Temat: Indiana Jones

Poszukiwacze Zaginionej Arki - Bardzo dobry film, świetne kino przygodowe i znakomita rola Forda. Muzyka jest piękna, często mi przypominała tą ze Star Wars. Fabuła też jest dobra i przemyślana. Efekty specjalne są super. Kilka minusów jest - przekombinowane zakończenie i scena z przejściem na łódź podwodną. Tyle, poza tym kwintesencja ! Daje 7,5/10.

Indiana Jones i Świątynia Zagłady - Film mocno przesadzony i już nieco gorszy, niż część pierwsza. Bardziej efekciarski, choć efekty lepsze były w poprzednim obrazie, w tym szczególnie na końcu widać masę blue screenówi i innych nakładanek. Za bardzo rozkręcił się wątek uczuciowy i niezniszczalność Indiany. O ile w poprzednim filmie robił rzeczy w miarę wiarygodne (prócz sceny z łodzią), tutaj już pociski, szczały z łuku się go nie imają. I jest kilka innych bzdetów, ale można przymknąć oko. Cały czas film jest ciekawy, muzyka jest jak zwykle na wysokim poziomie, aktorstwo też. Dużo akcji i przygody - z wielką przyjemnością się ogląda - 7/10

Indiana Jones  i Ostatnia Krucjata - Naprawdę bardzo dobry film. Muzyka jest świetna, efekty specjalne znów trzymają poziom, fabuła też ciekawa i bohaterowie. Filmowi bliżej jest do Poszukiwaczy Zaginionej Arki niż to poprzedniej części. Ekipa filmowa chyba przeżywała nostalgiczne chwile, bo często 'cytowali' część pierwszą. Akcji jest, dużo, ale jest kilka dłużyzn. Kino przygodowe z najwyższej półki. 8/10

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - Ale bzdet... CGI małpy walczące z wrogami Indiany ? CGI mrówki olbrzymy polujące na ludzi ?Hmm... CGI wszystko ?? To jest aż śmieszne ! Kaskader cały czas zastępuje Forda (nie mam mu tego za złe, ale to cholernie rzuca się w oczy) - dziadek robi cuda na ekranie, jakbym oglądał Nagą Broń. I jeszcze kosmici ? O ile poprzednie filmy mieściły się w granicach kina przygodowego, ten jest po prostu czystym SF. I jeszcze wiele innych niedorzeczności, szczególnie w prologu. Jest tyle artefaktów i nikt na nie uwagi nawet nie zwraca. Ta skrzynia namagnesowana przyciąga wszystko, ale broń jest na swoim miejscu. Strasznie słaby film.

2

Odp: Indiana Jones

Zawsze lubiłem filmy o Indianie Jonesie , bo za każdym razem gdy oglądam te filmy to przeżywam przygodę. Pozytywne wibracje się czuje gdy człowiek zanurza się w opowieść o poszukiwaczach przygód.

3

Po odświeżeniu - Poszukiwacze zaginionej Arki - jeden z najlepszych filmów w ogóle. Zaczyna się od klasycznego ujęcia na dżunglę, opening cały jest niesamowity i ponadczasowy i potem też dobrze. Pamiętny pościg ciężarówką, finał czy walka pod samolotem. Jest silna postać główna, wyrazista, z charakterem i świetnie zagrana. Tempo jest niezłe, nie ma chwili na nudę. Muzyka to jedne z najlepszych motywów w historii. Wczoraj z VHS odpaliłem, czyta Tomasz Magier, notable dobry lektor. Dziś Świątynia Zagłady i na dniach Ostatnia Krucjata.

4

Indiana Jones i Świątynia Zagłady - Trudno ocenić, film mocno przegięty i cholernie naciągany , ale z drugiej strony atrakcyjny i dostarczający sporo emocji. Pierwsza połowa jest taka trochę dla dzieci, czasami przesłodzona, druga odkąd bohaterowie trafiają do pałacu dość mroczna i mocna (np. wyrywanie serca). Film jest dość głupiutki i cholernie naciągany, np. gdy Indiana jadzie na taśmie pod zgniatarkę, mamy scenę, że już jego głowa podchodzi pod "walec" zgniatający skały, mamy przerwę, inna akcja z chłopcem i znów głowa Indiany wchodząca pod zgniatarkę (to samo ujęcie), znów scena z chłopcem i jeszcze raz to samo ujęcie. Albo ze strzałami w końcówkę, przelatują Indianie po kapeluszu, trafiają w most i obok, ale nie w niego. Cóż, może film miał być tak pozytywnie głupiutki. Muzyka jak zawsze daje radę, aktorstwo także. Finał trzyma w napięciu dość mocno, daje wiele emocji. Jest OK, pomimo nieco ogólnego przesadzenia. 7/10.

5

Indiana Jones i Ostatnia Krucjata - Dobry film, ale trochę za dużo przestoi. Muzyka najlepsza w całej sadze chyba, świetne plenery. Zawsze ostatni Indiana kojarzy mi się z Rambo III, bo ta pustynia i czołgi mi się kojarzą. Film jest bardziej przyziemny i realny w porównaniu do poprzednich części. Dobre kino przygodowe i znów mamy nazistów.

