1 (edytowany przez Juby 2012-03-10 11:49:36)

Temat: RoboCop vs Terminator

Super starcie, na które nie ma odpowiedzi od wielu lat. Kto by wygrał?

RoboCop wydaje się potężniejszy i trudniejszy do zniszczenia (tzn. twardość pancerza jest taka sama, ale T-800 ma odsłonięte dźwignie itp. a RoboCop ma wszystko zakryte), posiada swój super pistolet (z nieograniczoną amunicją) ostrzem w prawej dłoni, oraz różne możliwości wyboru wizjera (wykorzystywał np. podczerwień jak predator).

http://images.mylot.com/userImages/images/postphotos/2082668.jpg
http://www.cinemaquette.com/cinemaquette/images/t800_3.jpg

T-800 nie posiada swojego pistoletu. Nie musi bo umie wykorzystywać każdy pojazd i każdą broń. Może wydawać się, że Terminator jest łatwiejszy do zniszczenia (bo "umierał" w każdej części), ale to też twardy sukinkot, w dodatku o wiele ruchliwszy i szybszy od RoboCopa (siłowo dysponują podobnymi zasobami).

Ja jestem większym fanem Terminatora, więc to na niego głosowałbym w tym starciu, ale trudno jest mi jednoznacznie wskazać, kto by wygrał. Dla przykładu takiego pojedynku podaje świetny fanfilm przedstawiający taką konfrontację:
http://www.youtube.com/watch?v=pGva3yU8RZw

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

2

Odp: RoboCop vs Terminator

Ja bym jeszcze wziął pod uwagę kwestię mentalności - T800 był jednak bardziej maszyną, a Robo pozostał w sporej części Alexem Murphy'm. Dość dawno widziałem "RoboCopa 2", ale czy czasem nie waha się on przed zastrzeleniem przestępcy-dzieciaka (nie pamiętam właśnie czy sam się powstrzymał czy zrobiło to "niezawodne" oprogramowanie by OCP)? Inna rzecz, że ludzka psychika może też zawsze grać na korzyść Robo. wink

From the dawn of time we came; moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the time of the Gathering; when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you... until now.

3

To bez znaczenia. RoboCopa nie gryzłoby sumienie, że zniszczył T-800 (tak samo jak zniszczył Eda-209), a Terminator jeśli miałby zadanie zniszczyć RoboCopa, zrobiłby wszystko aby je wykonać. Ich mentalność nie odegrałaby żadnej roli w tym pojedynku.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

4

A był chyba nawet komiks Robocop vs. Terminator.

5

Robocop nie miałby szans, osobiście wystawiłbym mu na przeciwnika Marcusa, obaj są biomechanicznymi ludźmi.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

6

Oczywiście, że Robocop nie miałby szans. W filmie wystarczyło, że dostał kulkę w łeb i już miał jakąś usterkę. Łatwo można było mu też wyrwać kończyny (bodajże w części 3-ciej była taka scena jak był rozczłonkowany).

7

W drugiej.

Inna rzecz, że potem - gdy go poskładano do kupy - udało mu się wykasować swoje "dyrektywy" i dość ostro dał popalić przeciwnikom. Jak dla mnie Robo miałby tą przewagę, że jest nieugięty bardziej "po ludzku". wink

From the dawn of time we came; moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the time of the Gathering; when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you... until now.

8

No , nie wiem nie wiem , z jednej strony RoboCop jest silnie opancerzony i mocno wyposarzony w broń , która ma bardzo dużo nabojów. Ale z drugiej strony jest powolny i ma ograniczone ruchy ( zresztą to widać na każdym filmie ) , a Terminator mimo tego , że ma wszystko odsłonięte ( nie ma pancerza - tak jakby - ) , jest bardzo szybki  i zwinny. Co do siły , moim zdaniem jest ona w miarę taka sama. Ale gdyby doszło do walki wręcz to Terminator mógłby nie powalić od razu RoboCopa na ziemię. Kiedyś widziałem na filmie jak Robocop przyczepił się  stopami do asfaltu , że nic go nie ruszyło ale ten człowiek-robot-glina zanim by się odwrócił to Terminator rozczłonkowałby go na części. Tak czy siak RoboCop nie dałby łatwo podejść do siebie . Natomiast Terminator to zaprogramowana maszyna do niszczenia , więc Cyborg za wszelką cenę starałby się go zlikwidować i udałoby mu się to.
Zatem wniosek jest jeden - Robocop to opancerzony , powolny i ograniczony ruchowo człowiek-robot , a Terminator szybki , zwinny i nieustępliwy
Cyborg. Więc w tej konfrontacji zwycięzcą zostaje..............Terminator !

9

Terminator. Nie ma pancerza, ale ma ludzka tkankę, to wystarczy, a przynajmniej wystarczyło we wszystkich czterech częściach, aby chronić robota w środku... bzy... organizm cybernetyczny. RoboCop - fajnie, pancerz, te sprawy, broń można zawsze stracić, a przecież Terminator i bez niej nie jest łatwiejszym przeciwnikiem smile