1

Temat: Najnowsze odsłony Arnolda Schwarzeneggera

Witojcie Panocki!

W tym temacie chciałbym poruszyć kilka tematów jednocześnie, ponieważ dotknie on kilku filmów jednocześnie. Z jednej strony chciałbym porozmawiać o "aktorskiej ewolucji" Arnolda Schwarzeneggera, co stanowi mniejszą część tego tematu, dalej chciałbym poruszyć temat jego przyszłych filmów, bo ostatnio trafiło do mnie kilka na prawdę świetnych informacji na ten temat.

Jeśli chodzi o jego karierę, to nie ma co dużo pisać na początku Hercules, gdzie wystąpił jako Arnold Strong z dubbingiem, później kilka mniejszych ról w nisko budżetowych filmach i w końcu przyszedł czas na Conana, który otworzył mu drzwi do kolejnych wielkich produkcji. Dalej oczywiście był The Terminator. Świat należał do niego. Jeszcze przed wydaniem T2 pojawiło się wiele klasyków, jak Predator czy Commando. Ale z grubsza są to filmy akcji przepakowane strzelaniem, zabijaniem, trupami i wybuchami. Mało pomysłu dużo akcji i całkiem niezłej zabawy (wyjątkiem może być ewentualnie The Running Man na podstawie książki Kinga).

Po T2 obejrzeliśmy totalną masakrę w jego karierze, po Papieżu, stał się najbardziej rozpoznawalną osobą na świecie. Świat miał okazję zobaczyć jego prawdziwe ja w filmach, np. Last Action Hero czy True Lies. Ale mieliśmy także wiele roli komediowych, których zapowiedzieć mieliśmy już w Kindergartem Cop i Twins. Teraz mamy Juniora czy Jingle All The Way. Z tego okresu właśnie zapamiętałem go jako aktora filmów (damn it!) rodzinnych tongue Jeszcze wpadka w dość homoseksualnym obrazie Batman i Robin (Mr Freeze akurat wypadł najlepiej big_smile) i mamy końcówkę lat '90, gdzie Arnold pozował jako upadły anioł. The End of Days, gdzie wcielił się w rolę Jericho - obraz bardzo ponury i mroczny, bardzo fajny klimat. Następnie dla mnie genialny scenariusz z The 6th Day i Collatered Damage, gdzie jego postać po raz kolejny przykrywa się cieniem. Ten okres zakończył T3 i to w bardzo humorystycznym akcencie (już nie mówię o roli Księcia w 80 Day Around The World). Wypowiedział magiczne I'm Back i wiadomo było, że to jak na razie koniec.

Zatem było całkiem fajnie przez te blisko 35 lat jego filmów. Od osiłka z tanich filmów poprzez niezwyciężonego herosa i killera, najlepszą rolę swojego życia w Terminatorze, po dość ambitnym i z akcentami humoru początkiem lat 90', z próbami trafienia do ambitnego widza już pod koniec kariery (a raczej pierwszej jej części, jeśli liczyć tylko aktorską) kończąc w swoim stylu w Terminatorze.

A co dalej?

Po 6 latach piastowania stanowiska Gubernatora powrócił. Powrócił w niewiarygodnym stylu. Najpierw w 2009 jako cyfrowa obróbka obrazu z 1984 roku, po czym w 2010 jako zgryźliwa tajemnicza postać ze świata byłych najemników. Obecnie w drugiej części, której jeszcze nie miałem okazji oglądać, ale już lada dzień wybieram się do kina - pojawia się ponownie, już chyba w szerszym zakresie. Wszyscy już dziś widzą, że worek z filmami, w których bierze udział pomału się otwiera. A co nas czeka?! Ja od wczoraj nie mogę o tym przestać myśleć!

Na początku przyszłego roku - The Last Stand, pierwszy po tak długiej przerwie film, gdzie główne skrzypce gra sam Arnold. Następny na liście jest The Tomb (http://www.youtube.com/watch?v=wkasyOZj … re=related), który z zapowiedzi ma trochę przypominać film Escape from Alcatraz z Clintem Eastwoodem, tyle, że tu obrok Arnold ma zagrać Stallone, który to więzienie zaprojektował, a teraz razem z niego uciekają. Jeszcze jakiś czas temu znalazłem informację o powstawaniu filmu, gdzie Arnold miał grać niejakiego Juliusa Benedicta. Coś Wam to mówi? Mi od razu się skojarzyło, to ten sam, który był tym lepszym bliźniakiem Dannego deVito. Zatem zapowiada nam się kolejna komedia rodzinna, ale niestety. Informację o tym pozyskałem z ang Wikipedii, która obecnie nie posiada takiej pozycji. Za to FilmWeb już taką pozycję pokazuje - film ma nazywać się Triplets i ma ujrzeć światło dzienne w 2014 roku i dodatkowo u boku Schwarzeneggera i deVito ma stanąć jeszcze Eddie Murphy smile

I ostatni wiadomość z jego uniwersum, mianowicie Arnold powraca jako Conan! To ta informacja nie daje mi spokoju, ciesze się na to jak małe dziecko!
http://www.filmweb.pl/news/Ciesz+si%C4% … nan!-90106

Zatem zapraszam do dyskusji na temat: rozwoju kariery Arnolda i komentowania zapowiedzi filmów z jego udziałem.

2

Odp: Najnowsze odsłony Arnolda Schwarzeneggera

A to widziałeś? Tak Arnold będzie wyglądał w najnowszym filmie z jego udziałem big_smile
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ … 1108_n.jpg

3

Odp: Najnowsze odsłony Arnolda Schwarzeneggera

The Last Stand
Scena ostatniej obławy. Widziałem kilka nagrań z tym strojem, ale nigdy tego zdjęcia. Arnold wygląda jak w 5 części Terminatora, gdyby nie ta fryzurka tongue

Wczoraj miałem niewątpliwą przyjemność obejrzenia EX2. Cieszyłem się jak dziecko big_smile Nie wiem czy mogę tutaj o tym pisać, ale podeślę jedynie kilka linków z krótkim opisem filmów: EX2 i The Tomb.

http://www.stallone.pl/10/expendables-2/
http://www.stallone.pl/05/the-tomb-2/