Temat: Realizacja

http://film.org.pl/fx/t2r.html

2

Odp: Realizacja

Fajnie było sobie znów o tym poczytać, chociaż zaskoczyła mnie wypowiedź na temat zescalającego się T-1000. Gdzieś czytałem, że wykorzystano do tego ujęcia rtęć pod dość dużym ciśnieniem w szczelnym pojemniku.
Zdziwił mnie zamiast tego jogurt ^^

3

Tworząc stronę, planowałem tak jak na BatCave tworzyć kilka działów odnośnie realizacji filmów o Terminatorze (efekty, charakteryzacja, itd). Jednak analizy trylogii z Arnoldem na KMF są tak dobre, że postanowiłem tworzyć tylko jeden dział PRODUKCJA, w którym zawarte będą informacje o powstawaniu filmu + zebrane ciekawostki, który zastępować będzie kilka działów.

Do wydania w tym roku analizy oryginalnych STAR WARS, analiza Terminatora 2 była najlepszą na KMF. ;D

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

4

big_smile
No chłopaki tam odwalają kawał dobrej roboty, wiesz na stronie terminator.pl nie wiem jak chcesz to zrobić, ale uważaj na prawa autorskie wink
W sumie mądrze by było dać odnośnik do ich strony, aby każdy sobie mógł to przeczytać, a na stronie dać pewne hasła może?

5

Dobrze jest jak jest .

6

https://www.stanwinstonschool.com/blog/ … y-t1000-fx

7

Szkoda, że video nie można zobaczyć...

8

tutaj masz:

1) http://www.dailymotion.com/video/xv8bme … KtVa4eNvp6
2) https://www.youtube.com/watch?feature=p … YQMfT6nsQs

9

Chciałem o tym filmiku i o kilku nowych zdjęciach ze studia Stana Winstona opublikowanych w sieci 31 października napisać w newsie na stronie głównej, ale miałem problemy z kompem przez kilka ostatnich dni (szczególnie wczoraj) i nic z tego nie wyszło. Teraz chyba jest już musztarda po obiedzie, tym bardziej, że studio canal usuwa filmik. Ale fajnie, że Axelio podał tutaj link, to chociaż część forumowiczów zdążyło obejrzeć ten krótki dokument. wink

THE TERMINATOR

10

Tu filmik sprzed dwóch dni. Pokazane są testy eksplodującego ciała Sary Connor ze snu o Dniu Sądu i test efektu miecza wbitego w głowę Toadda.

http://www.youtube.com/watch?v=3v5VDrC8 … r_embedded

11

Kiedyś, chyba na Discovery był taki program o najlepszych efektach kinowych wszechczasów. Był tam właśnie odcinek specjalnie dla Terminator 2 poświęcony. Właśnie były mniej więcej te efekty poruszane, efekt spalanego LA, wychodzenia Roberta z płomieni itd. Rewelacja! Nie wiem czy jest to w necie, pewnie tak, ale nie pamiętam nazwy hmm

12

chyba widziałem ten odcinek na Discovery . Ale było to dawno temu i nie pamiętam za bardzo dokładnie całego programu . Pamiętam tylko , że czekałem jak na szpilkach aby to zobaczyć .

13 (edytowany przez Fan 2013-02-05 11:06:30)

hapol napisał/a:

Kiedyś, chyba na Discovery był taki program o najlepszych efektach kinowych wszechczasów. Był tam właśnie odcinek specjalnie dla Terminator 2 poświęcony. Właśnie były mniej więcej te efekty poruszane, efekt spalanego LA, wychodzenia Roberta z płomieni itd. Rewelacja! Nie wiem czy jest to w necie, pewnie tak, ale nie pamiętam nazwy hmm

Nie jestem pewny, ale kiedyś, w latach 90-tych był w polskiej tv taki cykl "Magia kina". Może to ten sam program?

