1

Temat: Jakie gry o Terminatorze?

Możemy tu zadawać pytania i komentować gry o tematyce Terminatora. Osobiście chciałbym zapytać, czy możecie coś polecić, bo niestety gry to tak ubogie medium dla Terminatora, że do tej pory spotkałem się tylko z dwoma tytułami i żaden nie przykół mojej uwagi na więcej niż chwilę.

Pierwszym jest Terminator 2 na NESa (potocznie nazywanego Pegasusem). Gierka fajna, ale trudna i w porównaniu z niektórymi na tą konsole wypadała dość przeciętnie. Jednak mogę ją śmiało polecić.

Drugą jest Terminator: War of the Machines na PC, ale dużo jej nie pamiętam. Wiem, że się tylko chodziło po przyszłości i strzelało, więc skończyłem grać bardzo szybko (tak mi się nie podobało). tongue

To na razie tyle... wink

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

2

Odp: Jakie gry o Terminatorze?

Grałem tylko w dwa pierwsze NESowe "Terminatory", miałem wprawdzie jeszcze jakiś kartridż ze Schwarzeneggerem i Patrickiem na nalepce, ale sama gra chyba wiele z "Terminatorem" wspólnego nie miała (ot, jeździło się czarnym autem, wyskakiwało na dachy ciężarówek i strzelało do podobnych do siebie kolesiów).

Przy okazji - co Angry Video Game Nerd (James Rolfe) ma do powiedzenia w kwestii terminatorowych gier: http://www.youtube.com/watch?v=24sBGjAAWEY

From the dawn of time we came; moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the time of the Gathering; when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you... until now.

3

Swego czasu grałem na starej dobrej Nokii 3100 w terminatora, widok 2d z góry, likwidacja białych szkieletów (cyborgi), pomaganie swoim, przedzieranie się przez kolejne rewiry SkyNetu, aż wreszcie likwidacja centrum dowodzenia (o dziwo istniało) morderczego systemu. smile Wtedy to sprawiało mi frajdę, dziś - w ogóle... Niestety screenów nie znalazłem, ale chyba nie ma w tym nic dziwnego, komu chciałoby się je robić i wrzucać do sieci? big_smile

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

4

http://gry.wp.pl/recenzja/terminator-3- … 257g%3D%3D
Nie dawno słyszałem coś o tej grze, jednak fakt, że jest tylko na konsole od razu ją dyskwalifikuje. Recenzję dałem pierwszą jaką znalazłem, bo szczerze mówiąc nie wiem praktycznie zbyt wiele o tej grze, a nie jest ona jakaś niesłychanie popularna w internecie więc zdaje się na opinię autorów tego tekstu wink

5

Reuel napisał/a:

http://gry.wp.pl/recenzja/terminator-3- … 257g%3D%3D
Nie dawno słyszałem coś o tej grze, jednak fakt, że jest tylko na konsole od razu ją dyskwalifikuje. Recenzję dałem pierwszą jaką znalazłem, bo szczerze mówiąc nie wiem praktycznie zbyt wiele o tej grze, a nie jest ona jakaś niesłychanie popularna w internecie więc zdaje się na opinię autorów tego tekstu wink

czemu dyskwalifikuje ? PS2 jest tak tania ,że mając jakikolwiek zarobek , można ją sobie kupic tongue .

A co do gry , pamiętam jak swego czasu dostawała naprawdę dobre noty . Solidna gierka i tyle . Daje podobno więcej frajdy niż film hehe

6 (edytowany przez Ziga 2012-04-04 11:54:49)

Widać, że towarzystwo na forum młode i nie pamięta starych gier o Terminatorze, a było ich dosyć sporo: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Te … ideo_games

Miała powstać jeszcze jedna gra "The Terminator", którą zapowiadała nieistniejąca już dzisiaj firma ReadySoft (odpowiedzialna za konwersje "Dragon's Lair" i "Space Ace"). Informacja o pracach nad tym tytułem znajdowała się w pliku tekstowym na jednej z dyskietek "Dragon's Lair: Escape from Singe's Castle" (wersja na Amigę). Niestety, nigdy nic więcej na ten temat nie znalazłem.

