1

Temat: Co ze stroną?

Gdzie jest niby ta polska strona o Terminatorze, wpisanie jej w przeglądarkę przekierowuje na te forum??? Czy kiedyś się ona ukaże? Czy administratorzy pracują nad jej budową? I jeżeli ma się pojawić, to czy jest wyznaczony jakiś wstępny termin? tongue

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

2

Odp: Co ze stroną?

Obiecujemy, że się pojawi. smile Póki co na razie jeszcze trochę trzeba poczekać...

3

I tak już prawie 2 lata czekamy. Czyżby ktoś na sali stracił zapał? wink

Pozdrawiam - Cyborg.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

4

Zapału nie straciłem... Ale czasu mam mało. Cały czas mam jednak plany nad utworzeniem serwisu. Planuję właśnie teraz, w 2010 roku, z tym ruszyć. Forum i tak nie cieszy się zainteresowaniem a więc aby wzbudzić zainteresowanie Terminatorem, to trzeba utworzyć serwis www. Bardzo proszę jeszcze o wyrozumiałość i trochę cierpliwości. W razie pytań czy jakichkolwiek propozycji - można pisać.

5

Oczywiście, możesz liczyć na wyrozumiałość - będę cierpliwy niczym terminator stojący na warcie.

Pozdrawiam - Cyborg.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

6

Założyłem ten wątek 2,5 roku temu i nic się w tej sprawie nie ruszyło. tongue To trzeba zmienić!

Uczę się w zawodzie technik-informatyk i choć jestem pewnie najgorszym informatykiem świata, to kilka rzeczy potrafię. wink Od dwóch lat usiłuje stworzyć pierwszy polski serwis o Terminatorze, gdyż jest to jedna z największych moich pasji a ciągle brakuje takiej strony w naszym języku. Oto zaledwie dwie ostatnie próbki mojej witryny:

http://img585.imageshack.us/img585/2552/1111rkw.png http://img857.imageshack.us/img857/8134/2222g.png

Przestudiowałem ten wątek, a także ten i coś zauważyłem. Axelio ma dokładnie ten sam problem co ja, czyli brak czasu. Chęci mam ogromne, ale budowa strony trwa tyle, że szybko się wypalają. W dodatku nie wszystko potrafię, a do założenia takiego portalu potrzebny jest przynajmniej duet. Póki co prowadzę tylko blog na filmwebie, ale zamierzam to zmienić.
http://www.filmweb.pl/user/Juby_/blog/525532

Otóż proponuje współpracę przy tworzeniu strony. Znam się na html i mogę zaprojektować nam stronę główna (nie chcę gotowego szablonu, ale Rambo.pl wygląda naprawdę ładnie). W dodatku jestem dobrym grafikiem, więc mógłbym nie tylko zaprojektować stronę główną, ale także ją urozmaicić wszelkimi możliwymi grafikami i layoutem. Na swoje barki rzuciłbym również pisanie wszelkich artykułów, recenzji, tworzenie galerii z fotkami, z plakatami, ze zwiastunami i wiele więcej odnośnie filmów. Ty Alexio (i ewentualnie Cyborg, który zgłaszał się również na ochotnika) znaleźlibyście na to serwer, umieścilibyście to w necie i zajęli się dodawaniem newsów, oraz updatem nowych artykułów i działów, które bym stworzył. Tak jak wspomniałem ja zająłbym się filmami, a więc między siebie podzielilibyście pracę o serialach, grach i innych mediach (dużo tego nie ma wink). Uważam, że takie coś powinno się udać i może wyjść z tego coś naprawdę dobrego (to forum byłoby oczywiście częścią portalu), ale to musiałaby być jak najprostsza wersja strony (tak jak wyżej wymieniony Rambo.pl), bo nie piszemy tego w jakimś zaawansowanym języku, a Terminator nie jest tak obszernym medium jak np. Star Wars.

