1

Temat: Obcy (Alien)

Obcy - film kultowy , niesamowity klimat , każdy wie o co chodzi smile
Obcy 2 - bardziej efekciarski , widac rękę Camerona . Słabszy klimat "zaszczucia" na rzecz konkretnej jatki . Świetna obsada smile
Obcy 3 - jak na moje to odcinanie kuponu . Próba zachowania klimatu części pierwszej , ale czegoś tu zabrakło ...
Obcy 4 - prawdziwe odcinanie kuponu . Elen Ripley z bandą Yupieees , efekty są , ale nic poza tym ... jak dla mnie maniaka 1 i 2 części , jest to profanacja tongue

Cross overów z Predatorami nie oglądałem , więc się nie będę wypowiadac . Czekam na Prometeusza ! smile

2

Odp: Obcy (Alien)

Chwilowo się krótko wypowiem - jedynka to absolutny klasyk i najlepszy obraz z serii o Obcym. Majestrzyk. Alien 2 też konkretny, tylko mniej straszenia, a więcej strzelania. Trójka to kolejny świetny sequel, a 4 mocno kuleje, ale nie ma tragedii.

3

Kolejny maraton z Alienem

Obcy cz. I - Ósmy Pasażer ''Nostromo'' - Wybitny horror science fiction, klasyka kina.  Pierwsze co się na myśl nasuwa to lekki, ale jednocześnie klaustrofobiczny klimat. I szybka akcja, nie ma owijania w bawełnę - wszystko dynamicznie się dzieje od początku do końca, produkcja przyswaja wielu emocji i rozrywki. Mroczna, ścieżka dźwiękowa i dobre efekty to kolejne plusy. Aktorstwo jest dobre, choć to nie liga Star Wars. Aktorzy nie grają słabo, grają dobrze, ale w Star Wars grają lepiej (oczywiście inna obsada). 8/10

Obcy 2 w moim odczuciu ustępuje jedynce pod wieloma względami. Nie ma tak lekkiego i przyjemnego klimatu, tu jest ciężki i napięty. Film nie jest też dynamiczny jak poprzednik, wiadomo, atmosfera napięta, nie da się nudzić ale akcja mogła by iść nieco szybciej. No i Elen nie jest już tak ładna jak w jedynce . Poza tym doskonałe efekty, robią wrażenie do dziś, muzyka to naprawdę dzieło, niepokojąca niesamowicie, bardzo dobrzy aktorzy i lokacje. Choć czasem tęskno za Nostromo. Ogląda się w zaciekawieniu i zaskoczeniu. Flagowa produkcja lat 80. 8/10

4 (edytowany przez Goro Gondo 2013-01-13 13:17:23)

Kolejna odsłona i nie jest źle... Trzecia cześć minimalnie ustępuje poprzedniej. Mamy powrót do korzeni - film utrzymany bardziej w klimacie jedynki, podobne klaustrofobiczne tunele, tym razem w podziemiach więzienia. Jeden Obcy, którego nikt nie zna, nawet Ripley. Ale historia opowiedziana jest nieco inaczej, czasem jest w konwencji snu jak np. początek czy koniec. I duża dawka romantyzmu, nieobecna w poprzednik częściach. Znów jest dynamicznie, muzyka trzyma poziom i tym razem czasem słychać chór w tle, efekty nieco gorsze niż w Obcy 2 za sprawą CGI. Ale sceny z ''naturalnie robionym'' Obcym to czysta perfekcja. Aktorzy są bardzo dobrzy, tu nie ma zastrzeżeń, czasem mi tylko przeszkadzało, że z Ripley zrobiono babę z jajami a z więźniów totalnych tchórzy. Już trzecia odsłona a poziom mało co spadł, niestety później było już gorzej, a seria powinna zakończyć sie na tym epizodzie. 7,5/10.

5

" Obcy " , jeden ze straszniejszych horrorów - s-f , jakie oglądałem : jedynka wymiata , prawdziwy odlot , widz jest przykuty do ekranu jak magnes i z niepokojem śledzi poczynania Ripley , która sama musi stanąć oko w oko z kosmicznym potworem i zmierzyć się z nim na śmierć i życie.
" Obcy 2 " , tutaj film troszkę inny ale również wymiata , próba utrzymania takiego samego klimatu jak w jedynce , po części się udała. Główna bohaterka uzbrojona w doświadczenie ze wcześniejszych wydarzeń , szybko zachowuje zimną krew i wie czego się spodziewać , jest bardziej odważniejsza.
Więcej efektów i akcji ale świetna kontynuacja.
" Obcy " - następne części to gnioty.

