Temat: Hellboy

Hellboy - Całkiem niezły film, jest odpowiednio tajemniczy, ma coś z horroru i zawiera dość niezły klimat. Czasem dodano scenki humorystyczne, które nie wyszły źle. Tempo jest odpowiednie, postać Hellboya bardzo fajna. Jego przeciwnik też całkiem niezły. Ale gdzieś tak pod końcem robi się nudno i przewidywalnie. A całe zakończenie nieco przekombinowane. Ale film ujdzie i da się go obejrzeć z zainteresowaniem.  5,5/10.

Hellboy II: Złota Armia - Produkcja robiona najwidoczniej w pośpiechu i na siłę. Z części pierwszej nie zostało nic - żadnej aury tajemniczości, napięcia, klimatu, czy elementów horroru. Tym razem zaserwowano nam mało ciekawe fantasy w rodzaju "Opowieści z Narnii" itd. Wszystko jest przesadzone - rozmach, efekty, potyczki. Po byle uderzeniu kogoś odrzuca w ch*j daleko. Efekty są mało ciekawe, zdecydowanie przegięte i nie wszystkie są dobre. Najlepszą sceną filmu jest chyba ta, gdy Red i Abe się upijają, lub gdy Żywiołak umiera. Film można sobie darować, mnie jedynie uświadomił, że mimo wszystko część pierwsza była naprawdę niezła. 4,5/10

2

Odp: Hellboy

Ja tam komiksu nie znam, więc nie mam jak się odnieść. Filmy oba mnie nie ruszyły. Pierwsza część faktycznie bardziej klimatyczna i ciekawsza po prostu. Dwójka jakaś taka "przekoksowana". Nie oceniam, bo de facto nie wyrobiłem sobie o żadnym z tych filmów jakiegoś wyraźnego zdania.

3 (edytowany przez Goro Gondo 2012-12-03 16:41:29)

Ja również nie znam komiksów. Trafne określenie - przekoksowana.

4

Komiksy Hellboy są jeszcze bardziej tajemnicze. Bardzo dużo wątków i elementów wykorzystano w części pierwszej. Sama kreacja Hellboya jest genialna. Twórcy nie przekombinowali i Hellboy wygląda jak w komiksie. Jeśli chodzi o część II to rzeczywiście jest bardziej...hmm... baśniowa a szkoda, bo na kartach komiksów pozostało sporo ciekawych rzeczy.