Temat: Świąteczne filmy

Lubicie w święta pooglądać jakieś pogodne komedie ze świątecznym klimatem? Ja owszem i to chyba jedne filmy, którym wybaczam, że są oklepane, absurdalne, infantylne i niekiedy głupie. Po prostu miło spędza się z nimi czas. Prym oczywiście wiedzie "Witaj, Święty Mikołajku", czyli jeden z filmów z serii "W krzywym zwierciadle". I chyba najlepszy z nich wink. Świetna komedia omyłek z niesamowitym klimatem. Mam na VHS jeszcze od ITI. Sequel z Eddy'm oglądałem dawno, ale nie był aż tak zły, choć dobry też nie. Fajną komedią jest też "Wesołych Świąt" z Dannym DeVito, czy "Święta Last Minute". Rok temu chyba jeszcze oglądałem, "Jak przeżyć Święta" - chwilami infantylne, ale zawsze jest ten klimacik. Kiedyś oglądałem tego więcej, ale niestety teraz tyle pamiętam. Aha no i oczywiście Keviny - szczególnie jedynka to naprawdę świetna produkcja, dwójka też OK, trójka dno oczywiste, a czwórka to jeszcze większa porażka na całej linii. A z poza komedii, to "Szklana Pułapka" oraz "Zabójcza Broń", czyli moje dwie ulubione serie kina akcji.

2

Odp: Świąteczne filmy

To prawda, Die Hard i Lethal Weapon to świetne serie, ale nie wiedziałem, że ta druga tak często w święta puszczana ;->
Ulubione filmy z tego okresu? No prawda, W Krzywym Zwierciadle z Chevy Chase'em na czele wymiatają! Też bardzo lubię ten świąteczny "odcinek" tongue
Inne filmy, lubię z Arnoldem Jingle All The Way. Jak byłem młodszy i spędzałem Święta w domu to mnóstwo filmów się oglądało o świętych Mikołajach, ale teraz to nawet nie pamiętam tytułów, a jedynie przebłyski, jakieś pojedyncze sceny i tyle.

A, niech będzie świątecznie
http://www.revolvermag.com/wp-content/uploads/2011/12/Austrian-Death-Machine-Jingle-All-the-Way.jpg
It's Turbo Time
I'm Not A Pervert

3

Racja, "Świąteczne gorączka" też dobre nawet. No, na kopy było o tych Mikołajach itd. Teraz też nie pamiętam wszystkiego. Nie, Zabójcza Broń zwykle w zimę i raz w wakacje jest nadawana. Teraz zamówiłem o Axela na nevada video części 1-3 na VHS. Opłaca się, bo w ogóle nie zniszczone egzemplarze się trafiają u niego.

4

"Witaj święty Mikołaju" będzie w tym roku emitowany na święta na TV4 - w wigilię, 24.12 o godzinie 20:00. smile Ja sobie obejrzę bo film faktycznie zabawny (jak i cała seria "W krzywym zwierciadle" z Chavy Chase'm).

5

Podobno 25 na Polsacie o 19:30 ma być Kevin, sam w Nowym Jorku. Ale przecież ten film był tam już 6 grudnia.

6

No i co z tego? Powtórka po prostu.

7

Mimo , że co roku są powtarzane te filmy w święta aż do znudzenia to bez nich tak naprawdę świąt by nie było .
Pamiętam jak parę lat temu w wieczór wigilijny na tefałenie leciał piękny film z Lindą Hamilton o czasach drugiej wojny światowej . Linda Hamilton uciekając w zimową noc przez las przed pociskami niemieckich żołnierzy natrafia na opustoszałą chatę , w której znajduje schronienie przed okrucieństwem wojny . Niedługo potem do chaty trafia paru rannych brytyjskich żołnierzy , a wkrótce również paru niemieckich wojaków . Spięcia i niesnaski wśród nowych domowników opustoszałej chaty rozwiązuje wspaniała Linda , która uświadamia żołnierzom , że jest noc wigilijna , czas dobroci , czas wybaczania i czy przez tą jedną noc mogliby zażegnać swoje konflikty i przygotować się do wieczerzy wigilijnej .
Wszyscy domownicy zapominają o trwającej wojnie i wspólnie przyrządzają dania świąteczne z tego co mają , składają sobie życzenia , opowiadają o swoich rodzinach , dzieciach i jak bardzo za nimi tęsknią . Takie doświadczenia wywołują mocne emocje wśród żołnierzy i wybaczają sobie nawzajem . Następnego ranka żołnierze podają sobie ręce i odchodzą każdy w swoją stronę .
Piękny film , tylko nie wiem jaki ma tytuł . Widziałem go raz i już nigdy więcej go nie puścili .

8

Film nazywa się Silent Night (Cicha Noc) z 2002 roku, wyprodukowany przez TV wink
Tu masz link:
http://www.filmweb.pl/film/Cicha+noc-2002-104638/descs