1

Temat: Austrian Death Machine - A Music Tribute to Arnold Schwarzenegger

Dlaczego wcześniej nie wpadłem na pomysł, aby napisać trochę o Austrian Death Machine ? Sam nie wiem i pewnie długo by to nie nastąpiło, gdyby nie fakt, iż dzisiaj sobie odpaliłem ich ostatnią płytę w domu. Dlaczego o tym piszę? Spójrzcie jeszcze raz na nazwę - AUSTRIAN Death Machine. Tak! Po polsku, Austryjacka Maszyna Śmierci, chodzi oczywiście o Arnolda we własnej osobie. Kapela metalowa założona w 2008 roku przez Tima Lambesisa, który w świecie muzyki ciężkiej odznaczył się kilkoma płytami z różnymi wykonawcami, ale najbardziej znany chyba z występów z As I Lay Dying. Chłopaki grają szybki i energiczny (brutalny wręcz) thrash przeplatany z deathem. A o czym śpiewają? W skrócie, wzięli na tapetę naszego ulubieńca i z kilku najbardziej znanych gagów Arnolda z różnych filmów nagrali piosenki, które są na prawdę dobre!

Co nagrali przez ostatnie 4 lata? Dwie pełne płyty i dwie EP'ki. Oczywiście w całej ich okazałości nie mogło zabraknąć muzyki związanej z Terminatorem, oto pełna lista utworów, gdzie znalazł się Mechaniczny Mordulec:

I Need Your Clothes, Your Boots, Your Motocycle http://www.youtube.com/watch?v=llUV6hPuQsU
T2 Theme http://www.youtube.com/watch?v=coerMpEm4zc (tutaj akurat z poprzedzającym go trackiem Intro To The Intro)
I Am a Cybernetic Organism, Living Tissue Over (Metal) Endoskeleton http://www.youtube.com/watch?v=aaZs0EUC9j4
Come with Me If You Want to Live http://www.youtube.com/watch?v=mSueYnUkjiY
Why? Którego nie ma na YT, ponieważ trwa tylko 25sec, ale zawiera właśnie pytanie Why, kiedy Tim pyta o coś Arnolda, ten odpowiada Why? jak w scenie, kiedy John mówi Terminatorowi, że nie można zabijać ludzi.

Ale mimo powyższego, polecam całą dyskografię, na prawdę są smaczki! Na ostatniej Full Length płycie z 2009 roku nagrali też kilka utworów coverowanych, tutaj np. wspomniany wcześniej T2 Theme, ale był też Megadeth, Metallica czy Judas Priest. Polecam są godni uwagi.

No i zapraszam do dyskusji, jak wam się podoba taka forma przedstawienia Arnolda i Terminatora w ogóle, czy jesteście negatywnie może do tego nastawieni, albo akurat takie wykonanie lub podanie w takiej formie oceniacie jako złe? ;->

2

Odp: Austrian Death Machine - A Music Tribute to Arnold Schwarzenegger

He he.. No cóż fanem takowej muzy nie jestem, ale miło, że motyw "Termometra" wiecznie żywy, nawet w takiej formie. Intro T2 Genialne. Widzę, że nawet mają utwór o nazwie "Get to the choppa";]

3

Odp: Austrian Death Machine - A Music Tribute to Arnold Schwarzenegger

No cała ich działalność muzyczna nastawiona jest na filmy z Arnoldem, zatem tego nie mogło zabraknąć! Obecnie wszedłem w posiadanie ostatniego singla z 2011 roku - są tam tylko dwa numery, ale już totalnie brutal death metal big_smile

Takiej muzyki nie słuchasz? A czego w takim razie? ;->

4

Odp: Austrian Death Machine - A Music Tribute to Arnold Schwarzenegger

Nie napisałem, że nie słucham, tylko fanem takich brzmień nie jestem... Słucham sobie różnej muzyki. Niemalże wszystkiego, prócz hip-hopu, popu czy Justina Bibera;] Jest sporo brzmień, które wpadają mi w ucho. Najbardziej jednak lubię muzykę House (nie mylic jednak z tym szajsem jakie puszczają w radiach typu RMF MAx)
Z takich "gitarówek" lubię Rage Against The Machine, Pink Floyd, Guns'n'Roses czy Metallice. Jest też sporo kawałków z tego klimatu, które wpadają mi w ucho, jednak namiętnie tej muzy nie słucham.

5

Odp: Austrian Death Machine - A Music Tribute to Arnold Schwarzenegger

heh , fajna muza , nie wiedziałem , że istnieje kapela grająca kawałki na motywach terminatora smile
pomysł i wykonanie EXTRA !!!
Chyba sobie ustawię jako dzwonek w telefonie albo budzik smile

6

Odp: Austrian Death Machine - A Music Tribute to Arnold Schwarzenegger

Ja miałem otwarcie z get to the choppa! na smsa ustawionego wink