26

Odp: Opinie na temat filmu "Terminator" (1984)

Ja znam ten cykl . Śmieszne są te przeróbki smile

27

Widziałem już kilkadziesiąt tego typu skrótów... Całkiem to wszystko fajne tongue Ale tutaj zabrakło I'll be back big_smile
W T3 jest scena, jak TX znajduje krew Johna i tekst Kate: She's coming! tongue

28 (edytowany przez darth_konio 2012-10-27 14:53:17)

Witam serdecznie,

Jestem nowy na tym forum, ale fanem świata Terminatora jestem od ponad 20 lat. Co do samego filmu to jako szczyl widziałem go na jakiejś kopii czarno-białej i mało wtedy rozumiałem, niemniej jako film akcji o cyborgu, który nieustępliwie ścigał głównych bohaterów, to było to coś wspaniałego dla chłopaka pogrążonego w świecie komiksów, filmów sf itp...

"Terminatora" oglądałem oczywiście niezliczoną ilość razy, więc za każdym razem oprócz wspaniałej (dla mnie) rozrywki miałem możliwość dostrzeżenia czegoś nowego. Sama fabuła była mistrzowsko poprowadzona, motyw Kyla Reese'a, który okazuje się... wiadomo kim (nie chcę spoilerować) zaskoczył mnie totalnie. W latach 80tych i w początkach 90tych mało było filmów z gatunku akcji lub fantastyki, które ukazywały taki zaskakujący zwrot wydarzeń (głównie w filmach serwowano strzelanki, walki mniej lub bardziej spektakularne czy pościgi). Z perspektywy czasu sam klimat tego filmu uważam za genialny, chociażby powrót do lat 80tych gdzie nie było komórek czy komputerów takich jak teraz. Były walkmany, zupełnie inna muzyka czy moda a po ulicach (mówie o filmie) jeździły długie i szerokie sedany. Fajnie na coś takiego popatrzeć również od tej strony

Efekty wizualne z perspektywy czasu mogą wydawać się "archaiczne", ale mi zupełnie to nie przeszkadza podczas seansu. Mało tego, kiedy dowiedziałem się jaki był budżet filmu to stwierdziłem, że lepiej się chyba nie da. Może niektórych razić sztuczna głowa Arnolda w scenie "operacji oka" ale tak samo sztuczna wydawała mi się twarz Arnolda w "Salvation", zrobiona w CGI. Nie mówię, że beznadziejnie to wyglądało ale było widać animację. Osobiście cieszy mnie fakt, że postanowili odtworzyć twarz i fryz Arnolda z pierwszej części "Terminatora", więc ten motyw w filmie z 2009 roku uważam za udany :]. Dodam, że chciałbym zobaczyć film zrobiony ówcześnie, który wykorzystywałby technikę i pasję podobną do tej którą można obejrzeć w T1 lub T2. Fajnie jakby był to kolejny Terminator, ale coraz bardziej tracę nadzieję na powstanie godnej, kolejnej części...

Ogólnie rzecz ujmując film "The Terminator" jest jednym z najlepszych filmów sf i najlepszym filmem z serii, na równi z sequelem (a może i nieco lepszym).

29

Hehe fajnie, że mamy kogoś nowego! big_smile

Po pierwsze to właśnie Terminator jest główną postacią tego filmu wink
Po drugie, chyba nie będziesz nikomu tutaj spojlerował, raczej wszyscy wiedzą kim był Kyle wink

A tak przy okazji: widzę, że jesteś fanem Venoma o to w wykonaniu Eddiego chyba, tak? Ja również uwielbiam komiksy Marvela z nastawieniem na Spide-mana.

30

Ale go przywitałeś Hapol, nie ma co... od pouczenia nawet ja nigdy nie zaczynam, choć dla zasady mógłbym wdać się w dyskusje z Tobą na temat głównej postaci Terminatora wink
Co do Venoma, to chyba jest to jedyna postać Marvela która mi się podoba. Venom ma taki jakiś styl, daje właścicielowi/ofierze pewne moce jednocześnie go zatruwając i niszcząc psychikę. Mogliby o nim zrobić film, a nie znów o człowieku-pająku tongue

Do Darth_konio: również Cię witam. Miłlo zobaczyć fana Terminatora o podobnych poglądach do moich wink
Rozgość się na forum. Czuj sie jak u siebie tongue

T1: 10/10; T2: 10/10; T3: 2/10; T4: 6/10; T:SCC: 5/10

31

Dzięki serdeczne za przywitanie. Już wcześniej wchodziłem na tą stronę. Teraz jednak zdecydowałem się włączyć do dyskusji:] Udzielam się na innym portalu, który traktuje ogólnie o filmach na podstawie komiksu. Mało się tam jednak rozmawia o Terminatorach. Zaproponowałem administratorom tamtego portalu, aby wymienili się buttonami z portalem terminator.pl i pomysł się spodobał, ale mieli problemy z rejestracją i jakiegoś wirusa jeden z adminów złapał (skynet?) że system musiał być przeinstalowywany. Nie wiem czy na forum udzielają się osoby odpowiedzialne za portal, ale jeśli tak to z chęcią z nimi w tej kwestii porozmawiam:]

