Temat: Zabójcza Broń

Seria Lethal Weapon należy do moich ulubionych i najczęściej oglądanych. Razem z Die Hard to dwie moje ulubione serie jeśli chodzi o kino sensacyjne. Co najważniejsze każda część się udała i żadna nie odstaje. Co prawda trójka i czwórka są nieco słabsze, ale to w sumie nic, bo nie wyobrażam sobie lepszych kontynuacji. Przeważnie zawsze oglądałem tą serię na TVN, bo nie przypominam sobie, żebym w Polsacie oglądał. Ale ostatnio kupiłem I-III na VHS od znanego nam użytkownika Axela. I jestem zadowolony, jak zawsze robiąć zakupy u niego. Egzemplarze w ogóle nie zorane. Odświeżyłem sobie jedynkę -wydanie bardzo dobre, choć TVN miał ciut lepsze tłumaczenie. A okładka jest mega klimatyczna!

Lethal Weapon - Jeden z najlepszych filmów akcji, świetny klimat 80s w dodatku świąteczny! Film jest prawdziwy, aktorstwo jest doskonałe, a dialogi rozwalające. Muzyka nieco podobna do tej ze "Szklanej Pułapki". Finał - walka na trawniku Rogera to prawdziwa perełka. Film zawiera sporo akcji, ale nie zapomniano o fabule i nie jest przegięty. Daję 8/10.

2

Odp: Zabójcza Broń

Uwielbiam te filmy .

3

Odp: Zabójcza Broń

Zabójcza Broń 2 - Świetny sequel, równie dobry co oryginał, a chwilami nawet lepszy. Duet się spisał, a dołącza do nich znakomity Joe Pesci. To, co lubię, dobre kino akcji, cięte riposty, mocno zarysowane charaktery i klimat. Końcówka jak zwykle pobudza emocje. Kiedyś nawet dwójka mi się bardziej podobała, ale teraz stawiam ją na równi z częścią pierwszą. 8/10

4

Odp: Zabójcza Broń

Świetna seria!
Czwarta część jest pięknym zwieńczeniem całej serii, piękna historia udomowienia wariata policjanta przez nie mniej zwariowaną rodzinkę! Cudo, jedna z moich ulubionych serii, aktorzy dobrani genialnie: Gibson, Glover później Pesci i na koniec Russo! Riposty, teksty, gagi i scenki - rewelacyjne! Na prawdę... Licha to sprawa tongue

5

Odp: Zabójcza Broń

Zabójcza Broń 3 - Film bardziej lekki, więcej akcentów humorystycznych, niemniej jednak dorównuje poprzednikom! Tak, tak!. A chwilami przebija - jeszcze ciekawsze akcje, bardziej dynamiczne tempo i riposty. Gdzieś wyżej napisałem, że trójka jest nieco słabsza - ale sobie odświeżyłem i tak nie jest. Wydanie kasetowe od Warner ma bardzo ostre tłumaczenie - i prawidłowo. Przez to polskiemu wydaniu już nic nie brakuje. Czwórkę oglądałem kawałek temu, ale też to był niezły film.

6

Odp: Zabójcza Broń

No w ostatniej odsłonie dali trochę za bardzo wypasionego ostatniego bossa, Jet Lee prawie nam zabił Mela tongue
Ale ostatnia sekwencja - rewelacyjna w tym szpitalu i te zdjęcie! big_smile
Dzisiaj takich filmów już nie robią!

7

Odp: Zabójcza Broń

Każda z części ma także piosenkę. W jedynce jest ona znakomita, a nazywa się tak samo jak film. W dwójce Cheer Down jest takie dość średnie, ale ma niezły klimat. Tak samo się ma pioseneczka z trójki Runway Train też taka sobie, ale klimat super.

8 (edytowany przez Goro Gondo 2013-01-07 18:47:22)

Odp: Zabójcza Broń

Wczoraj odświeżyłem sobie czwartą część. Jest to wspaniałe zwieńczenie serii, przepełnione nostalgią i nawiązaniami. Chwilami podchodzi nawet pod dramat. Jak zwykle dostaliśmy solidną porcję rozrywki i akcji na najwyższym poziomie. Aktorzy nadal dają radę, muzyka jak zwykle wyśmienita. Doszedł nam wątek chińskiej kultury, który nie zawsze chwyta w takich filmach. Jednak tym razem się udało i dostaliśmy powiew świeżości. W jednej z ról wystąpił Jet Li i nieźle dawał radę. Końcowy pojedynek jest piękny. A samo zakończenie... to prawdziwa esencja. "Jesteśmy rodziną" i album z całej sagi "Lethal Weapon". Chyba lepiej nie dało się zamknąć tej wspaniałej serii.

9

Odp: Zabójcza Broń

Wczoraj na TCM była pierwsza "Zabójcza Broń" i chwilę popatrzyłem. Ale zjechana tłumaczenie było... nawet nie ma porównania do tego z TVN, a co dopiero do VHS... Jakieś "Spadaj draniu, odwal się" i inne rodzynki tego typu.