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

7

Ja coś tam jeszcze pamiętam , młody już nie jestem wink . Bethesda Softwork zrobiła kilka klimatycznych gier w universum Terminatora . Szkoda ,że dzisiaj takiej gry nie zrobią . Coś w stylu Fallouta ,ale w świecie Terminatora smile . To byłoby piękne smile

8

Udało mi się dorwac grę "The Terminator 2029" na DOSa . Dużo nie pograłem (zbytnio czasu na to nie mam ) ,ale coś skrobnąc mogę . W wielkim skrócie , mamy widok FPP ,ale postacią poruszamy się skokowo "od planszy do planszy" (obrót postaci o 90 stopni i te sprawy ) , mamy postac w kostiumie bojowym (coś jak pancerz) , dwa rodzaje broni i sobie chodzimy po zniszczonym świecie i rozwalamy HK , oraz inne nie znane przeze mnie maszyny smile . Grafika wiadomo pixeloza na maxa ,ale idzie się przyzwyczaic . Ogólnie jest klimacik ,ale nie wiem jak to z grywalnością będzie . Oldskul nie jest taki zły wink

9

Tutaj jest takie coś , nie jest to gra ale mnie rozwaliło - teksty z T. trójki
http://www.otogry.pl/terminator-3-soundboard,gry.html

10

To sounborad, czyli paleta dźwięków z konkretnego produktu - najlepsza, jaką znam to SB z Red Alert 2 - rewelacja!

Jeśli chodzi o gry z Terminatorem, cóż... Pamiętam jakoś z czasów pegasusa i temu podobnych, grę właśnie na pegasusa o dźwięcznej nazwie: Terminator 2 The Judgment Day tongue Miała kilka poziomów do przejścia, typowa platformówka. Pierwsza misja - przejść przez parking ciężarówek i na końcu w barze rozwalić wielkiego osiłka. Druga misja odbywała się w kanale burzowym, była jedną z trudniejszych plansz, jaką kiedykolwiek miałem okazję przejść (przynajmniej tak to zapamiętałem) - jechało się na motorze przez kanał burzowy i co jakiś czas było trzeba strzelić w kłódkę, aby można było przejechać dalej, a co kilka takich przejazdów z tyłu pojawiał się T-1000 i było trzeba do niego strzelać (i jednocześnie się obracać na motorze, tą czynność wykonywało się strzałką w tył tongue), aby nie przejechał Terminatora. Kolejna misja to szpital Pecadero, John na początku mówi żeby nikogo nie zabijać. Szpital przebiegał tak, że chodziło się po nim, co jakiś czas pojawiał się T-1000, trzeba było w niego władować trochę naboi (których nie było nieskończona ilość!!!) i znikła na jakiś czas. Przeciwnikami byli ochroniarze w białych fartuchach. Jak się klękło i postrzeliło w nogę to znikali, ale można było też ich zabić tongue Na końcu tej misji ratowało się Sarah'e. Jeśli nikogo się nie zabiło to dostawało się na koniec tej misji miniguna big_smile Następna misja była w budynku CS big_smile przeciwników nie było poza T-1000 oczywiście, ale głównym zadaniem było rozlokowanie na każdym piętrze w określonym miejscu ładunku wybuchowego, po czym miało się kilka minut żeby uciec i koniec misji - najmniej kreatywna. Ostatnia misja była w hucie, gdzie co jakiś czas też pojawiał się jakiś przeciwnik oraz T-1000. Na końcu (żeby dojść do tego miejsca, trzeba było robić niezłe akrobacje i manualnie niema do perfekcji mieć opanowane triki na padzie) zeskakiwało się na platformę, gdzie były dwa miejsca, gdzie ściekał płynny metal. Pojawiał się T-1000, którego tym razem nie można było po prostu pozbyć się, trzeba go było ustawić pod jednym ze strumieni, wtedy był koniec gry.

