1

Temat: Terminator 2 - Alternate Ending

Witam wszystkich fanów!
Na wstępnie, ciesze się, że udało mi się taką stronę i forum znaleźć, niemal od zawsze jestem fanem Termiantora, a w ogóle Arnolda Schwarzeneggera i jego dokonań nie tylko filmowych. Ale o tym kiedy indziej, teraz trochę o temacie. Należy wspomnieć, że przeglądałem trochę to forum i nie znalazłem wątku o alternatywnym zakończeniu Termiantor 2: The Judgment Day - stąd mój pierwszy temat. Poniżej podsyłam link, aby każdy mógł sobie zobaczyć i przyłączyć się do dyskusji, co o nim sądzicie? Jak dla mnie, ucięło by to wszystkie dalsze spekulacje, co, jak i dlaczego no nie mówiąc o kolejnych częściach, które i tak by powstały, ale nie mogły by mówić o kontynuacji Dnia Sądu, a Terminator nigdy nie mógłby wypowiedzieć swojej kwestii : Judgment Day is inevitable.

Polecam!
http://www.youtube.com/watch?v=Wv5omWKXTqE

2

Odp: Terminator 2 - Alternate Ending

Cameron to mistrz i chwała mu za to, że ani do wersji kinowej, ani do reżyserskiej tej sceny nie wstawił. Jak dla mnie ta scena to zdecydowanie zbyt HAPPY Ending i wygląda dość plastikowo. Spojrzenie na szosę nocą i tekst Sary, który pozostawia pytanie i otwarte zakończenie jest o wiele, wiele, WIELE lepsze.

A to, że przez nie domknięcie definitywne tematu tworzono kolejne filmy, to już inna kwestia.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

3 (edytowany przez MAL-FILM 2012-08-04 18:56:32)

Do wielkich hitów zawsze będzie zakończenie otwierające furtkę następnym częściom . Tylko żeby kontynuacje były tworzone na takim samym wysokim poziomie co pierwowzór to byłoby wspaniale , ale akurat z tym jest już troszkę gorzej .
To alternatywne zakończenie zupełnie nie pasuje do tego filmu , wygląda jakby ktoś inny dokręcił tą sekwencję i zepsuł cały obraz Terminatora .
W  mrocznym filmie nie można pokazywać tak szczęśliwego zakończenia , to powinno już tylko pozostać w domysłach widzów , ponieważ to nie jest bajka dla dzieci lecz czarna wizja przyszłości .

p.s. - hapol , skąd dowiedziałeś się o tej stronie i forum ?

4

Szczerze? to zdziwiły mnie trochę Wasze wypowiedzi. Moim zdaniem pierwsza część była niejako "mroczniejszą" stroną maszyn. Natomiast druga część, poprzez ludzkie, bądź mniej ludzkie odruchy (tutaj głównie skieruję się w stronę wyciętych scen z "2") pokazała, że jednak jest nadzieja, że jednak w ludziach jest coś, czego niszczyć nie można, o czym maszyny nie wiedzą, bo nie mają uczuć ani żadnym algorytmem mierzyć się ich nie da. Więc zakończenie w stylu: "wygraliśmy, bo mamy uczucia, bo czujemy, kochamy, itd" lub "maszyny przegrały, bo życie to coś więcej" jest jak najbardziej adekwatne to tej koncepcji, szczególnie, że Cameron poproszony o nakręcenie siquela mniej więcej już wiedział jak historia ma się zakończyć, a nie potoczyć. Potwierdzeniem tego może być tylko fakt, że po premierze zapowiedział, że nie będzie kręcił kolejnych części, co pewnie było też powodem, że na "3" czekaliśmy aż 12 lat!

Reasumując, co chciałem powiedzieć, T2 spokojnie mógłby się tak zakończyć i nie było by zgrzytów, nie z mojej strony. Faktycznie film byłby kolejnym "happy endem", ale obraz tego można było by modulować, powiedzmy, przedstawiając podobną scenę jednak dużo, dużo wcześniej w czasie, coś na wzór pomysłu z trzeciej części.

5

Masz rację , jedynka była horrorem , a dwójka już takim kinem akcji .
Po prostu moim zdaniem to alternatywne zakończenie nie pasuje do tego filmu , ale to jest tylko moje zdanie .
Też jestem wielkim fanem terminatora i dobrze się stało jak się stało z tym zakończeniem .
A tak na marginesie , nie mogę się doczekać następnej części oraz animowanego obrazu 3D .

6

Obecnie jestem na etapie "załatwiania" sobie tego Machinima - jestem ciekaw, co z tego będzie, bo widziałem, że ma to jedynie 6 odcinków. Zatem czekam. Co do "5" do chyba ma wyjść w 2015, tak? Szczerze to nie wiem, co o tym myśleć. Niby ta seria ma być z Balem i ma być to coś w rodzaju trylogii. Zobaczymy, co wymyślą, zwłaszcza, że na oficjalnej stronie Arnolda pojawiły się komentarze, jakoby sam wielki miał się w tej części objawić... Jeśli to prawda - jestem ciekaw reakcji Christiana na to wszystko, bo z tego, co szumiało w internecie po premierze Salvation - to Bale wiele przyczynił się do kreacji obrazu, wtykając swoje 5 groszy do montażu.

7

Bale siedział po godzinach z montażystą i razem montowali film , oprócz tego miał wpływ na cały scenariusz i na koniec kłócił się z reżyserem jak to ma wszystko wyglądać . No ... parę groszy wcisnął smile .
Arni sam powiedział , że chce wystąpić w piątce .
Co do Machinimy , to nie widziałem , a z chęcią bym zobaczył .
Jeszcze mam jedno pytanko - skąd dowiedziałeś się o forum terminator.pl ?

8

No do tej informacji również dotarłem przez stronę Arnolda wink

A o stronie dowiedziałem się zupełnym przypadkiem. Przeszukując FilmWeb kliknąłem jakiś dość głupi komentarz i tam, w jednej z odpowiedzi było napisane, że dla wszystkich fanów Terminatora powstała nowa strona, od razu wszedłem.
A co? Są za to jakieś nagrody? tongue

9

Nagrody ?=)
Myślałem , że widziałeś spot reklamowy strony i dlatego do nas przybyłeś .
Zatem , jeśli w Twoim gronie znajomych są jacyś maniacy Terminatora to powysyłaj linki gdzie się da żeby rozruszać forum  smile

Z góry dzięki .

10

Niestety, moi znajomi - kiedy nawijam gadkę o Terminatorze się raczej z tego śmieją, choć kilku znalazło by się, co lubią Terminatora, jak i samego Arniego. Niestety nie aż tak, aby zalogować się na forum.

11

Szkoda . Myślałem , że jest dużo fanów terminatora .
Ale wielkie dzięki za info . smile

12

Wydaje mi się, że jest. Jednak nie mają czasu zaangażować się tak, jak my. smile

13

hapol , nic się nie odzywasz , dodaj coś od siebie smile

14

Co ma się odzywać, jak w tym temacie wszystko już chyba zostało powiedziane. To jest największy problem forum. Ludzie przychodzą, piszą coś a potem ich już nie ma. sad

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

15

He he, spokojnie - jestem nadal czynnym forumowiczem. Jedynie czasu ostatnio zabrakło, bo praca mnie wciągnęła trochę.
Ale już jestem, zaraz będę czytał o podróżach w czasie i tam zapraszam do zapoznania się z moim zdaniem smile

16

SPOKO , jednak nie jesteś z tych co napiszą 1 posta i uciekają smile