Jest tylko jedno "ALE". Tak jak wspomniałem brak mi czasu. Jestem w ostatniej klasie technikum i obecnie nie mam kiedy zająć się taką pracą. Ale po maturze będę wolny i to na tak długo ile tylko będę miał ochotę przed szukaniem pracy. Dlatego najpierw zebralibyśmy pomysły, a oficjalnie stronę zacząłbym budować najwcześniej w czerwcu-lipcu 2012 roku. Do tej pory moglibyście to przemyśleć i w razie czego odpowiedzieć w tym wątku na forum. Czekam na wasze komentarze, bo wiedzcie, że z waszą pomocą czy bez niej SkyNet.pl powstanie i mam nadzieję, że to forum będzie jego częścią...

THE TERMINATOR

7

Juby napisał/a:

Założyłem ten wątek 2,5 roku temu i nic się w tej sprawie nie ruszyło. tongue To trzeba zmienić!

Uczę się w zawodzie technik-informatyk i choć jestem pewnie najgorszym informatykiem świata, to kilka rzeczy potrafię. wink Od dwóch lat usiłuje stworzyć pierwszy polski serwis o Terminatorze, gdyż jest to jedna z największych moich pasji a ciągle brakuje takiej strony w naszym języku. Oto zaledwie dwie ostatnie próbki mojej witryny:

http://img585.imageshack.us/img585/2552/1111rkw.png http://img857.imageshack.us/img857/8134/2222g.png

Przestudiowałem ten wątek, a także ten i coś zauważyłem. Axelio ma dokładnie ten sam problem co ja, czyli brak czasu. Chęci mam ogromne, ale budowa strony trwa tyle, że szybko się wypalają. W dodatku nie wszystko potrafię, a do założenia takiego portalu potrzebny jest przynajmniej duet. Póki co prowadzę tylko blog na filmwebie, ale zamierzam to zmienić.
http://www.filmweb.pl/user/Juby_/blog/525532

Otóż proponuje współpracę przy tworzeniu strony. Znam się na html i mogę zaprojektować nam stronę główna (nie chcę gotowego szablonu, ale Rambo.pl wygląda naprawdę ładnie). W dodatku jestem dobrym grafikiem, więc mógłbym nie tylko zaprojektować stronę główną, ale także ją urozmaicić wszelkimi możliwymi grafikami i layoutem. Na swoje barki rzuciłbym również pisanie wszelkich artykułów, recenzji, tworzenie galerii z fotkami, z plakatami, ze zwiastunami i wiele więcej odnośnie filmów. Ty Alexio (i ewentualnie Cyborg, który zgłaszał się również na ochotnika) znaleźlibyście na to serwer, umieścilibyście to w necie i zajęli się dodawaniem newsów, oraz updatem nowych artykułów i działów, które bym stworzył. Tak jak wspomniałem ja zająłbym się filmami, a więc między siebie podzielilibyście pracę o serialach, grach i innych mediach (dużo tego nie ma wink). Uważam, że takie coś powinno się udać i może wyjść z tego coś naprawdę dobrego (to forum byłoby oczywiście częścią portalu), ale to musiałaby być jak najprostsza wersja strony (tak jak wyżej wymieniony Rambo.pl), bo nie piszemy tego w jakimś zaawansowanym języku, a Terminator nie jest tak obszernym medium jak np. Star Wars.

Jest tylko jedno "ALE". Tak jak wspomniałem brak mi czasu. Jestem w ostatniej klasie technikum i obecnie nie mam kiedy zająć się taką pracą. Ale po maturze będę wolny i to na tak długo ile tylko będę miał ochotę przed szukaniem pracy. Dlatego najpierw zebralibyśmy pomysły, a oficjalnie stronę zacząłbym budować najwcześniej w czerwcu-lipcu 2012 roku. Do tej pory moglibyście to przemyśleć i w razie czego odpowiedzieć w tym wątku na forum. Czekam na wasze komentarze, bo wiedzcie, że z waszą pomocą czy bez niej SkyNet.pl powstanie i mam nadzieję, że to forum będzie jego częścią...