Choć gra trwała może ze 2h, nie można było zmieniać broni (ta sama zmieniała się po wyczerpaniu naboi z tej, którą aktualnie się nosiło MiniGun -> strzelba -> ręka), miało się tylko jedno życie (co było fenomenem dla mnie w tamtych czasach!) to zapamiętałem ją dobrze. Moi znajomi zawsze wywalali się na drugiej misji, była na prawdę trudna. Ja jako jedyny z moich znajomych, którzy w to grali (a było ich może ze 30 - 40, wszyscy w klasie i kilkoro znajomych spoza niej) przeszedłem tą misję, a później całą grę. Nikomu się to nie udało już później więc tym bardziej jest to dla mnie sukces. Żeby tego nie było zbyt mało dodam tylko, że to pierwsza gra, którą przeszedłem od A do Z w całości i to ze wszystkimi możliwościami. To była super gra!

11 (edytowany przez MAL-FILM 2012-10-15 09:14:04)

Pamiętacie pinballa w salonach gier : terminator 2 ? Była to przeze mnie najbardziej oblegana gra na automatach .
Powstała wersja na kompa i oddaje wszystkie szczegóły ale nie ma to jak oryginał .
Przez wielu grana , przez wielu już zapomniana , żaden inny automat "pinball" , nie miał takiego powodzenia jak terminator 2 . Kiedyś widziałem na allegro (chyba) , już wysłużoną maszynę do grania za 6.000 zł. ? Chyba , bo nie jestem pewien ale działała , a jedynie jakieś drobne elementy trzeba by było wymienić .
Tutaj jest filmik - można powspominać , chociaż Ci młodsi mogą nie pamiętać ale sentyment pozostał smile
http://www.youtube.com/watch?v=nlirpA9d2Zs

W filmikach pokrewnych można zobaczyć jeszcze więcej smile

12

Pamiętam! W latach 90 w jednej z knajp w moim mieście był właśnie automat z Terminatorem 2. smile Grałem tylko jeden raz, bo za pinballami nie przepadam - trzeba mieć do tego niezły refleks, aby uderzyć kulkę w odpowiednim momencie i z odpowiednią siłą. smile Ale sama maszyna swoim wyglądem naprawdę budziła podziw. smile
Pamiętam, że żeton do gry nie kosztował chyba drogo, bo chyba tylko 1zł. No, ale to były lata 90.

Również pamiętam boom na salony do gier. W Białymstoku gdzie mieszkam, były 3 takie miejsca, z czego miałem przyjemność być w dwóch z nich. Dziś takie miejsca już nie istnieją a szkoda, ale nie ma co się dziwić, bo to już inne czasy i więcej prądu by żarły te maszyny, niż ktoś dzisiaj chciałby na nich w ogóle grać. smile Ale kilka jeszcze w niektórych miejscach w Polsce są salony gier, lub pojedyncze automaty.

13

W sumie nie znałem takiego urządzenia tongue
Mieszkałem za gówniarza w małej miejscowości - u mnie były może z dwa automaty na całe miasteczko i nikomu nawet się nie śniło o takim z Terminatorem.
Ale pamiętam jeden z wyjazdów do Poznania, na stacji w holu dolnym (teraz już jest tam cukiernia/kawiarnia chyba) był salon gier, gdzie pamiętam swego czasu była jakaś gra z Terminatorem 2, bo mieli wielki szyld z twarzą Arnolda.

14

Z tych starych, to pamiętam gierkę na Pegaza "Terminator 2". A jeśli chodzi o automaty, to często za gówniarza uciekałem z zajęć aby "pójść pograć" (cytując Lektora z T2) i wraz z kolegą szliśmy do salonu gier, gdzie oprócz takich tytułów jak Streeet Fighter czy Mortal Kombat (1) był Terminator 2 Arcade Game (znany s Segi Megadrive i Super Nintendo), gdzie trzymało się karabin i celowało w endoszkielety, idące w twoją stronę. Dalej nie dałem rady przejść.

15

Gość nagrał całe przejście gry TERMINATOR SALVATION , łącznie z filmikami . W sumie trwa to 1:36:58 .
Kiedyś chciałem sobie kupić tą grę ale jak zobaczyłem ten filmik to poczułem , że już nie muszę w to grać smile

http://www.youtube.com/watch?v=_TWYSShfO80