1 (edytowany przez Goro Gondo 2013-01-28 18:44:14)

Temat: Missing in Action

Seria stała się jedną z moich ulubionych, dobre filmy o Wietnamie. Bardzo z Rambo mi się kojarzą big_smile. Każda część Missing in Action jest podobna do kolejnych filmów z Rambo. Ale to nie minus, bo obie serie wypadają bardzo dobrze. Seria "Zaginiony w akcji" to jedne z najlepszych filmów z Chuckiem Norrisem.

Missing in Action - Nie wiem czemu, ale ten film bardzo mi przypomina i kojarzy się z „Rambo: First Blood”, ale jest trochę gorszy od niego. Chuck Norris bardzo dobrze czuje się w tej roli i świetnie wypada jako jeniec. Akcji jest sporo, ale gdzieś w połowie jest przestój spory. Muzyka jest bardzo dobra – mroczna i potęgująca napięcie. Klimat jest niesamowity. Denerwowało mnie tylko coś takiego – Braddock zawsze widział jak i kiedy się uchylić, żeby nie dostać nożem/siekierą. Ja rozumiem, że to film akcji jest, ale to strasznie nienaturalne. Gdy kogoś usłyszał od razu wie, co on trzyma w ręce i jak ma się uchylić… Albo gdy biegał po dżungli zatrzymał się tylko przy tym drzewie gdzie była pułapka. Potem w ogóle nie patrzył pod nogi…Ale ogólnie niezłe kino. 7/10

Missing in Action 2 - Tak jak część pierwsza kojarzyła mi się z pierwszym Rambo, to dwójka kojarzy mi się z  First Bloog: Part 2. Tylko spójrzcie - chęć zmuszenia głównego bohatera do złożenia zeznań/zawiadomienia bazy, oboje wymiękają gdy trzeba ratować przyjaciela, ucieczka, powrót po resztę uwięzionych i finał z helikopterami. W ogóle podobieństw jest dużo, jednak Zaginiony w akcji 2 jest sporo łagodniejszy. W ogóle w tym obozie nie ma jakiś strasznych warunków - jeńcy szarpią się ze strażnikami, pyskują do nich i jedyną karą jest praca. No może była jedna scena tortur, gdy Norrisowi założyli worek ze rozjuszonym szczurem na głowę (notabene świetna scena). A tak to raczej kończyło się na gadce, lub straszeniu. Na tle innych filmów o Wietnamie to dość łagodnie to wypada. Jest parę przestoi, ale nie można powiedzieć, że jest nudno. Akcji jest co prawda mało, ale na końcu jest wybuchowo. Sam film jest dość ciekawy i pojawiają się w głowie pytania - czy uda się im uciec z tego obozu, jak to zrobią, czy któryś z bohaterów zginie? Ładna była walka Chucka Norrisa i dowódcą  Jin'em. 6/10

Braddock: Missing in Action 3 - Obawiałem się nieco, bo reżyserem jest Aaron Norris, ale jednak tym razem się postarał i to najlepszy film jaki wyreżyserował. Sam początek jest już bardzo dobry i na myśl przywodzi część pierwszą. Dalej też jest nieźle, chociaż dziwna jest ta nagła zmiana postawy u Chucka i strasznie szybka jest podróż do Wietnamu. Samych akcji i walk jest sporo i kilka jest wprost niesamowitych, ale było też parę strasznie naciąganych m.in ta gdzie śmigłowiec strzela kilkanaście razy i nie może trafić w ciężarówkę. Całkiem udany był ten motyw z uwięzioną rodziną Braddock’a. Finał to niezła sieczka w stylu Rambo, czuć te lata 80. 8/10

P.S  - Wszystkie części można było obejrzeć w TVN w niedzielne wieczory. Jedynkę czytał Janusz Kozioł, dwójkę i trójkę Jacek Brzostyński.

2

Odp: Missing in Action

Szczerze, to dobrze pamiętam dwójkę i odcięcie złego charakteru ze śmigłowca big_smile ale tak to jakoś seria w ogóle nie zapadła mi w pamięć, być może dlatego, że dawno już nie oglądałem filmów z Chuckiem, może trzeba naprawić swój błąd tongue

3 (edytowany przez Goro Gondo 2013-01-29 16:59:33)

Ta scena jest w Delta Force 2.  Chodzi ci, że pęka linka, na której wisi badass? To było w Delta Force 2. W Missing in Action 2 na końcu jest walka i wybuch. Na mnie seria zrobiła wrażenie i jest wiele scen, które zostaną w pamięci. Choć z dzieciństwa zapamiętałem, że filmy Chucka tętnią akcja, a teraz okazało się, że nie jest jednak jej aż tak dużo. Niektóre w ogóle jej nie mają, jak np. "Na granicy piekła".

Oto mój ranking filmów z Chuckiem:
1: Delta Force - 9/10
2: Lone Wolf McQuade - 8/10
3: Hero and Terror - 8/10
4: Missing in Action - 7/10 (Film jest lepszy od trójki, bo porusza dość ważny temat jak First Blood, jest bardziej realny itd, ale w trójce za to piękna akcja jest i kilka niezapomnianych scen, stąd wyższa ocena u niej).
5: Missing in Action 3 - 8/10
6: Missing in Action 2 - 6/10
7: Delta Force 2 - 5/10 (Kilka akcji jest niezłych, ale w porównaniu do część pierwszej porażka, ale, że to kino akcji i za finał to jest wyżej niż komedia Top Dog)
8: Top Dog - 6/10 (Całkiem fajne)
9: Sidekicks - 5/10
10: Hellbound - 4/10

Oglądałem jeszcze Porządni faceci ubierają się na czarno, ale bardzo dawno temu i film był strasznie słaby i nie mam ochoty go odświeżać narazie. I w dzieciństwie oglądałem sporo, ale nie wszystko pamiętam.

4

Hmmm, masz rację, sądziłem, że to właśnie ten film, tylko, że w Polsce ma inny tytuł tongue
Ahh, to dowodzi, że muszę nadrobić Chucka big_smile

5 (edytowany przez Goro Gondo 2013-01-30 16:04:22)

W Polsacie nadawali jako Delta Force, natomiast w TVP (cz. I) i TVN (cz. I i II) jako "Oddział Delta". Dwójka ma podtytuł "Kolumbijski łącznik", ale nie spotkałem, żeby go przetłumaczyli - zawsze jest Delta Force 2, lub Oddział Delta 2.

6

NO wiem wiem, ja sądziłem, że to dwa tytuły tego samego filmu ;]