Odnośnie Venoma  dodam. że jest to jedna z moich ulubionych postaci w komiksach i obok Wolverine'a jedna z bardziej złożonych, jeśli chodzi o origin samej postaci. Na moim avku nosicielem kostiumu jest oczywiście Eddie Brock. Późniejszych nosicieli uważam za podróbki Venoma. W "Spider-Manie 3" zmarnowali potencjał tej postaci.

Wracając jednak do Terminatora to faktem jest iż T-800 w wykonaniu Arniego jest główną postacią filmu. Co do tego nie mam najmniejszej wątpliwości, nie mniej role Kyla Reese'a czy Sary Connor drugoplanowymi nazwać nie można:]
Swoją drogą kiedyś myślałem, że Terminator w tym filmie (jak i w 2ce) nie ma nomenklatury T-800, tylko T-101. Teraz wiem, że 101 to model tej maszyny:] Swoją drogą nie przypominam sobie aby w filmie padło, że jest to T-800'ka. Reese opowiadał o terminatorach i mówił o wersjach T-600 z gumową skórą, ale czy któraś z postaci nazwała go mianem T-800?

32 (edytowany przez MAL-FILM 2012-10-28 09:29:25)

darth_konio - witaj .
Ja też kiedyś myślałem , że T-101 to jakiś starszy model maszyny ale to jest właśnie typ T-800 .

Admin forum to Axelio , a osoba odpowiedzialna za grafikę i.t.p to Juby .
Cieszę się , że grono fanów TERMINATORA przybywa , witaj w centrum Ruchu Oporu . smile

33

Tak, właśnie w momencie, kiedy Reese razem z Sarą chowają się na podziemnym parkingu. Wpierw opowiada o T-600, że łatwo wykrywalne itd. Później właśnie wspomniał o nowym modelu, T-800, poci się, etc. Dlatego musiał czekać aż on pierwszy wykona ruch, żeby go zidentyfikować. Faktycznie, ani Sarah ani Reese drugoplanowymi postaciami nie są, ale Terminator niewątpliwie jest postacią tytułową, o big_smile

Jeśli chodzi o Venoma. Z tego, co się orientuję to Venom jako taki był osobną zupełnie postacią w Uniwersum Marvela (paradoksalnie zanim jeszcze doszło do scalenia różnych komiksów w jedno uniwersum). Bo to był jakiś projekt wojskowy, który wzmacniał żołnierzy, w sensie, że miało jakąś kosmiczną genezę, ale ogólnie co jakiś czas host się zmieniał. Mam nawet kilka komiksów w domu właśnie z Venomem, gdzie tego rodzaju fabuła się rozwija. Dopiero wykorzystano go w Spidermanie, jako symbiot na jakiejś planecie, chyba to było początkowo w mini serii Planet Wars (co do nazwy mogę się mylić), a dopiero później, po dość dużym sukcesie czarnego wdzianka, Peter spotkał się już z nim w Amazing Spiderman, który później pochwycił Eddie. Na koniec chyba było tak, że przecież wrócił do Petera nawet, chyba w serii Wojna Klonów, nawet chyba Carnage wtedy zapanował nad Benem Really - klonem Petera. To była fajna seria big_smile Ale wracając do Venoma, fajna postać, obecnie Venom nie wiem z kim jest związany, ale co do Eddiego Brocka to on chyba nosi coś podobnego do niego i nazywa się Anti-Venom. Ale już nie offtopujmy, ewentualnie daj komentarz czy się tutaj nie pomyliłem z nimczym i cześć, bo się admini zdenerwują wink.

I sądzę, że współpraca naszych forum to dobry pomysł. Nie wiem jak nasi admini na to, ale ja jestem za. Poza tym, może Terminator nie powstał na bazie komiksu, to jednak komiksy na jego bazie powstały i to nawet kilka.

34

Hej MAL-FILM. Grono fanów jest wbrew pozorom spore. U mnie w rodzinie oprócz mnie jest jeszcze trzech takich "T-Maniaków" (ale niezbyt udzielają się w necie)... często robimy sobie sesję z Terminatorami i oglądamy po kolei wszystkie filmy. Obejrzałem na portalu Twój filmik - dobrze zrobiony. Sam trochę montuję w czasie wolnym.

