. T-X ma możliwość wytworzenia wielu broni, może imitować (jak T-1000 i T-1001) ludzi czy przedmioty, badać ślady po swoich celach (ludziach, np. krew), a więc w żadnym stopniu nie ustępuje T-1001. A czy jest lepsza to tylko takie subiektywne odczucie, bo jakoś bardziej robią na mnie wrażenie akcje z Buntu maszyn, choć jak 1001 rozpierdala ten magazyn w Kronikach też spoko. Ale chętnie poczytam argumenty na korzyść 1001. Muszę dokończyć ten drugi sezon, ale problem w tym że z odcinka na odcinek coraz nudniej i ciężko trawię ów serialik.

T-X może wytworzyć broń i naśladować przedmioty? Z tego co wiem to używa jedynie broni wewnętrznej, a imituje jedynie ludzi i ich ubranie. Poza tym gdyby umiała wyprodukować broń, to dlaczego zabiła policjanta i zabrała jego pistolet?

Pozdrawiam - Cyborg.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.
___________________________________

6

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

A jaka jest roznica pomiedzy T-1000 a T-1001?????

7

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

T-1000 był prototypem. T-1001 to jego nowsza wersja (damska), która pojawiła się w Kronikach Sary Connor. Poza wyglądem brak innych różnic.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

8 (edytowany przez Cyborg 2012-01-29 19:43:31)

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Juby napisał/a:

Poza wyglądem brak innych różnic.

Nie byłbym tego taki pewien, w końcu T-1001 zaprezentował nam nowe możliwości, które u T-1000 nie występowały, mam tu na myśli zamianę w mimetycznego '' węża '', który to zabił człowieka wlewając mu się do gardła, do tego ostrza nowszego cyborga zdawały się mieć dłuższy zasięg. Poziom inteligencji wg. mnie również przerasta prototyp. No i na deser funkcja przeobrażania się w pisuar, co czyni tę maszynę najbardziej przyjazną każdemu mężczyźnie. lol

Pozdrawiam.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.
___________________________________

9

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Ja tam nie widziałem, żadnej różnicy, ale serial oglądałem tylko raz, i to gdy wychodził na bieżąco, więc średnio go pamiętam. Mogę się mylić.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

10 (edytowany przez Reuel 2012-01-30 21:36:22)

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Cyborg napisał/a:
Juby napisał/a:

Poza wyglądem brak innych różnic.

Nie byłbym tego taki pewien, w końcu T-1001 zaprezentował nam nowe możliwości, które u T-1000 nie występowały, mam tu na myśli zamianę w mimetycznego '' węża '', który to zabił człowieka wlewając mu się do gardła, do tego ostrza nowszego cyborga zdawały się mieć dłuższy zasięg. Poziom inteligencji wg. mnie również przerasta prototyp. No i na deser funkcja przeobrażania się w pisuar, co czyni tę maszynę najbardziej przyjazną każdemu mężczyźnie. lol

Pozdrawiam.

Tylko, że w tych zmianach nie ma nic mówiącego o wzmocnieniu modelu względem prototypu jeśli chodzi o wytrzymałość, a piszesz, iż masz wątpliwości czy kąpiel zgotowana T-1000 by go zniszczyła. Tak więc albo to była twoja subiektywna ocena możliwości tego modelu albo coś przeoczyłem wink Tak poza tym nie zauważyłem jakiegoś specjalnego wątku od tego, więc chciałbym się tu pokrótce przywitać z całym forum.

11

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

T-X i T-1001 są najlepszymi terminatorami dla mężczyzny.
Mogą sobie powiększać cyce tongue

T1: 10/10; T2: 10/10; T3: 2/10; T4: 6/10; T:SCC: 5/10

12

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Proponowałbym odrzucic maszyny z poza terminatora T1-T4

13

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

eee lepiej nie , dzięki obywatelowi Cyborg wiemy chociaż co w tym filmie występuje smile .

BTW. Takie T-1 to już całkiem realne maszyny , chyba sobie zbuduję podobnego hehe

14 (edytowany przez Kagonator 2012-04-23 19:14:01)

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Kilka potknięć.

