1

Temat: Soundtrack Terminator

Witam .
Chciałbym rozpocząc debatę tongue na temat muzyki z pierwszej części Termiantora . Komu jaki kawałek się najbardziej podoba , jaki jest najbardziej klimatyczny (jak dla mnie to wszytskie heh )  jakbyście ten soundtrack ocenili do pozostałych części Terminatora smile

01 - Theme From The Terminator
02 - The Terminator Main Title
03 - The Terminator's Arrival
04 - Reese Chased
05 - Sarah On Her Motorbike
06 - Gun Shop & Reese In Alley
07 - Sarah In The Bar
08 - Tech Noir & Alley Chase
09 - Garage Chase
10 - Arm & Eye Surgery
11 - Police Station & Escape From The Police Station
12 - Future Flashback & Terminator Infiltration
13 - Conversation By The Window & Love Scene
14 - Tunnel Chase
15 - Death By Fire & Terminator Gets Up
16 - Factory Chase
17 - Reese's Death, Terminator Sits Up & ''You're Terminated!''
18 - Sarah's Destiny & The Coming Storm
19 - Theme From The Terminator (Aug. 29, 1997 Judgement Day Remix)

Utwory pochodzą z płyty "The Terminator-The Definitive Edition" (1994)

Natomiast na pierwszym wydaniu płyty (z 1984) są także piosenki , które słyszymy w filmie (m.in. w Tech-Noir )

Tahnee Cain & Tryanglz - You Can't Do That
Tahnee Cain & Tryanglz - Burnin' In The Third Degree
Jay Ferguson & 16MM - Pictures Of You
Tahnee Cain & Tryanglz - Photoplay
Linn Van Hek - Intimacy

Dla maniaka muzyki lat 80' (takiego jak ja) w sam raz smile

2

Odp: Soundtrack Terminator

Najbardziej klimatyczne jak dla mnie prócz Theme to Police Station / Escape from Police Station i Terminator Arrival.

3

Jak dla mnie soundtracki z części 1 i 2 są na takim samym, wysokim poziomie. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy któryś z nich jest lepszy.
Ze ścieżki z "Terminatora 1" najbardziej lubię utwory:
- Reese Chased
- Police Station & Escape From The Police Station

4

Conversation By The Window & Love Scene jest zdecydowanie moim ulubionym utworem z całego OST. Niezwykle przyjemnie słucha się tematu głównego Terminatora granego na pianinie, wśród takiej ilości mrocznych, surowych i elektronicznych brzmień.

Poza muzyką filmową, która IMO jest znakomita (równie dobra co i w dwójce) uwielbiam też kawałek Burnin' In The Third Degree - mam go na telefonie i często słucham. Ogólnie to uwielbiam klimat muzyki lat 80-tych.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

5

Ktoś jakieś fajne remixy kawałków z soundtracka słyszał ? Zapodawać linki jak ktoś coś ma wink

6

Masz tutaj pomieszane OST z części pierwszej drugiej w wersji piano (bomba):
http://www.youtube.com/watch?v=XZ6GDN_6Gzg

THE TERMINATOR

7

Ogólnie to lubię muzykę filmową i uwielbiam jej słuchać , jest w niej coś .
Muzyka z terminatora ma swój niepowtarzalny charakter . Brad Fiedel odwalił kawał świetnej roboty . Oczywiście Danny Elfman też zasłużył na uznanie , bo stworzył nowe kawałki na starej podstawie .

8 (edytowany przez Juby 2012-07-07 10:11:48)

Bardzo lubię Danny'ego Elfmana (jego soundtrack do "Batmana" jest miażdżący), ale za to co zrobił z OSTą do TS należy mu się kastracja. Muzyka tylko fragmentami przypomina to co słyszeliśmy u Brada Fiedela, a reszta jest albo słaba (kompletnie nie wpada w ucho), albo kompletnie nie pasuje do Terminatora, jakby była tworzona do filmu o superbohaterze. Zdecydowanie najgorszy soundtrack do Terminatora (już trójka i serial miały lepszą muzykę).

Zresztą opisałem to już w swojej recenzji:
http://terminator.pl/tsrecJuby.html

THE TERMINATOR

9

Juby napisał/a:

Poza muzyką filmową, która IMO jest znakomita (równie dobra co i w dwójce) uwielbiam też kawałek Burnin' In The Third Degree - mam go na telefonie i często słucham. Ogólnie to uwielbiam klimat muzyki lat 80-tych.

no ba , widze ,że wiesz co dobre big_smile .

