Temat: Szklana Pułapka

Szklana PułapkaKultowa seria, jedna z moich ulubionych. (Katowana przez Polsat  ). Nie będę jej opisywał, bo to chyba nie ma sensu. Wyrażę więc swoją opinię, i czekam na waszą.

Szklana Pułapka - Jeden z najlepszych filmów akcji, świetnie zrealizowany i co najważniejsze - realistyczny. Postać kreowana przez Willisa jest taka jak my, zwyczajna, nie wyróżniająca się. Za każdym razem gdy spotka się z terrorystami, wiąże się to z uszczerbkiem na zdrowiu. John chowa się, ucieka, dostaje lenie, w każdym innym filmie tego typu bohater to mięśniak, który samą groźną miną rozwala bad guy'ów.  Bardzo dużo akcji, świetna muzyka, doskonały montaż, świetne teksty pojawiające się w punktach kulminacyjnych, ten film jest niemal doskonały. Najlepsza część, ci którzy nie oglądali mogą żałować. 9/10

Szklana Pułapka 2 - Film gorszy niż oryginał, John jest już nieustępliwym twardzielem, ma mase genialnych pomysłów i rozwiązań. Zna się na wszystkim i przewiduje wszystko. . Jest kilka nudnych momentów, ale da się przeżyć. Scenariusz chwilami wtórny i nieco przewidywalny np. akcja dzieje się znów w Boże Narodzenie, żona głównego bohatera zów w niebezpieczeństwie. Mimo to część druga też jest dobra, super klimat, ponownie sporo akcji, świetna muzyka i genialne efekty specjalne. Mimo kilku wad, sequel jednak trzyma poziom i stanowi kawał dobrej rozrywki. Jeśli ktoś widział część pierwszą to musi obejrzeć i tą, a kto nie widział to niech obejrzy część pierwszą, i potem tą  . Warto się zapoznać z tym filmem, mimo, że wymieniłem więcej minusów niż plusów to Szklana Pułapka 2 również mi się podoba i polecam ją. 8/10

Szklana Pułapka 3 - Wreszcie dodarliśmy - moja ulubiona część. Znakomity klimat, to 'opuszczone miasto'. rozwalające teksty i znakomita muzyka.  Non - stop akcja, ciekawe lokacje i świetny duet - Willis - Jackson. Gdzie niegdzie bohaterowie są 'niezniszczalni’, ale to już nie przeszkadza.  Filmowi bliżej do części pierwszej niż drugiej, ale to chyba zasługa reżysera. Jest kilka błędów, ale nie przeszkadzają w odbiorze tegoż obrazu. Dobra produkcja, mi się bardzo podoba, tylko miejscami ustępuje pierwowzorowi. 8,5/10

Szklana Pułapka 4.0 - Zupełnie inne kino, muzyka (była takowa?) bezpłciowa, mniej tekstów, sporo nudnych fragmentów, i Willis nie ten sam. Nie jest najgorzej, ale mogło być lepiej. Według mnie seria powinna się zakończyć na znakomitej części 3. W czwórce jest fajny klimat, i mimo wielu, wielu błędów film jakoś ma 'to coś' co poprzednie części. Fakt nie ma 'tego' dużo, ale jest i to ważne. Kilka po prostu zajebistych akcji. Częś IV jest znośna i da się ją przeżyć jako kontynuacje poprzedników.  Aha - John jest niezniszczalnym super - herosem, kule i wogóle nic go się nie ima. Ale chyba każdy juz o tym wie. Wbrew wszystkiemu filmu nie da się zapomnieć z powodu kilku niezapomnianych akcji. Ale mogło być o wiele lepiej. 6/10

Obejrzałem 4.0 w Polsacie. I tak - jest klimat, to najważniejsze. Ogólnie film ma w sobie coś ze Szklanej Pułapki. Nie jest w całości na kompie zrobiony a to duży plus. Jedynie końcówka z samolotem trochę ma tych cyfrowych bajerów ale trudno... Najgorzej wypadli terroryście - bezpłciowi. I to największy minus... Muzyka jest w stylu poprzedników, czyli dobra. Film nie jest tak inteligentny jak poprzednie części, ale z obecnych produkcji wybija się bardzo pozytywnie. Jeszcze jedno mi leży na sercu - brak przekleństw, krwi, brutalności czy nagości. No i John bez papierosa...6/10

Co do 4.0 to są dwa komentarze, z różnych lat. Oczywiście moje.

2

Odp: Szklana Pułapka

Szklana pułapka to film , do którego się wraca , lubię takie filmy.
Jedynka - film dobrze zrealizowany od początku do końca , zwykły policjancik ratuje zakładników , nie jakiś tam super hero. Dlatego film jest chętnie
oglądany .
Dwójka - film również dobry , doświadczenia głównego bohatera w jedynce pozwalają mu na bardziej odważne posunięcia , dlatego jest nie ustępliwy i ma dużo pomysłów . Uważam , że ten film też jest dobry.
Trójka - film z mnóstwem sytuacji pełnych humoru i po raz kolejny zmęczony John musi stawić czoła groźnym terrorystom. Pomysł ciekawy na tą część serii i bardzo mi się podobała ta odsłona. Film również dobry.
Cztery zero - Tutaj film odbiega wyglądem od swoich poprzedników , ale w pozytywnym znaczeniu. Po prostu postęp możliwości filmowców poszedł wysoko w górę i zwiększyły się wymagania widzów , którym trzeba dogodzić pokazując piękne efekty i ujęcia. Dla mnie film ciekawy i także dobry.
Więc niezależnie jaka część serii będzie lepsza czy gorsza od drugiej to i tak podoba się i Polsat będzie je katował co roku na święta , tak samo jak Kevina samego w domu ha ha ha .

3

Ja nawet nie kupuję ich, bo ja mam ochotę, to włączam Polsat i są smile. To najbardziej powtarzana seria w TV, obok Zabójczej Broni i Akademii Policyjnej w TVN.

4

Oj , nienawidzę akademii policyjnej , dla mnie to głupi film , nie wiem mam uraz emocjonalny  do tego filmu już od dziecka.
Coś mi nie pasuje w tym filmie i nie umiem wyrazić co - po prostu nie lubię.

5

Jedynka to już kultowy film smile . Świetne kino akcji w którym o dziwo ,główny bohater nie jest mięśniakiem hehe . Nic mądrego tutaj nie napiszę , nie znam osoby która by tego filmu nie oglądała . Zresztą często leci w TV smile . Dla mnie 9,5 / 10 !

Reszty części za bardzo nie kojarzę , oglądałem daaaawno temu i to tylko raz . Ostatniej części nawet nie oglądałem i jakoś nie ciągnie mnie do niej po przeczytaniu recenzji . Tak czy siak częśc 2 i 3 postaram sie oblukac za jakiś czas i wyrażę swoją opinię na ich temat wink

6

14 wchodzi "Szklana pułapka 5" do kin. 4.0 była taka sobie, niby ciekawe sceny akcji, ale absurdalny, John nie ten i film masakrycznie ugrzeczniony. Na szczęście szło to jeszcze obejrzeć, ale to już nie 1-3.  A, że to moja ulubiona seria, jeśli chodzi o kino akcji, to może się wybiorę.