T-X był silniejszy od każdego modelu T-1000 i pochodnych, bo de facto został stworzony do niszczenia innych terminatorów. Posiada w swym arsenale działo plazmowe, zdolne do stopienia mimetycznych nanocząsteczek z których zbudowany jest jak T-1000 jak i T-1001. W jednej z powieści T-X testowany jest podczas walki z T-1000 i niszczy go właśnie przy pomocy działa plazmowego.
Seria 1000 była technologiczną porażką SkyNetu pod każdym względem. Metal ten był podatny na krytyczne temperatury, a nawet przestarzała broń potrafiła powstrzymać go na jakiś czas. W zamiarach miał być nieprzeprogramowalnym infliltratorem. Jednakże SkyNet sam nie mógł go również zaprogramować. Modele te były "wychowywane" i "uczone". Doprowadziło to jednak do ich buntu i część przeszła na stronę neutralną - tj. nie sprzymierzoną z ludźmi ani ze SkyNetem. Co gorsza nowy ruch oporu przejmował inne modele. Wtedy SkyNet zaczął stosować blokady uczenia się, by te nie mogły się zbuntować. Niestety, działało to tylko w przypadku programowalnych modelów. Nieznany jest wpływ zbuntowanych terminatorów na losy wojny.
Seria T-X połączyła nanocząsteczki z endoszkieletem i jest najbardziej zaawansowanym modelem, dobrym do walki z ludźmi jak i z terminatorami.

T-850 różnił się między innymi źródłem zasilania. Ogniwa elektryczne i kumulacyjne, zastąpiły dwa ogniwa nuklearne (jedno było zapasowe). Poza tym miał zaprogramowany moduł psychologiczny, dzięki czemu lepiej radził sobie z infiltracją. To swoją drogą spory błąd scenarzystów (nie jedyny zresztą) T: Salvation. Connor wysadził fabrykę ogniwem nuklearnym, które było zarezerwowane dla kolejnych modeli. T-800 używały ogniw elektrycznych. Widać to w T2: JD, gdzie T-1000 przebija prętem ogniwo, powodując nie wybuch atomowy, lecz silne wyładowania. Jednak widocznie się zapomniał, bo T-800 posiadał ogniwo kumulacyjne, które zebrało energię cieplną i reaktywowało maszynę wink Podobnie zresztą wyładowania nastąpiły po zgnieceniu prasą hydrauliczną w T1. Ogniwo nuklearne służyło również prawdopodobnie do autodestrukcji w przypadku sytuacji bez wyjścia, lub jako "mobilna bomba".

Seria T-888 nie ograniczała się tylko do Cromartiego. To był po prostu model. Akurat model Cromartiego był nadzwyczaj inteligentny, reszta modeli to jakieś tłuki były wink T-888 był prawdopodobnie pierwszym modelem o zróżnicowanym wzroście. Posiadał trzy chipy - główny i dwa wspomagające, zintegrowane z endoszkieletem. Nie mogły działać bez chipa, ale wspomagały go np. gdy trzeba było pokierować zdekapitowanym korpusem (szyja była newralgicznym punktem terminatorów, rebelianci często dekapitowali modele humanoidalne - widocznie Skynet był ułomny i nie potrafił zamontować chipa np. w klatce piersiowej, ale to już moja konkluzja). Poza tym to po prostu lepiej opancerzony T-850.

Seria Cameron nie była przystosowana w ogóle do walki z innymi endoszkieletami, choć miała wiedzę jak je unieszkodliwiać. W zasadzie ten model nawet do walki z ludźmi nie był zbyt dobrze przystosowany. Charakteryzował się jednak sporą tolerancją jeśli chodzi o model części, gdyż potrafił je pobierać od wrogich T-888 (być może był przerobioną serią 800). Mimo wszystko był podatny na obrażenia, które powodowały liczne usterki. Niemniej był modelem o niezwykłych zdolnościach infiltracyjnych, a wręcz posiadał wysoką inteligencję i niektórzy nawet twierdzą że odczuwał emocje. Tak naprawdę tajemniczy model, zupełnie wyłamujący się ze SkyNetowych standardów, być może został stworzony przez ruch oporu lub zbuntowane temrinatory, jednakże to tylko plotka - Cameron posiadał główny rozkaz zabicia Connora. Co ciekawe, mógł sprzeciwić się tej dyrektywie, przestawiając się na przeprogramowany system.

Modele T-600 w T: Salvation to jakieś nieporozumienie, nie wiem czemu scenarzyści olali fakt, że mogły być pokrywane gumową skórą. Z kilometra widać, że pokryty w ten sposób model z minigunem to nie człowiek. Terminator: TSCC bardziej był kanoniczny i pokazał T-600 jako standardowy model pokryty gumą, przez co z daleka mógł wyglądać jak człowiek, lecz z bliska dało się go rozpoznać.