6

III się jeszcze mieści, gorsza nieco niż poprzednie, ale trzyma poziom. IV już sporo słabsza, ale nie ma tragedii.

7 (edytowany przez ponello t-800 2012-11-15 08:17:56)

Prometeusz- Prolog fsapanialy i epicki
Alien- Najlepszy z calej antologi.
Aliens- Epicki film i naprawde czyma w napieciu.
Alien 3- Najgorszy ze wszystkich filmow o Alien.
Alien Resurection- Wspanialy film.

8

ponello t-800 czy mógłbyś na forum choć starać się pisać po polsku? Czasem to wybitnie w**rwia!
Co do samej serii Alien - genialna, jedna z lepszych jaka się udała, a ponad to kręcona przez wielu reżyserów. Oczywiście, dwie pierwsze części nie mają sobie równych Scott i Cameron pokazali, co można zrobić z dobrym pomysłem. Natomiast film Finchera jest przemyślany i to bardzo głęboko, jest mnóstwo dobrych pomysłów, ale jakby to posklejać jest trudno, końcówka niemal w stylu Camerona z T2 wink

Ostatnia część to kompletne dno tej serii. Wycisnęli wszystko, co można było i spieprzyli sprawę, rezurekcja? Phi! Normalnie szkoda słów... Do tego ten czło-lien (czy jak to tam zwać)? Totalna porażka...
Alien vs Predator to całkiem efektowny film, szkoda tylko przesadnie eksponowanie roli ludzi w całym tym konflikcie. Fajnie oddany pomysł z gry czy komiksu. Niemniej jednak brakowało mi trochę Predatorów. W pierwszej części jeden Alien rozwalił dwóch Predatorów, a potem ostatni z nich załatwił większość z nich - do pokonania matki potrzebna była mu ludzka kobieta. W drugiej części jeden niszczy wszystkich i wszystko, ale Predaliena musi już zniszczyć bombą. Szczerze to czekam na kolejną część.

Prometheus to fajne kino, bardziej epickie, epopeja tej sagi. Wręcz chce się je oglądać. Początkowo podchodziłem do filmu niezbyt, bo kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać i dopiero w scenie, kiedy gigant "zasnął" za tym olbrzymim działem skojarzyłem fakty (że też tego nie zrobiłem w przypadku jaj? tongue).

Obecnie ufam, że Scott będzie próbował połączyć uniwersum Alien z tym przedstawionym w Blade Runner. NIe wiem tylko jak to wygląda względem autora książki Dicka, bo szczerze to nie wiem czy on jeszcze coś do tego dorzucił czy nie.

9

hapol napisał/a:

ponello t-800 czy mógłbyś na forum choć starać się pisać po polsku? Czasem to wybitnie w**rwia!
.

O co ci chodzi lol??? Jesly o tytóły to się naucz angielskiego.

10

Nie będę tego komentował...

Jeśli chodzi natomiast o tytuły:

ponello t-800 napisał/a:

Alien 2- Epicki film i naprawde czyma w napieciu.

,
to oryginalny (ANGIELSKI) tytuł drugiej części przygód nieznanego gatunku to Aliens.

11

ponello t-800 napisał/a:
hapol napisał/a:

.

O co ci chodzi lol??? Jesly o tytóły to się naucz angielskiego.

Właśnie o to wink. Czytaj swoje posty przed dodaniem.

12

Goro daj spokój, Gimbusa nie nauczysz wink

13

Właśnie sobie zasysam całą tetralogię " Obcy " , będę miał co oglądać przez cały dzień , a przy okazji odświeżę sobie wszystkie części .

14

Ja teraz kupuję na DVD w Newsweeku. W poniedziałek wypada trójka. Na płytce zarówno jest wersja kinowa, jak i rozszerzona. To ta sama kopia, co na krążku od The Best of SF.