Nawiąż współpracę z Axelio, razem na pewno sobie poradzicie. Moje zasoby wiedzy nie wystarczą (pomimo klasy mat-inf), by takowy serwis współtworzyć, mogę stanowić jedynie źródło nowych pomysłów oraz głos krytyka.

Pozdrawiam - Cyborg.

8

Dwie powyższe wersje mojej strony to... gówno (niestety). Przynajmniej tak je teraz widzę, ale może tobie się spodobały? tongue

Obecnie pracuje już nad czwartą wersją SkyNet.pl i po praz pierwszy jestem na prawdę dobrej myśli (planuje wypuścić ją do sieci do najbliższego lipca). Póki co ciągle doszlifowuje stronę główną i prezentuje się ona naprawdę fantastycznie (nie jestem za skromny, ale ze screenem poczekam aż skończę). Moja wiedza o html wzrosła wielokrotnie i sądzę, że prace nad stroną główną i wszelkimi drobniejszymi szczegółami, które do niej dopracowuje skończę w przeciągu najbliższych 3 tygodni. Pisanie artykułów i tworzenie grafik do innych działów nie powinno zając dużo czasu, ale nigdy nie umieszczałem w sieci stron internetowych, więc o tym będę musiał poczytać...

THE TERMINATOR

9

Juby napisał/a:

Dwie powyższe wersje mojej strony to... gówno (niestety). Przynajmniej tak je teraz widzę, ale może tobie się spodobały? tongue

Obecnie pracuje już nad czwartą wersją SkyNet.pl i po praz pierwszy jestem na prawdę dobrej myśli (planuje wypuścić ją do sieci do najbliższego lipca). Póki co ciągle doszlifowuje stronę główną i prezentuje się ona naprawdę fantastycznie (nie jestem za skromny, ale ze screenem poczekam aż skończę). Moja wiedza o html wzrosła wielokrotnie i sądzę, że prace nad stroną główną i wszelkimi drobniejszymi szczegółami, które do niej dopracowuje skończę w przeciągu najbliższych 3 tygodni. Pisanie artykułów i tworzenie grafik do innych działów nie powinno zając dużo czasu, ale nigdy nie umieszczałem w sieci stron internetowych, więc o tym będę musiał poczytać...

Wnioskuję więc, że przygotowywana przez Ciebie strona http://www.SkyNet.pl/ będzie konkurencyjnym serwisem dla strony http://www.terminator.pl/ , nad którą pracuje Axelio, to mi wygląda na propagandę, a przynajmniej zwykłą reklamę przyszłego website'u, tyle że na (jakby nie patrzeć) konkurencyjnym forum. yikes

10

Dlaczego konkurencyjnym? Chciałbym aby terminator.pl było forum dla przygotowywanej przeze mnie strony (naszej strony, ale jeśli Axelio się nie zgodzi, to sam forum nie zrobię, przynajmniej nie na początku działania serwisu).

Widzę, że istnieje już strona www.skynet.pl, będę musiał popracować nad ulepszeniem nazwy (zamiast pl, walnąć com, bądź org), ale nad tym zastanawiać się będę, gdyby będzie co wrzucić w neta. Strona główna jest już w 2/3 kompletna. Po niej pójdzie już z górki ze wszystkimi pozostałymi (52) działami, które mają znajdować się na stronie... wink

Kal dobrze pójdzie to będę mógł wysłać screeny strony głównej już pojutrze. Jak coś wyślę ci maila!

THE TERMINATOR

11

No dobra, budowa strony idzie mi obecnie świetnie i to na najwyższych obrotach. Choć mam na razie nie wiele, a do jej opublikowania przyjdzie jeszcze czekać kilka miesięcy, to od razu chce wiedzieć, czy Axelio zgadza się na to, aby to forum było forum mojej strony (bądź po prostu współpracowało z moją stroną, a jeśli żadne z powyższych rozwiązań, to czy chociaż chcesz reklamę forum u mnie na stronie w postaci buttona)???

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

THE TERMINATOR

12

Strona ruszy szybciej, niż się spodziewałem. Na prawdę potrzebuje odpowiedzi, czy chcesz, aby twoje forum było częścią mojej strony? I to potrzebuje odpowiedzi jak najszybciej!