Hapol, odnośnie Venoma to w niektórych kwestiach miałeś rację. Podczas "Secret Wars" gdzie pełno bohaterów Marvela tłukło się ze swoimi wrogami, kostium Spider-Mana uległ uszkodzeniom. Spider zobaczył, że Thor (mający podobny problem) skorzystał z urządzenia które momentalnie naprawiło jego strój. Sam też chciał z niego skorzystać, ale pomylił pomieszczenia i wszedł do takiego z jakimś ustrojstwem, które wypluło małą czarną kuleczkę. Spider-Man dotknął jej i momentalnie oblazła całe jego ciało, dając jemu nowy image, zwiekszając siłę i sprawiając że nie musi używać swoich wyrzutni pajęczyn. Ponadto czarny strój zmieniał się w normalny ubiór. Zabrał więc ten kostium ze sobą na ziemię i okazało się, że jest to żywy organizm. Wskutek kilku wydarzeń Parker pozbył się symbionta, który odrzucony złączył się z Eddim Brockiem, przeżywającym kryzys emocjonalny. Brock obwiniał Spider-Mana za wydarzenia z przeszłości a Symbiont Petera Parkera za to, że go odrzucił. Tak połączeni stali się postacią znaną nam jako Venom. Venom ostatnimi czasy zmieniał właścicieli. Obecnie Venomem jest Flash Thompson (szkolny kolega Spider-Mana). Niestety krócej się nie dało. Sorry za offtop.

Co do komiksów, to tak jak piszesz. Zarówno Alien, Star Wars, Predator czy właśnie Terminator stały się filmami na tyle popularnymi, że fani z otwartymi rękoma przyjęli przygody złych blaszaków na łamach historii obrazkowych. Sam posiadam tylko te dwa wydane w Polsce i niestety twórcy nie popisali się zbytnio. W jednym szwankuje tłumaczenie i kreska a w drugim ogólna historia. Szkoda, że w Polsce świat Terminatora jest dośc ubogi. Pamiętam jak swoją kopię DVD musiałem nabyć na stadionie X-lecia, bo nigdzie nie można było znaleźć.
Obecnie posiadam dwupłytowe wydanie DVD, które pojawiło się na początku zeszłej dekady. Moja wersja bogata jest w film nieocenzurowany, przeróżne dodatki ale brak jest lektora (tylko napisy). Chciałbym nabyć tą wersję BluRay o której wcześniej była mowa oraz telewizyjną wersję z lat '80 czy '90, która zawierała niewielkie zmiany nakazane przez cenzorów.

35

darth_konio , oooo widzę , że musimy pogadać o montażu w "pogaduszkach" , albo "sb-wersja alternatywna" .

T1 to mistrzostwo świata .

36

MAL-FILM napisał/a:

T1 to mistrzostwo świata .

Widzę, że zwięźle i na temat. tongue

Ja jeszcze trochę o Venomie, tak z tego co tak kojarzyłem to właśnie Flash, który teraz jest chyba nawet rządowym agentem? Ja od kilku miesięcy już nie siedzę w komiksie, szczerze to nie mam czasu trochę nadganiać tematu i dodatkowo poświęciłem się trochę innemu hobby. Ot, fajnie mieć na forum kogoś, kto również w tym siedzi i w razie czego jest z kimś pogadać czy nawet żeby naprostował moje myślenie, jak choćby to, czy Captain America nadal żyje, czy jednak w Civil War go zabił ten snajper? Bo mniej więcej w tym okresie się zatrzymałem, później jeszcze na jakiś czas serii Back in Black byłem i teraz trochę ostatnimi czasy, jak była ta seria z jakimś wielkim zagrożeniem dla Ziemi, które mi się nagle przestało chcieć czytać tongue

Olagfigh napisał/a:

Ale go przywitałeś Hapol, nie ma co... od pouczenia nawet ja nigdy nie zaczynam, choć dla zasady mógłbym wdać się w dyskusje z Tobą na temat głównej postaci Terminatora wink

Wiesz co, jak kliknąłem "nowe posty" to pokazało mi jedynie ostatni post, więc nawet nie miałem okazji skomentować tego, co napisałeś tongue
Faktycznie, może i trochę ostro, ale po co będę udawał kogoś, kim nie jestem tongue
Wolę od razu z grubej rury, niech darth też nie myśli, że jest łatwo i różowo. To, że witamy go z otwartymi rękoma to nie znaczy, że nie dostanie bęcki, jak głupoty będzie gadał. tongue