6

Te filmy to legendy, każdy z osobna!
Co prawda pierwsza odsłona jest ponadczasowa i nigdy się nie nudzi. Jest tam świetna scena, kiedy Indie staje naprzeciw jakiego Araba ten wymachuje mieczem i widać, że walka z nim nie będzie łatwa, po czym Indie wyciąga pistolet i strzela nic nie mówiąc - koleś pada, jak długi. Normalnie scena na Oskara! big_smile

Co do pozostałych? Uhh... Można je fajnie obejrzeć, ale już nie są tak dobre i kilkukrotne obejrzenie ich pod rząd nie dało by mi wielkiej satysfakcji. Co do ostatniej części to mam mieszane uczucia. Efekty i pomysł bardzo fajne, ale niestety korzenie scenariusza sięgnęły dna, z którego filmowcy już od kilku lat korzystają i informują, że nasza cywilizacja już się niegdyś zetknęła z przybyszami z Gwiazd. Tutaj akurat trochę to szablonowe, ale wykonanie fajne. Co do Forda skaczącego niczym 15-latek? W porządku, skoro Rocky mógł mierzyć się z aktualnym mistrzem boksu zawodowego wagi ciężkiej to i on może takie rzeczy na ekranie wyprawiać. No właśnie jeśli chodzi o starego Forda i inne filmy wydane w podobnym czasie, reaktywujące niemal legendarne postacie kina. To właśnie Stallone wypadał ze swoim Rockym i Rambo najlepiej. Ford raczej słabo, a może optymistycznie powiedzieć (bo film całkiem niezły), że średnio wink

7

Ostatnia część słaba jest. Ford i jego wyczyny mi w ogóle nie przeszkadzają. Natomiast CGI mnie drażni, głupie sceny z mrówkami i małpkami atakującymi żołnierzy, czy to pieprzone UFO... hmm. Fakt, pierwsza część jest najlepsza i sequele są słabsze, ale niezłe.

8

Wiesz, ja też uważam, że jest słaba, ale aż tak to chyba nie. Film przypadł na czas, kiedy powracało się do starych postaci, które do kin ściągały tłumy. Nie wiem czy czasem dobrym pomysłem nie było by zrobienie w tym filmie i w kilku innych, tego co robi się np. w przypadku Jamesa Bonda - co jakiś czas nowy aktor przejmuje tą rolę i cześć. Filmy nie musiały by udawać, że 60-letni facet potrafi pobić kilku wytrenowanych najemników i skakać jak sarenka.

9

Nowy Indiana się broni tylko klimatem, muzyką i paroma dobrymi scenami, reszta leży. Nikt inny nie sprawdzi się tak dobrze w roli Indiany wink Przynajmniej ja sobie nie wyobrażam hmm A tak nawiasem Jackie Chan właśnie nakręcił Zbroje Boga 3, film w tym samym gatunku, co Jones, wiek podobny, a też wszystkich kasuje ładnie.

10

Ale z Chanem na pokładzie czy tylko za kamerą? W sumie, to jego filmów jakoś nigdy nie trawiłem, nie trafiały do mnie ani humor ani nic... Jedyne co to Godziny Szczytu są niesamowite.

11

Na pokładzie, ponownie jako Asian Hawk. Ja przeciwnie, dla mnie nr. 1, a akurat pierwszych "Godzin Szczytu" nie cierpię wręcz - bardzo nudny film. Dwójka jest już dobra, a trójka ujdzie też. Ale to sprawa na osobny temat.

12

Dokładnie.
Jeśli natomiast chodzi o Indiana, to podobno ma ruszyć jakaś nowa część. Podobno Ford zaczął już jakieś treningi a Lucas szuka scenariusza. Chociaż czytałem, że te treningi to do Kowboje i Obcy, ale one się obecnie nie skończyły. Wiecie coś na ten temat?

13

Jak jest mowa o kowbojach to zaraz kojarzy mi się ten film co dostał tyle nagród - wiecie jaki smile
Ostatnio leciał Indiana Jones na dwójce . Obejrzałem , świetny film .

14

A jaki?! Bo nie wiem, o jaki chodzi tongue
Wiem jedynie, że jakieś nagrody zgarnął Unforgiven Clinta Eastwooda tongue ale to pewnie nie o ten film chodzi ;->

15

Chodzi mi o ten film o pedałach kowbojach , BrokeMountain - czy jakoś tak . Nie pamiętam tytułu .
Film o męskiej miłości , dwóch kowbojów kopciło się w namiocie . UGHRR , obrzydlictwo .

16 (edytowany przez hapol 2012-10-28 19:23:36)

Aaa tak, jak się dowiedziałem, co to za film - nawet nie chciałem oglądać. To nawet było parodiowane w Scarry Movie 3 wink
Też słyszałem, ze to dobry film, ale mówię scena sexu gejów nie dla mnie...
a To ling do parodii wink
http://www.youtube.com/watch?v=GMLBFA7wuh4

OOPS, sorry, corect link below wink
http://www.youtube.com/watch?v=9j-F7_qFDbU