51

Odp: Pogaduszki - czyli na każdy temat

Stoki , nie zamuła tylko jak nie ma SB , to rzadko się tutaj zagląda.
A odpowiadając na Twoje pytanie z zabawą z oświetleniem w porach nocnych to muszę stwierdzić , że zawód  " oświetleniowiec " , w produkcji filmowej musi być specjalistą w swoim fachu. Zauważ , że w nocy gdy kręcili zdjęcia oświetlenie pada na bohaterów i na część otoczenia , które musi być pokazane w filmie , reszta to ciemniejszy i ciemny obraz. Kamera nie ma tutaj nic do rzeczy , w rzeczywistości na planie filmowym padało więcej światła jak na taśmie filmowej - sztuka kolorysty obrazu filmowego.
Teraz można jednym kliknięciem z pory dnia zrobić porę nocną , w tamtych czasach zajmowało im to bardzo dużo czasu ponieważ nie mieli takiej techniki komputerowej jak dzisiaj. Nawet głupi Pinnacle , gdyby istniał w latach '80-tych , nie ruszyłby na tamtych kompach , bo miałby kosmiczne wymagania sprzętowe , nieosiągalne dla ówczesnych filmowców. Teraz tak naprawdę dobre filmy s-f może nakręcić każdy w zaciszu swojego domu i nie potrzeba angażować miliona ludzi w produkcję tylko samemu wszystko zrobić , za darmo. Najważniejsza jest satysfakcja  z powstałego dzieła stworzonego przez samego siebie - uczucie bezcenne.
Spróbuj nakręcić jakąś scenę za dnia , a potem w programie do montażu ( Ty masz Unlead ) , dodaj do tego pliku opcję "night time" , wtedy zobaczysz o co chodzi .
POZDRAWIAM

52

Dzięki za kolejne info smile .
W ogóle kiedyś to lipę mieli , wciąż zastanawia mnie fakt jak bez konkretnych komputerów montowali filmy z efektami specjalnymi . Masakra ...

53

No i co Euro się zaczęło. Nasi po raz pierwszy od lat nie odnieśli w nim porażki i zremisowali, czyli generalnie sukces. Oby się na tym jednak nie skończył. Generalnie wygląda, że faworytem grupy są Rosjanie, którzy zgniotą wszystkich na swej drodze. No a dzisiaj kibicuję Niemcom przeciw Portugalii, bo u tych drugich jest znany wszystkim i bardzo nielubiany piłkarz.

No i druga sprawa jest taka, że już trochę po premierze Diablo III i ciekawy jestem czy ktoś z was grał.

54 (edytowany przez Stoki 2012-06-09 21:15:29)

wolę chyba tego pedzia niż zlepek piłkarzy z turcji i polski pod flagą niemiecką tongue

Jeśli chodiz o Diablo to tak jakoś nigdy mnie nie kręciła ta seria , bez kitu , zdecydowanie wolę Fallouta wink

Qrde , czemu doba nie ma 48 h ? Na tyle rzeczy czasu nie mam ...

55

Podobno niektórzy fani DIABLO , są z lekka rozczarowani trójką. Jakoś w dwójce było więcej tego wszystkiego , mój kumpel przeszedł DIABLO 3 , w 2 tygodnie , a grał mniej więcej po 5 godzinek dziennie. Krótka gra.
A na Euro Polacy dostaną w dupę od Ruskich.

56

MAL-FILM - luknij na ten filmik s-f smile http://www.youtube.com/watch?v=9DnQLI1XDzI
Rewelacja jak na moje , niby amatorka a wygląda świetnie !!
Twórcy tego filmiku mają na swoim kanale serię "Simple Tricks and Nonsense" , pokazują jak tworzyc efekty specjalne do takich filmów nie wydając w ogóle pieniędzy (nie licze tu oczywiście drogich programów graficznych itp wink ) . Jak dla mnie rewelka !

57 (edytowany przez Reuel 2012-06-10 14:29:17)

MAL-FILM napisał/a:

Podobno niektórzy fani DIABLO , są z lekka rozczarowani trójką. Jakoś w dwójce było więcej tego wszystkiego , mój kumpel przeszedł DIABLO 3 , w 2 tygodnie , a grał mniej więcej po 5 godzinek dziennie. Krótka gra.
A na Euro Polacy dostaną w dupę od Ruskich.

Wiesz, ciężko porównywać te dwie gry ze względu na inną mechanikę. W tej grze wszystko się dzieje pięć razy szybciej. Szybciej się walczy, szybciej się zabija. W poprzedniej części na normalnym poziomie trudności na takiego kazra (kozłoluda) potrzebowałeś z 6-7 uderzeń. W tej potrzebujesz średnio trzech. Nie oznacza to, że gra jest gorsza. Tylko po prostu twórcy bardziej postawili na akcję, dzięki czemu gra jest bardziej widowiskowa ale i przy okazji szybsza. Poza tym w ilości miejsc do przejścia nie ma aż tak rażącej różnicy. Także nie zgodziłbym się do końca z tym stwierdzeniem, że gra jest krótsza. Weźmy też pod uwagę, że cały czas mówię o pierwszym poziomie trudności. W drugim męczyłem się by zabić paru zombie idących na mnie na samym początku Aktu I, podczas gdy na normalu tłukłem swobodnie najsilniejszych sług Diablo, więc pewno tu już tak szybko nie pójdzie, a poza tym poziomem zostają jeszcze dwa, a nie jak w części drugiej jeszcze jeden.