Wracając do muzyki , to też musze stwierdzic ,że w Salvation była nijaka . W ogóle nie zwracało sie na nią uwagi w momentach kiedy powinna dawac kopa !! Wina nie tylko kompozytora ,ale i dźwiękowców którzy "wklejali" muzykę do filmu . trzeba jednak przyznac ,że w T3 jest jeszcze gorzej hmm

Jak na moje to rządzi T1 , później T2 , T:S i na końcu T3 jesli chodzi o soundtracki

10 (edytowany przez hapol 2012-08-29 20:00:12)

Tahnee Cain & Tryanglz - Burnin' In The Third Degree - Chyba najlepsza piosenka z T1 w ogóle, no poza theme oczywiście big_smile świetne, natrafiłem na to w momencie, kiedy dobrodziejstwa Internetu zaczęły w końcu i mnie przynosić korzyści big_smile

Jednak jeśli chodzi o inne, to T1 był chyba najlepszy, T2 już nie jest tak dobre... Szczerze mówiąc to poza You could be mine i Bad of the bones to nie ma tam nic niezwykłego, no i theme znowu tongue w T3 był jakiś OST? tongue TS... nie gadajmy o tym, bo wszystko zostało już powiedziane.

Ale jeśli rozmawiamy już o dobrych OST to najlepsze jakie słyszałem to: Pick of destiny, Conan the Barbarian, Braveheart i Matrix! Jeśli natomiast chodzi o wykonawców, to nie orientuje się już aż tak dobrze - ale polecam człowieka, które pewnie znacie - Enio Moricone, wystarczy być na koncercie Metallica, żeby usłyszeć jego fenomenalny Ecstasy of gold! http://www.youtube.com/watch?v=ZNGe7iK1O-4

11

Jeszcze dorzucę tutaj parę groszy : a mianowicie bardzo dobry soundtrack ma TRANSFORMERS .
Steve Jablonsky popisał się oprawą muzyczną w tym filmie . Jednak transformers-y lubię średnio , mimo , że za małolata czytałem komiksy z ich udziałem to jednak muszę przyznać , że soundtrack z trzeciej części przypadł mi bardzo do gustu . smile

12

Muszę wam wyjaśnić parę rzeczy:

1) Tahnee Cain & Tryanglz - "Burnin' In The Third Degree" NIE JEST FRAGMENTEM SOUNDTRACKU DO TERMINATORA! To tylko wykorzystana piosenka, więc hopol twoja ocena jest nieadekwatna do tego, co oceniasz.

2) "You could be mine" i "Bad of the bones" TO TEŻ NIE FRAGMENTY OST! O ile pierwszą piosenkę można do niego zaliczyć, bo jest to piosenka specjalnie stworzona do filmu, o tyle druga została tylko wykorzystana w filmie.

Do tego widzę, że obaj znacie się na muzyce filmowej jak kot na jedzeniu kości. wink Ennio Morricone (tak on się poprawnie nazywa) jest jednym z dwóch moich ulubionych kompozytorów filmowych, który stworzył najlepszy soundtrack EVER MADE ("Dobry, zły i brzydki" - 1966). Widziałem 17 filmów, do których tworzył muzykę i uważam, że podawanie jako przykład jego utworu, przeróbki od Metallica jest niestosowne.
Natomiast Steve Jablonsky to jeden z najgorszych kompozytorów jakich znam. Poza jednym tematem w "Transformers" nie ma niczego, co można by określić mianem "bardzo dobry"

THE TERMINATOR

13

He he!
Fajnie w końcu jakaś dysputa big_smile
Przede wszystkim doczepię się utworów z T1 i T2 - wcale nie napisałem, że to piosenki z OST, a jedynie pojawiające się w filmie ;->
Cytacik? Proszę bardzo!

hapol napisał/a:

Tahnee Cain & Tryanglz - Burnin' In The Third Degree - Chyba najlepsza piosenka z T1 w ogóle

(...)

hapol napisał/a:

T2 już nie jest tak dobre... Szczerze mówiąc to poza You could be mine i Bad of the bones to nie ma tam nic niezwykłego

Mam nadzieję, że wyjaśniłem, co było celem mojej wypowiedzi. wink
Jednak jeśli chodzi o muzykę filmową, to nie wiem czy mnie atakujesz czy tylko zaczepiać by oberwać więcej - za znawcę nigdy się nie uważałem, co szerokim echem odbija się w moim poprzednim poście, Ennio to świetny kompozytor i to nie tylko muzyki filmowej z tego, co się orientuję i to również napisałem. Jeśli chodzi o "Dobrego, Złego i Brzydkiego" to muzyka w tym filmie jest jedna z najlepszych jakie słyszałem, ale nie można pominąć dwóch poprzednich motywów z dolarowej trylogii. A jeśli chodzi o Ecstasy of gold to nie chodziło mi o wersję nagraną przez Shitalika, bo szczerze to na YT słyszałem coś takiego, ale nie mam 100% pewności, że to oni nagrali, a jedynie chodziło mi o to, że przed każdym koncertem stosują ten właśnie motyw jako intro, które w żaden sposób nie jest zmienione.
Co do OST z Serii Transformers nie mogę nic powiedzieć, bo nie miałem (podejrzewam jak wielu) wątpliwej przyjemności jej przesłuchać.
fin! big_smile

