Temat: Wasze kolekcje (ogólnie)

Są tematy o kolekcjach Terminatora, ale brakuje takiego ogólnego. A więc ja wczoraj nabyłem Predatora 2 i Conan Niszczyciel na kasetach VHS z Axelowego nevada video. Opłaca się tam kupować, ceny niskie i szybka wysyłka. Jak paczka dojdzie to dam foto.

2 (edytowany przez Juby 2012-07-30 21:03:28)

Odp: Wasze kolekcje (ogólnie)

Dobrze, że założyłeś ten temat. Jutro sam sobie przejrzę półkę i opisze swoją kolekcję oryginalnych filmów na VHS. wink

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

3

Ja niestety nie mam żadnych kaset VHS , więc nie mam się czym pochwalić .
Ale za to mam parę oryginalnych DVD , które to mogę jutro przedstawić .

4

Moje DVD oryginalne to :
- Terminator
- Terminator Dzień sądu
- Terminator Bunt maszyn
- Terminator Ocalenie
- Weekend
- Machete
- E=mc2
- Francuski numer
- Rejs
- Kostnica
- Oko
- Joe Black
- Happy Three Friends
- Kill Bill vol. 1
- Kill Bill vol. 2
- AVP Requiem
- Parnassus
- 13
- Krwawa masakra w hollywood
- Dom na przeklętym wzgórzu
- Piły - 1 , 2 , 3 , 4 .
- Teksańska masakra piłą mechaniczną początek
- Loft

Oczywiście jeszcze mam około 150 innych filmów na dvdrip-ie i divx-ach ale nie będę się rozpisywał bo głównie to są horrory i s-f.
Mam zamiar powiększyć swoją kolekcję o oryginały np : Transformersy , Piraci z karaibów , Predatory , Halloween - stare i nowe , 13-go w piątek ( wszystkie części ) , Obcy i inne , oczywiście z każdych tytułów chcę mieć wszystkie części .
Trochę kasy wydam ale nie wszystko od razu , powoli małymi kroczkami miesięcznie po 3 filmy .

5 (edytowany przez Goro Gondo 2012-08-14 15:36:03)

Ostatnio kupiłem sobie parę pierdółek na amatorskim, kioskowym DVD - Ostatnia granica, Nocny Wojownik (Hycel 2/Krew za krew), Austin Powers, Tim, Sztuka Przetrwania (Życie Carlita) i Święty Mikołaj...? (Muskularny Święty Mikołaj, Hulk Hogan). Większość 4x3, ale za to tłumaczenie niezłe (nawet sporo bluzgów przekładają, jak na VHS niekiedy- jakość słaba, jedynie lektor i mięcho lata). Za 5zł po dwa filmy, to niska cena, zwłaszcza, że niektóre są naprawdę niezłe i klasyki. Na razie te lepsze obejrzałem, dziś obejrzę może ten film z Hoganem i Austin Powera. Skoro już są wink.

6

Kupiłem "Kondory Wschodu" - DVD, "Atomowe uderzenie Jackie Chana" - VHS, "Przyjemniaczek" - VHS.

7

hehe, fajne zbiory ;] ale ni ładu ni składu w nich tongue

ja mam kilka DVD filmów z Arniem, sporo filmów z Clintem Eastwoodem, Robertem de Niro i Alem Pacino. Później jakieś popierdułki i nic więcej. Trochę bajek, tych dla młodszych (Kung Fu Panda np.) i dla starszych (jak Wojownicze Żółwie Ninja). Ale nie ma się co za bardzo chwalić ;]

8

Co znaczy "ale ni ładu ni składu w nich"?

9

Ja kupując coś na DVD staram się każdą płytę kupować z rozwagą i w określonym celu, nie kupuję, że tak powiem - byle czego. Kupuję filmy z określonej półki, o określonym charakterze, te które najbardziej do mnie trafiły. Tworzą one pewien porządek, każdy kolejny tworzy z pozostałymi integralną całość. Jeśli ktoś przyjdzie i spojrzy na moją kolekcję, mniej więcej będzie wiedział jaki mam gust filmowy. Nie mówię, ma kilka gniotów, nieudanych zakupów, filmów których nie znałem i nie były zbyt trafione, albo wyłamujących się z gusta, bo po prostu lubię je ot tak. Ale zdecydowana większość to filmy tworzące pewien obraz mojego filmowego "ja". W Twojej kolekcji niczego podobnego nie odnajduję, faktycznie masz pokaźną kolekcję z jednej czy drugiej serii, ale one nie przedstawiają mi zbytnio niczego, "ale ni ładu ni składu". wink

Nie bierz tego do siebie, po prostu swego czasu sądziłem, że będę kupował niemal wszystko, co się da kupić. Ale tak nie jest, wiele DVD jest drogich, a te tańsze to nie zawsze produkcje, które chciałbym ustawić na półce. Dlatego wyrobiłem w sobie taką manierę, że kupuję określone filmy, poprzez które wyrażam w jakiś sposób siebie. Każdy jest inny i mierzy swoja miarą, a że forum nie zabrania wyrażania swoich opinii, a wręcz przeciwnie - po to powstało, zatem ze swojego prawa korzystam wink