Co do rozczarowanych fanów to no cóż, po pierwsze zaznaczmy, że nie ma siły by kontynuacja miała dogodzić tak ogromnej ilości graczy. Pewne praktycznie było, że nie każdemu się spodobają zmiany. Do tego dodaj fanów części II, których nie zaspokoi nic tylko ta sama gra w lepszej oprawie. To zjawisko jest najbardziej widoczne przy serii Heroes, w tym polecam zapoznać się z tym na wesoło na nonsensopedii. Zresztą wiesz, na międzynarodowym portalu metacritic, bardzo popularnym, Diablo III rzeczywiście wypada słabo. Ma średnią 4,0. Mniej więcej jest po połowie pozytywnych opini od graczy jak i tych mniej przychylnych. Jednak jest to w sumie jedyny portal gdzie się z tym spotkałem. Jak sobie wystukałem w google ocena Diablo III to wszędzie czy to od graczy czy od recenzentów ma średnio 8,0.

58

Stoki napisał/a:

MAL-FILM - luknij na ten filmik s-f smile http://www.youtube.com/watch?v=9DnQLI1XDzI
Rewelacja jak na moje , niby amatorka a wygląda świetnie !!
Twórcy tego filmiku mają na swoim kanale serię "Simple Tricks and Nonsense" , pokazują jak tworzyc efekty specjalne do takich filmów nie wydając w ogóle pieniędzy (nie licze tu oczywiście drogich programów graficznych itp wink ) . Jak dla mnie rewelka !

Fajnie to zrobili , bardzo pomysłowe , no i można sobie zrobić film w domowym zaciszu , można

59

Reuel , zdania zawsze będą podzielone ale tych co znam mówią , że spodziewali się czegoś lepszego.

60 (edytowany przez Goro Gondo 2012-06-10 19:08:11)

Na twoje zapytanie -  są tu ludzie, ale my nie gadamy o Terminatorze, a to forum głównie o nim. Ale ileż można o tym samym rozmawiać... I druga sprawa, że nie chce się, pogoda ładna, każdy na powietrzu.

61

Ale ja nie mówię , żeby cały czas gadać o terminatorze , a u mnie pada deszcz ha ha ha

62

Ale chodziło mi, że inni nie piszą bo nie gadamy o Terminatorach.

63

aha , dobra idę na mecz , jeszcze dzisiaj zajrzę.

64

Ja na razie oglądałem tylko otwierający. Nie spejcalnie przepadam za nogą.

65

Piosenka opowiadająca o polskiej rzeczywistości w wykonaniu Strachy na Lachy .
Refren jest fajny i bardzo prawdziwy .

http://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0

66

Tomasz Knapik w programie motoryzacyjnym , niesamowite wrażenie oglądania .

http://www.youtube.com/watch?v=WChDfE_ke8M

67

Co znalazłem jeszcze w sieci ? Gościu świetnie naśladuje Arniego z Terminatora=) Pośmiałem się smile

http://www.youtube.com/watch?v=iTihgw41KDc

68

Muszę przyznać, że nie tylko go świetnie naśladuje, ale nawet wygląda podobnie. yikes

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

69

Masz rację , nawet jeszcze wygląda jak Arni , dlatego kręcili to z dołu żeby uwyraźnić rysy kwadratowych ust . smile

70

Kurde... ostatnio mało pisze, bo nikt nie odpowiada na moje tematy i bezsensu jest nabijać sobie postów...

71

Ja odpowiedziałem smile
Ja czytam każdy Twój post ale czasami nie odpowiadam bo się nie znam na niektórych filmach z powodu braku zaznajomienia się z tematem . Mimo tego pomogłeś mi podjąć decyzję o obejrzeniu niektórych filmów , bo dobrze recenzujesz . smile

72

Raczej komentuję, bo jak to ktoś powiedział, nigdy jeszcze nie napisałem recenzcji, bo nie robiłem według wyznaczonych punktów i standardów wink. Ale dzięki wink

73

znowu jakiś cholerny spambot się wpierdzielił na forum . SkyNet powoli przejmuje kontrolę nad komputerami smile

74

Właśnie też to widziałem, ale szczerze? To sądziłem po dłuższej chwile, że angielskiego nie znam, bo nie mogłem się rozczytać. Dziś już wiem - to wina złośliwego oprogramowania tongue

75

Juby , co się dzieje ze stroną główną ? Jak chce wejść na terminator.pl , wyskakuje mi ostrzeżenie przed wirusami i google odradza mi wchodzić na tą stronę w obawie przed złośliwym oprogramowaniem , który może dostać mi się do kompa .
Co się dzieje ?
U Ciebie też jest takie ostrzeżenie ? Czy tylko ja mam kompa cykora ?