THE TERMINATOR

13

Po kilku tygodniach powolnej pracy w wolnym czasie, nareszcie udało mi się ukończyć i dodać nowe 4 działy na stronie głównej. Są to ZWIASTUNY przy T1, T2, T3 i TS (wszystkie kinowe trailery, spoty i reklamy w najlepszej jakości dostępnej w sieci, i w różnych wersjach językowych).

Informuje o tym, bo jeszcze pomyślicie, że stworzyłem stronę a teraz się opierdzielam nic z nią nie robiąc.
Do końca roku otwartych będzie jeszcze na pewno kilka działów, nad którymi obecnie pracuje (m.in. BOX OFFICE i MUZYKA do T1), a także naniesione zostaną ostatnie poprawki na działy T2 (znalazłem sporo błędów w dziale o box office, oraz dowiedziałem się, że walnąłem gigantyczną gafę odnośnie budowy działu z plakatami) i może jak uda mi się zrobić do T2 specjalny layout, to "Judgment Day" będzie pierwszym, w pełni ukończonym filmem na stronie. wink

THE TERMINATOR

14

Mam propozycję, żebyś może dał reklamę na głównej stronie, że coś tam się zmieniło i są zaktualizowane nowe działy. Dodatkowo myślę o dodaniu działo czegoś w rodzaju projektów pobocznych, w którym mogłyby się znaleźć takie produkcje jak: Terminator Machinima czy choćby T2:3D, gry jakieś... Co wy na to?

15

Na stronie głównej umieszczam TYLKO newsy. Wystarczy że napisałem tutaj, każdy kto zajrzy na forum będzie wiedział co nowego jest na stronie a osoby, które nie są zarejestrowane na forum tylko znajdą stronę po raz pierwszy, też zobaczą nowe działy przeglądając ją.

Co do nowych działów to nie rozumiem o co ci chodzi. T2:3D jest już dawno ukończone, ma galerię, plakaty i recenzje (jak ktoś chce napisać swoją i żebym ją umieścił n a stronie, to proszę bardzo):
http://terminator.pl/t23d.html

Seria Machinima też zostanie otwarta, ale dopiero kiedy skończę budowę filmów fabularnych (link informujący, że dział jest nadal w budowie znajduje się na ostatnim miejscu listy Terminator Salvation).

Co do gier, to takiego działu nie ma i nie mam go w planach, gdyż nie znam żadnych gier o Terminatorze wartych uwagi i opisania. A nawet jeśli takowe istnieją, to przede mną przynajmniej 2 lata tworzenia działów o filmach fabularnych i serialu, więc ewentualne powstanie gier na stronie to plany na daleką przyszłość.

THE TERMINATOR

16

czyli ta strona jest tylko o filmach z terminatorem? Myślałem, że o wszystkim co związane jest z tym światem...

17

Oczywiście, że strona jest o wszystkim co związane z Terminatorem. Jednak filmy to trzon tego uniwersum, a jak widzisz połowa działów jest jeszcze nieotwarta.

Gier o Terminatorze jest niewiele, a ja (póki co jedyny twórca strony) grałem tylko w T2 na pegazusa (NESa). Nie tylko mam obecnie dużo pracy nad innymi działami, ale także mam małe pojęcie w ogóle o grach związanych z Terminatorem. Dlatego taki dział w ogóle nie jest w moich planach nawet do końca 2014 roku. Chyba, że sam chcesz taki stworzyć, bo znasz wszystkie gry o Terminatorze, masz o nich pojęcie, i wiesz skąd brać o nich dane? W takim wypadku możemy rozmawiać o przyszłości rozwoju strony pod tym względem...

THE TERMINATOR

18

Kilka gier znam ale nie wszystkie, tak jak osoby, które chcąc dowiedzieć się o takowych, będą szukały ich na stronie o terminatorze...i nie znajdą..