10

A więc tak to odebrałeś. Moja nie jest pokaźna, jak to ktoś powiedział - zawsze się znajdzie ktoś, kto ma czegoś więcej. Może mam więcej np. od cb, ale nie mogę równać się z Axelem, a on z kimś innym jeszcze. Ja lubię tak - Konkretną chińszczyznę np. Chan/Sammo/Yuen, japońskie Godzillę i klasyki amerykańskie 60-90 - Rambo, Commando etc.  Tak więc z tych trzech gównie kupuję, na wymianę. Mam pierdołki też, średnio mi potrzebne, ale to w jakimś kiosku itd., jak mnie coś zainteresuje. Natomiast zamawiam na Allegro tylko to, co sprawdzone. Niestety na moim terenie nie ma żadnych salonów DVD czy lombardów, gdzie mogą być VHS...

11

Ja obecnie zamieszkuję w Lublinie, chyba tu jest jedna wypożyczalnia DVD/VHS, ale nie jestem pewien. W poznaniu jest targ staroci, gdzie można to znaleźć - tego jestem pewien, a i ceny nie są odstraszające.
Nadal jeśli chodzi o filmy, to już się przekonałem, że nie ma co w większości kupować wszystkiego, co się chce - nie ma to kompletnie żadnego sensu. Kupuję tylko to, co na prawdę jest dla mnie fajne. Filmy, które nie znudzą mi się po oglądaniu kilka razy.

12

Ja tam jeden film mogę oglądać wieeeele razy. Tak więc nie tracę aż tak bardzo. Co innego, jakby to było na jeden raz. A ja do jednego filmu wracam chyba raz w roku (ok.)

13 (edytowany przez Goro Gondo 2012-09-30 16:32:47)

http://imageshack.us/photo/my-images/40 … 0744k.jpg/ - moja półka z DVD nie wygląda imponująco wink. Ale jak mówiłem, DVD kupuje sporadycznie. Choć mam parę ciekawych wydań (dolna półka). Kaset mam sporo, ale też bez przesady.

14

Fajna kolekcja , na dolnej półce widać są Twoje rarytasy z dalekiego wschodu smile
Ja mam śmietnik z filmami , zresztą widać to bo mój spis jest parę postów wyżej smile

15

No, ulubione, najciekawsze wydania. Te u góry to głównie gazetówki.

16

Ja obecnie żyje na kartonach, więc moje filmy leżą na szafie w rodzinnym domu i zbierają kurz. Jeszcze wiele wody upłynie w Wiśle zanim zajmą swoje słuszne miejsce wink

17

Dzisiaj przejrzałem wydanie "Godzilla kontra Biollante" od SPI. Niestety są plusy u duuuże minusy. Oryginalna japońska wersja - super, panoramiczny obraz - super. Tłumaczenie - zjebane, od błędów się roi, tytuł filmu to "Godzilla kontra Biollante", ale w opisie figuruje Mothra... Dźwięk to DD. 2.0, co jest dużym uniedogodnieniem. Lektorem jest Piotr Borowiec, nie trawię go, ale tutaj akurat mi nie przeszkadzał, choć nie mówią, że nie wolałbym np. Gudowskiego. Okładka - świetna, menu - klimatyczne nawet.

18

Kupiłem zestaw Indiany Jonesa na VHS, nie wiem, czy już pisałem, bo nie mam głowy teraz. Dziś mi doszło, z zewnątrz jest OK, ale nie wiem, kiedy obejrzę, bo mam masę roboty i problemy drobne.

19

Oj, ja przy tobie nie mam startu wink.

20

Jak będę w domu na święta to i ja porobię zdjęcia swojej kolekcji wink

21 (edytowany przez ponello t-800 2012-11-12 19:27:08)

file:///Users/mikolajlaczynski/Desktop/IMG_3389.JPG
oto moja kolekcja filmow na blu-ray wybaczcie za zla jakosc zdjecia wink

file:///Users/mikolajlaczynski/Desktop/IMG_3385.JPG
oto kolekcja moich ulubionych figurek big_smile
pozdro

22

O ja pierdziele, dawno się tak nie uśmiałem. big_smile Może podasz jakieś lepsze źródło ponello?

Sam posiadam ponad 50 VHSów (kiedyś się kupowało), kilkadziesiąt DVD (dużo gazetowych, może z 30 "prawdziwych") oraz pierwsze dwa blu-ray'e (Braveheart i Titanic):

http://1.fwcdn.pl/po/10/52/1052/7491251.3.jpg?l=1348892246000
http://imageshack.us/a/img337/2807/titanico.png

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

23

http://thumbnails103.imagebam.com/22007/83b7fd220060442.jpg http://thumbnails104.imagebam.com/22007/e04f87220060449.jpg

24

dziekuje

25

Hehe, w ogóle ostatnio zauważyłem, że wstawienie , dla niektórych to prawdziwy koszmar wink

A tak poza tym, to kolekcja i figurek i filmów całkiem pokaźna, choć nie wszystko da się zobaczyć wyraźnie.