14

Ahh, jeszcze dwie sprawy:
Po chwili zastanowienia, domyślam się, że chodziło Ci o to, że OST a piosenki to coś zupełnie innego, w tych filmach oczywiście. Moim zdaniem, to, że nie pojawiły się one na wydawnictwach o niczym nie świadczy, ponieważ producenci mogli nie uzyskać praw do kopii tych utworów. Choćby np. to, co piszesz o piosence Gunsów - że niby specjalnie nagrana do filmu, to dlaczego nie pojawiła się w OST? Bardzo dobre pytanie. Wyjaśnienie może być podobne do tego z Did my time zespołu Korn, którzy to wykonali muzykę do filmu Tomb Rider, ale ich piosenka nigdy się tam nie pojawiła, ani na OST. Fajnie, ale w 1991 roku chodziło, o coś innego ^^ mianowicie, Axel z ekipą Use Your Illusion mieli już nagrane dość dawno, jednak z przyczyn takich, że w tamtych czasach CD nie było jeszcze tak powszechne, a płyty wydawano na taśmach MC musieli płyty podzielić, co zrobiono tworząc 4 fajne wydawnictwa na kasetach (miałem wszystkie swoją drogą smile ). Zatem czy specjalnie? Chyba nie, bardziej skorzystali z tego utworu aniżeli był on specjalnie do filmu stworzony.

15 (edytowany przez MAL-FILM 2012-09-01 08:35:03)

Juby , ja nie napisałem , że Steve Jablonsky to najlepszy kompozytor na świecie , po prostu soundtrack do transformersów mu wyszedł bardzo dobrze i podoba mi się muzyka z tego filmu . Nigdy nie przepadałem za Jablonsky-m , więc tak napisałem , że akurat tutaj się popisał .

16

hapol napisał/a:

Ahh, jeszcze dwie sprawy:
Po chwili zastanowienia, domyślam się, że chodziło Ci o to, że OST a piosenki to coś zupełnie innego, w tych filmach oczywiście.

Dokładnie tak. Dzięki za informacje hopol odnośnie piosenki Gunsów, bo nie wiedziałem o tym. wink

THE TERMINATOR

17

Spoko wink
Chociaż jak wczoraj czytałem sobie o efektach specjalnych do filmu to dotarło do mnie, że nie jest pewne, że piosenka powstała zanim nakręcili film tongue Z tego co się jednak orientuję, Axelowi zaproponowali, aby ich utwór wystąpił w filmie i ponad to, aby nakręcić teledysk z tym związany - rodzaj promocji i kapeli i filmu, które i tak na początku lat '90 były uwielbiane. big_smile

18

Prośba: przenieście posty o GnR do tego tematu smile
http://forum.terminator.pl/viewtopic.php?id=145

19

A możemy przenosić nasze posty? Myślałem, że takie uprawnienia ma tylko administrator. Ale jak coś, to rozmowę będziemy kontynuować tam gdzie podałeś link. wink

THE TERMINATOR

20

Przenieść - czyli przepisać. Póki co, to forum nie pozwala na przenoszenie postów. Rozważam możliwość aktualizacji forum PunBB do nowszej wersji, gdzie jest to możliwe. Na razie prosiłbym o to abyście je przekopiowali sami do odpowiedniego działu. smile

21

Axel , a mógłbyś na forum wprowadzić możliwość takich mini gierek ?
Chodzi mi o takie gry na fora internetowe , na niektórych są takie bajery i użytkownicy prześcigają się w punktacjach . smile

22

Axel, na razie skończyliśmy dyskusję w tym temacie, wiec po prostu jeśli ktoś będzie chciał jeszcze pogadać o Gunsach, to już wie gdzie. Na kopiowanie brak mi chęci i czasu, tym bardziej, że tylko w jednym poście napisałem o samych Gunsach, nie odnosząc się do prawdziwego tematu tego wątku (czyli OST Terminatora).

THE TERMINATOR

23

Przenoszenie - no jeszcze spoko, jak się Adminom chce.
Ale mini gierki? Bez przesady, wokół trwa nuklearna wojna z maszynami, a wy chcecie sobie urządzić turniej w pasjansa? tongue

24

TECH - NOIR       - i nic więcej tłumaczyć nie trzeba smile

http://www.youtube.com/watch?v=cO_etqijSVY

25

Ta piosenka to Tahnee Cain & Tryanglz - "Burnin' In The Third Degree". wink Słucham codziennie.

THE TERMINATOR