1 (edytowany przez Cyborg 2010-08-12 06:26:35)

Temat: Mimetyczny terminator w Smalville?

Witam.

Ostatnio oglądałem na kanale AXN drugi odcinek czwartego już sezonu ,, Tajemnice Smalville ''. Nie angażowałem zbytnio umysłu w poszczególne wątki, gdy nagle mój wzrok przyciągnęła jedna z postaci, która do złudzenia przypominała cyborga ze stopu wieloskładnikowego. Mężczyzna podobnie do T-1000, czy też T-1001, potrafił zamienić swą dłoń w potężne (chromowane) ostrze, będąc przebitym ponownie '' sklejać '' się w jedną całość itp. Jestem w 90% przekonany, że scenarzyści kreując nowy czarny charakter inspirowali się serią Terminatora.
Odcinek można obejrzeć np. tutaj : http://www.megavideo.com/?v=1H2DB0D8 , jeśli komuś zależy jedynie na ujrzeniu owego bohatera, to proponuję od razu przewinąć film do 30 minuty. 
Zapraszam do wyrażania własnych opinii na temat owej postaci.

Pozdrawiam - Cyborg.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

2

Odp: Mimetyczny terminator w Smalville?

W tym serialu co odcinek jest ktoś z cudacznymi zdolnościami (głównie tłumaczonymi efektem upadku meteorów, przed kilkunastu laty) i każdego cudaka i tak załatwia Clark. Nie widzę związku z T-1000, ale potwierdzam, że był taki ktoś w serialu... Tylko nie wiem po co zakładać o tym temat na forum? tongue

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

3

Odp: Mimetyczny terminator w Smalville?

Chciałem podzielić się moim spostrzeżeniem, postać z w/w serialu można traktować jako ciekawostkę mającą cechy wspólne z terminatorem, poza tym takie wątki mają sens istnienia, ponieważ niewątpliwie przyczyniają się do rozwoju forum i zapobiegają jego '' stagnacji ''. Miejsce, w którym się wypowiadamy powinno być stale rosnącym źródłem wszystkiego, co związane z terminatorem, nawet jeśli dana rzecz/fakt jedynie luźno nawiązuje do serii lub gdzieś można doszukać się takiej interpretacji jaką ja odnalazłem w metalowym kolesiu ze Smalville.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.