W filmie T: Salvation były też przez moment pokazane T-700, jako modele bardzo podobne do T-800. Nie wiadomo czy były stosowane jako infiltratory, i czy również były pokrywane gumą. Prawdopodobnie były jedynie typowym mięsem armatnim.

W T2: 3D była wzmianka o T-80 (zwanym też jako T-8), pierwszym humanoidalnym terminatorze. Był rzadki i wyprodukował go Cyberdyne by przekonać sponsorów. Był powolny i nie posiadał sztucznej inteligencji podobnie jak T-100 (zwany też jako T-1, co jest lekkim paradoksem). Skynet nigdy ich nie użył w walce, uznając je za zbyt cenne, a potem powstały nowsze modele, i T-80 poszedł w odstawkę. Jednakże T-80 mogą tłumaczyć zamiłowanie SkyNetu do humanoidalnych modeli.

Warto też wspomnieć o HK Juggernaut, HK Moto, i HK Aerial-2 (to te większe latające), a także o dziwolągach takich jak podwodne pluskwy (nie znam nawet nazwy) i ten duży do łowienia ludzi (też nie znam nazwy). Był jeszcze T-1000000 jako strażnik maszyny czasu w T2-3D wink

O reszcie nie-filmowych modeli napiszę kiedy indziej wink

To tyle

15

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

No no kolego Kagonator , takich postów tutaj brakuje smile

Czekam teraz na szersze opisanie T-806 smile , bo wikipedia dużo nie opisuje (wtajemniczeni pewne już się uśmiechnęli tongue )

16

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

No Kagonator się postarał. Szczególnie brawa za opisanie różnic między T-800, a T-850.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

17 (edytowany przez Reuel 2012-04-24 18:08:19)

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

W filmie T: Salvation były też przez moment pokazane T-700, jako modele bardzo podobne do T-800. Nie wiadomo czy były stosowane jako infiltratory, i czy również były pokrywane gumą. Prawdopodobnie były jedynie typowym mięsem armatnim.

Mógłby kolega podać, w jakim momencie filmu się pojawiają? Bo właśnie już znalazłem coś w internecie o T-700, jednak nie mogłem się ich dopatrzyć na filmie, a z ciekawości chciałbym zobaczyć czym się różniły od innych modeli.
Przy okazji, mógłbyś podać skąd to wszystko wiesz? Bo szczerze mówiąc jeśli to jakieś książki czy coś to może bym w swoim czasie przerobił wink

18

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

T-1 ,  w Salvation  T-700 , pojawia się na początku filmu , gdy ląduje na nim śmigłowiec i trochę później gdy John rozbija się helikopterem , wychodzi z wraku , patrzy w stronę wybuchu i nagle atakuje go T-700 bez nóg.

19

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

To był T-600, T-700 nie ma w filmie, był on tylko zaprojektowany przez twórców.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

20

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

A może T-600 , wydawało mi się , że to model T-700.

21

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

pragnę zauważyc ,że terminator którego rozwala Connor przy śmigłowcu , wygląda zupełnie inaczej niż ten którego rozwala Reese w mieście !  Bardziej masywna sylwetka i inny hmm "ryj" big_smile , więc na pewno nie są to te same maszyny !!

22

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

Stoki , też mi się tak wydawało ale nie zwracałem na to zbytnio uwagi.

23

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

patrzcie co znalazłem na necie

http://img187.imageshack.us/img187/4323/terminatormodels1.jpg

czyli wygląda na to ,że Connora zaatakował T-600 ,a Marcusa T-700 !!!!

Wniosek prosty , albo ktos babola strzelił podpisując te Terminatory na obrazku powyżej ,albo twórcy Salvation walneli babola , bo jak wiadomo T-600 miały byc bardziej podobne do człowieka , ale z gumową skóra itp. Na tym obrazku natomiast widzimy monstrum które łatwo zobaczyc z kilometra big_smile

24

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

T-700 byl w filmie gdy Connor wszedl do skynet, w tedy widziano t-700 z bronia w reku przez chwile

25

Odp: Spis terminatorów, czyli to, czego brakowało.

To był T-600 , masz na myśli tego terminatora co wchodzi w kadr i się rozgląda , potem idzie dalej ?
Oczywiście z bronią w ręku.