Dodam coś od siebie. Żródło: film.wp.pl

Błędy w filmie "Terminator 2":

1) Kiedy T-800 przybywa z przyszłości, staje przed barem i skanuje wzrokiem zaparkowane motory. Przy drugim na ekranie pojawia się nazwa "Model 236 Yamaha". Motor na, który patrzy Terminator to w rzeczywistości Harley Davidson. Podobny błąd pojawia się przy skanowaniu samochodów - Ford LTD sedan pojawia się na wyświetlaczu Terminatora jako Plymouth Sedan.

2) W słynnej sekwencji pościgu T-1000 za T-800 i małym Connorem, ciężarówka prowadzona przez T-1000 "zeskakuje" z wiaduktu do kanału. Przy uderzeniu pęka przednia szyba ciężarówki, lecz w następnej scenie jest ona znowu cała.

3) W scenie pościgu T-1000 za T-800, Sarą i Johnem (uciekają ze szpitala) wielokrotnie zmienia się numer boczny policyjnego radiowozu, który bierze udział w pościgu. Na początku jest to 999273, a potem 999232, 999001, 999001 i 999018

4) W pierwszej scenie strzelaniny pomiędzy T-800 i T-1000 (w centrum handlowym), John Connor zbiega po schodach by dostać się do swojego roweru. Na drzwiach mijanych przez chłopaka widać oznaczenia kolejnych pięter. Pietro 2 mija dwukrotnie

5) W scenie walki T-800 z harelyowcami, Terminator zostaje dźgnięty nożem. W zwolnionym tempie widać wyraźnie, jak gumowy nóż zagina się na jego ciele.

6) W jednej ze scen policjanci pokazują Sarze zdjęcie Terminatora, które zostało zrobione przez kamerę przemysłową na komisariacie w 1984 roku. Na tym zdjęciu Schwarzenegger wygląda tak jak w pozostałej części filmu, a powinien tak jak w pierwszej części "Terminatora", kiedy miał dłuższe włosy i inne uczesanie

7) W scenie w Meksyku John Connor pod światło na kurtkę T-800 - widać, że jest podziurawiona kulami. W kolejnych scenach dziury znikają

8) Kiedy T-1000 wchodzi do domu Dysona, słyszy przez policyjne radio, że Sarah Connor przebywa pod adresem "2144 Kramer". Później, kiedy policjanci pojawiają się w biurze Cyberdyna, głos z radia podaje adres "2111 Kramer".

14

Co do pkt 6) to akurat te zdjęcia wzięły się z tego, że po T1 nie pozostały żadne fotografie i Cameron postanowił "zrealizować" tę scenę jeszcze raz i zrobić te zdjęcia. Stąd właśnie Arnie wygląda na nich jak w T2, a nie jak w T1 smile

15

Fan - to nie są błędy tylko wpadki techniczne/montażowe to po pierwsze, wypisałeś ich 8 a w filmie jest ponad 150 takich myków (to po drugie), a twój punkt ósmy tyczy się tylko wersji rozszerzonej (w producenckiej nie ma takiej sceny).

THE TERMINATOR

16

Juby napisał/a:

Fan - to nie są błędy tylko wpadki techniczne/montażowe to po pierwsze, wypisałeś ich 8 a w filmie jest ponad 150 takich myków (to po drugie), a twój punkt ósmy tyczy się tylko wersji rozszerzonej (w producenckiej nie ma takiej sceny).

Wypisałem osiem, a raczej wkleiłem, bo tyle było w artykule na stronie film.wp.pl.  smile Nic nie stoi na przeszkodzie, można wypisać pozostałe wpadki techniczne. Na forum chyba tego nie ma. Chętnie poczytam i obejrzę w filmie. smile

17

Nie ma ich, ponieważ działy tworzone są na bieżąco! big_smile Ale spokojnie, już niedługo smile

18

Fan - polecam stronę moviemistakes.com, tam znajdziesz wszystkie wpadki filmowe.

THE TERMINATOR