To tak jak informacje o T2-3D. Malo kto z tego forum (czy z Polski) widział to na żywo, czyli nie zna tego dokładnie albo wcale. Zagląda więc na stronę o Terminatorze i... może się dowiedzieć czegokolwiek. Chodzi o to, że wiele rzeczy z tych tematów można znaleźć za pośrednictwem internetu i opisać je na portalu. Nie chcę w żaden sposób krytykować czy coś, ale czy jeśli nie ma się bezpośredniego dostępu do danej rzeczy, to nie warto tego uwzględniać? Takich gier, figurek, komiksów, które nie wychodzą w Polsce czy czegokolwiek innego z czym nie miało się bezpośredniej styczności? Ja rozumiem, że Polska jest krajem w którym prawdopodobnie mało jest osób zafascynowanych uniwersum terminatora ale myślę, że informacje o tym świecie warto rozszerzać na Twoim portalu, pomimo nikłej znajomości niektórych zagadnień.

Jak już pisałem wcześniej - w razie potrzeby, służę pomocą.

19

Absolutnie się z tobą zgadzam. Tylko JA nie mam zamiaru robić nic o grach ani komiksach, dopóki nie skończę działów filmowych. Stronę robię SAM i sam ustalam co powinno się pojawić na niej w pierwszej kolejności. Myślę, że zanim ludzie będą szukać figurek (ten dział akurat zamierzam otworzyć w przyszłym roku) czy komiksów, najpierw będą chcieli przeczytać coś op filmach, albo dowiedzieć się czym jest serial.

"Służysz pomocą"? Jeśli masz chęci i umiesz pisać html, to masz wolną rękę z mojej strony i możesz stworzyć dział o wszystkich grach. Jeśli nie potrafisz robić strony, to mi nie pomożesz, bo mam nadmiar pracy.

THE TERMINATOR

20

Jeśli chodzi o gry to w sumie nie ma problemu, żeby mieć do nich dostęp i chociaż trochę o nich popisać. Znam HTML, więc mogę coś naskrobać w wolnej chwili. Dział dodatkowych rzeczy takich jak gry czy komiksy moim zdaniem - obowiązkowy! Dlatego mogę zająć się grami i komiksami do spółki z darthem, co wy na to oboje?

21

Fine by me. Czekam na to co stworzycie, mój mail jest na stronie.

THE TERMINATOR

22

Spokojnie, czekam jeszcze na decyzję dartha

23

Znam podstawy html i również pracuję, ale w wolnej chwili moge coś skrobnąć. Co mam zrobić? opis gier?

24

Umówcie się jak chcecie. Zróbcie najpierw stronę z listą wszystkich gier jakie znajdziecie i odnośnikami (kliknijcie w stronę główną PPM i "pokaż źródło strony", aby mieć szablon) , a później każdy dział o grze po kolei. Najlepiej, żeby była okładka, opis gry (na jaką była platformę, jaka firma ją zrobiła, datę premiery) i opis/recenzję o niej (może być z oceną, jeśli w nie graliście). Coś takiego jak robię przy filmach, tylko nie musi to być długie (najlepiej, żebyście umieścili tyle informacji ile znajdziecie).

Czasu macie ile chcecie, bo jak już mówiłem mam plany do końca roku (prawdę mówiąc do maja), więc i tak GRY dodane mogą być nie wcześniej niż w wakacje. Możecie wysyłać mi na maila efekty wasz prac, a ja wtedy powiem co wygląda ok, a co jeszcze można zmienić. Jeśli wam pasuję, to dogadajcie się jakoś i do pracy (zobaczycie jakie to czasochłonne i wam się odechce, albo to polubicie iw końcu strony nie będę robił sam).

THE TERMINATOR

25 (edytowany przez MAL-FILM 2012-11-18 17:55:33)

Widzę , że userzy biorą się za współtworzenie strony smile  I bardzo dobrze , tak trzymać .
W końcu jest to strona dla fanów , od fanów .
Ja nie znam się na html-u i.t.d. ale jak wszyscy zabierają się do roboty nad stroną to może i ja stworzę nową wersję reklamy smile