1 (edytowany przez Goro Gondo 2013-02-21 16:17:53)

Temat: Transporter

Transporter - 4/10
Transporter 2 - 2/10
Transporter 3 - 3,5/10

Jedynka to takie sobie kino akcji, kiedyś nawet nieźle się oglądało, ale teraz wątpię żeby cokolwiek w tym filmie mi się spodobało. Po filmie w pamięci zostaje tylko scena bójki, gdy Statham oblewa się smarem i wybuch zamku (czy co to tam było). Sequel to koszmar, niemal nieoglądalny i nie mam na myśli absurdów! Film jest jakiś mdły, nudny, chaotyczny, a montaż i sceny akcji sa fatalne. A o aktorstwie i dialogach nie ma nawet co mówić. Trójkę ostatnio kupiłem na DVD, bo była w promocji i moje zdanie jest następujące:
Film jest o wiele bardziej przyziemny od dwóch poprzednich części, no może poza sceną, gdy Frank jedzie bokiem strasznie długi odcinek. W ogóle film ma zupełnie inną konwencję i jest różny od jedynki i dwójki. Sama postać Transportera się zmieniła bardzo. Co do samego filmu, to aktorstwo jest bardzo dobre (główne role), podobała mi się gra Stathama i jego partnerka też zagrała nieźle. Inni wypadają blado. Akcji jest niestety bardzo mało, a cieniutko wypadają walki też, są nieciekawe i przez głupi montaż nie widać nic, tylko chaos. Jedynie pościg gdzieś pod końcem jest wart uwagi i wygląda dość imponująco, choć też raczej nic niezwykłego. Przez brak dynamizmu i właśnie akcji film nuży i dłuży się. Całość jest taka trochę nijaka. 3,5/10.