26

Odp: Godzilla

Powiem tak. Obejrzałem oryginał i ocena z 7/10 spało do 5/10 (bo postacie ludzkie są słabo rozpisane - dopiero w połowie filmu zacząłem jarzyć kto jest kim dla kogo, i jaką odgrywa rolę - a finał był zbyt patetyczny, jak "Armageddon" Bay'a). Potem wziąłem się za sequel i ocena spadła do 1/10 (zachowania ludzi w tym filmie są idiotyczne, a finałowa akcja prawie mnie uśpiła), poza dość dobrymi efektami jak na lata 50-te nie ma w tym filmie nic co mógłbym ocenić na plus. Ale teraz rozważam podniesienie oceny do 2/10, bo po obejrzeniu "King Kong vs Godzilla" wszystko wydaj się lepsze wink a oczywiście ten film dostał ode mnie pałę (to miała być komedia? cokolwiek to jest, filmem bym tego nie nazwał).

I to tyle. Ze względu na natłok pracy kolejnego filmu już nie oglądałem, ale moi bracia, którzy zaproponowali oglądanie wszystkich filmów z królem potworów nie przerywają maratonu. Dzisiaj chyba będą oglądać "vs Gigan". Sam może podłączę się na rozpoczęciu serii Heisei (bo ją najbardziej lubię).

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

27 (edytowany przez Goro Gondo 2012-12-17 15:45:09)

Odp: Godzilla

Mi tam się King Kong kontra Godzilla bardzo się podobał. Kozackie to jest, z jajem, a elementy humorystyczna na plus idą, biorąc pod uwagę te z lat 70 hmm. A walka, fajnie się napierdalają, chwilami bardzo prawdziwie. Jedynie te wstawki z zabawkami hmm. Daję 6/10. Racja, jak Gojira ogląda się po raz pierwszy trudno na początku ogarnąć, kto jest kim. A finał dobry. Z kolei GRA to dobry sequel, fakt niektóre zachowania są dziwne, ale mimo wszystko trzeba wziąść pod uwagę rok produkcji.