Kurde, respekt tak na marginesie dla darth'a za ten stadion X-lecia. Ja tam nigdy nie odważyłem się kupować, a jeśli chodzi o takie zakupy to tylko w Poznaniu na Bema kupowałem szemrane rzeczy, ale to było w czasach, kiedy Internet podłączało się do gniazdka telefonicznego i wybierało tonowo numer ;-)
Teraz wszystkiego jest pełno i co do kwestii tego, że Polska jest slabo wyposażona. W dobie Internetu i zakupów w sieci, wydaje mi się, że można spokojnie sprowadzić mnóstwo rzeczy zza granicy i nie będzie problemu. Jedyne co, to fakt iż nie będzie tam właśnie polskiego lektora, który swoją drogą nie zawsze jest potrzebny i pożądany. Ale w necie asortyment jest taki, jak być powinien, trzeba mieć chyba tylko trochę odwagi i dużo kasy wink

37

Raz tylko byłem na stadionie x-lecia i wtedy udało się nabyć Terminatora. Wyglądało to tak, że zaczepił mnie gościu który stał sobie poprostu. Spytałem się czy ma filmy na dvd a ten zaprowadził mnie do typa handlującego jakimiś perfumami. wbiłem się na tył tego stoiska a sprzedawca perfumów wytargał 2 kartony filmów. były tam różne nowości.. mieli tego dużo... mieli też Terminatora, którego kupiłem . Wydanie jest z napisami po angielsku, do wyboru z rosyjskim dubbingiem (raz nawet tak obejrzałem - beka). Był też drugi rosyjski dubbing, parodiujący cały film (coś na zasadzie borewicza, czy puchatka). Jakby nie było cieszyłem się, że dorwałem ten film.

ps. hapol - Zdaję sobię sprawę, że świerzaka trzeba przetrzepać;]

38

Eeee tam od razu przetrzepać ;] Po prostu trzeba wiedzieć z "kto jest po drugiej stronie" smile
W sumie mnie też miło tu przywitano, bez problemowo. Może trochę się też niektórzy wystraszyli, bo strasznie długie posty czasem zdarza mi się pisać. Z resztą, jak przeglądniesz kilka tematów to sam się przekonasz ;]  Ale to odzwierciedla fakt, iż jestem gadatliwy na co dzień. wink

Rosyjski dubbing powiadasz? To pewnie musi być przekomiczne big_smile jak wrócę na 1XI do domu to sobie odpalę T2, albo T1 z tym lektorem jak będę miał big_smile

39

Pierwszy raz "jedynkę" obejrzałem w kinie pod tytułem "Elektroniczny morderca". Niesamowity pomysł z cyborgiem, mroczny klimat i wschodząca gwiazda filmów akcji - Arnold S., sprawiły, że film bardzo przypadł mi do gustu. Mimo upływu czasu, nadal prezentuje bardzo wysoki poziom. Jednak po kilkunastu (a może kilkudziesięciu) seansach, film tak mi zbrzydł, że raczej go już nie obejrzę. smile

40

Fan napisał/a:

Pierwszy raz "jedynkę" obejrzałem w kinie pod tytułem "Elektroniczny morderca". Niesamowity pomysł z cyborgiem, mroczny klimat i wschodząca gwiazda filmów akcji - Arnold S., sprawiły, że film bardzo przypadł mi do gustu. Mimo upływu czasu, nadal prezentuje bardzo wysoki poziom. Jednak po kilkunastu (a może kilkudziesięciu) seansach, film tak mi zbrzydł, że raczej go już nie obejrzę. smile

W kinie ?    oooo , to musisz mieć parę wiosen na karku , Fan smile

Mnie się podoba jedynka i miło się to ogląda ale gdybym widział ten film po parę razy dziennie przez np. miesiąc , też by mi zbrzydł . Dlatego oglądam jeśli najdzie mnie ochota na jedynkę . smile

41

MAL-FILM napisał/a:

W kinie ?    oooo , to musisz mieć parę wiosen na karku , Fan smile

Z tego co czytałem w temacie o wieku userów, to chyba jestem najstarszy. wink

42

Nie chcę nic mówić, ale jesteś fanem Evertonu? Twój avatar przypomina mechanicznego Felainiego tongue

A tak na marginesie - ja oglądałem kilka razy dziennie T1 przez długi okres (o czym możecie przeczytać w moich pierwszych postach na tym forum) i nadal mi film nie zbrzydł, choć przyznaję - nie oglądam go już tak często teraz big_smile

43

Ja tam widziałem T1 w swoim życiu chyba z 50 razy i mam nadzieję po blisko dwóch latach absencji powtórzyć go, gdy już kupię najnowsze wydanie blu-ray (a to się stanie prawdopodobnie w ciągu 2 tygodni). Szanse, że kiedyś mi zbrzydnie - 0.0. wink

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

44

hapol napisał/a:

Nie chcę nic mówić, ale jesteś fanem Evertonu? Twój avatar przypomina mechanicznego Felainiego tongue

Wybrałem taki avatar, bo wydawał mi się komiczny. big_smile

45

Aaa! big_smile Sądziłem, że mam nowego kolegę nie tylko w środowisku Terminatora, a jeszcze Everton FC. Szkoda tongue