1 (edytowany przez Goro Gondo 2012-03-01 15:38:18)

Temat: Godzilla

Na pewno każdy kojarzy serię, więc nie ma sensu się rozpisywać. Powiem co myślę o całości ogólnie - za najlepszy film o Godzilli uważam Godzilla kontra Biollante (Bioroślina na polskich VHS od Vision) - bardzo ciekawa fabuła, niegłupi scenariusz, bardzo dobrzy aktorzy, niesamowita muzyka i efekty specjalne, które są najlepsze w serii. Tą odsłonę mogę oglądać bez końca i zawsze mi się będzie podobać. Potem kolejno są oczywiście Gojira, pierwszy i przez wielu uznawany za najlepszy film o Godzilli, który ma ogromny morał. GMK czyli jedna z nowszych części i Terror Mechagodzilli. GMK jest szczególne za ten sam morał, to samo przesłanie co Gojira bo efekty specjalne są raczej mierne, biedne aktorstwo i beznadziejna praca kamery. Terror Mechagodzilli to jedna z mroczniejszych części, przepełniona nostalgią, mrocznym klimatem. Jest świetnie zrealizowany i zamyka cały cykl Showa. Za najgorszy film uważam Godzilla kontra Mechagodzilla 3 - beznadzieja totalna, film robiony na siłę bez żadnego sensu i polotu, jest nudny, głupi i działający na uzębienie swą amatorszczyzną. Słaby jest też Godzilla kontra Destruktor - nie wiem czym się podniecać, efekty są gorsze niż w latach 60, paskudne CGI, aktorzy to jakaś tragedia i wszechobecna nuuuda. Oczywiście są gorsze - Godzilla vs. Megalon i Godzilla Revange ale do tych filmów, mimo, że głupie i dziecinne fajnie się wraca.  Niestety Rewanż Godzilli to jeden z najgorszych filmów w ogóle, ale mnie jakoś tak nie drażnił jak innych. Może dlatego, że odpowiednio się przygotowałem. W śród fanów nie lubiane są też Godzilla kontra Kosmogodzilla i Godzilla: Ostatnia Wojna, ale ja je bardzo lubię. Fakt, że to nie są wielkie dzieła, ale nie rozumiem czemu są mieszane z błotem. W Kosmogodzilli tylko jedna rzecz mi się nie podoba - efekty specjalne, są koszmarne, gdyby nie one był by to jeden z najlepszych GojiFilmów. Lubię jeszcze Godzilla kontra Mothra: Bitwa o planetę Ziemię i Godzilla kontra Mechagodzilla 2, duży klimat, niezłe efekty i fajni bohaterowie w tym pierwszym. Niezłe są też Godzilla 2000 i Megaguirus, choć jest za dużo CGI i aktorstwo  mogłoby być lepsze.

Napisałem tak ogólnie, żeby zacząć dyskusję.

2 (edytowany przez Lukasz 2012-03-01 20:38:35)

Odp: Godzilla

Godzilla kontra Biollante - oglądałem dawno temu, i niezbyt ten film mi się spodobał, być może ze względu na nie ciekawego przeciwnika jaki niewątpliwie jest Biollante.
Jeśli chodzi o mój ulubiony film z tej serii to jest to Godzilla vs King Ghidorah, gdyż ten film wyraźnie wzoruje się na Terminatorze, gdzie mamy wysłanników przybywających z przyszłości w celu stworzenia Króla Ghidorah i pokonania tym samym Godzilli.

3

Odp: Godzilla

Akurat Biollante to jeden z najciekawszych przeciwników, jest zupełnie inny niż inne. Jego geneza także jest niezwykła. Godzilla kontra Król Ghidorah też lubię nawet, faktycznie wiele wątków z Terminatora znalazło się w tym filmie np. podroże w czasie, Androidy, które rozwalają się jak Terminatory, strzelaniny na lasery itp. Choć nie ma co porównywać Godzilli do Terminatora.

4 (edytowany przez Juby 2012-11-30 14:17:34)

Odp: Godzilla

http://desmond.imageshack.us/Himg525/scaled.php?server=525&filename=222ph1.jpg&res=medium

Godzillę oglądałem będąc małym chłopcem na wypożyczonych kasetach VHS. Teraz oglądam je tylko okazjonalnie w TV. Filmów nie oceniam wysoko, ale lubię do nich wracać, sama postać jest dla mnie kultowa, a temat muzyczny jednym z najbardziej zapamiętywanych marszów filmowych w historii. wink
Oto spis moich ocen filmów:

Seria Shōwa

GODZILLA: KRÓL POTWORÓW 7/10http://terminator.pl/grafa/filmy/4m.png
GODZILLA KONTRATAKUJE 3+/10http://terminator.pl/grafa/filmy/2m.png
KING KONG KONTRA GODZILLA 1/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png
GODZILLA KONTRA MECHAGODZILLA 2-/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png

Seria Heisei

GODZILLA KONTRA BIOLLANTE  <<< Nie pamiętam, więc nie oceniam
GODZILLA KONTRA KRÓL GHIDORAH 2/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png
GODZILLA KONTRA MOTHRA 4/10http://terminator.pl/grafa/filmy/2m.png
GODZILLA KONTRA MECHAGODZILLA 2 4/10http://terminator.pl/grafa/filmy/2m.png
GODZILLA KONTRA KOSMOGODZILLA 2+/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png
GODZILLA KONTRA DESTRUKTOR 4/10http://terminator.pl/grafa/filmy/2m.png

Seria Millennium / Shinsei

POWRÓT GODZILLI 3+/10http://terminator.pl/grafa/filmy/2m.png
GODZILLA KONTRA MEGAGUIRUS 2/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png
SOS DLA TOKIO 2/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png
GODZILLA: OSTATNIA WOJNA 1/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png

Wersje Amerykańskie

GODZILLA (1956) 2-/10http://terminator.pl/grafa/filmy/1m.png
GODZILLA (1998) 6+/10http://terminator.pl/grafa/filmy/3m.png

Kiedyś oglądałem jeszcze Godzillę kontra Gigan na video i serial animowany na POLSACIE, który był chyba nieoficjalną kontynuacją filmu z 1998 roku, ale nie pamiętam jej na tyle, aby ocenić. Średnia filmów, które widziałem to 3. tongue I to chyba byłoby wszystko w tym temacie. Nie chce mi się szerzej wypowiadać o każdym filmie, bo oglądałem je już dawno i większości nie pamiętam zbyt dobrze.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

5

Odp: Godzilla

Myślałem, że wyżej je oceniasz big_smile. Fajnie, że ci się podobają, choć oceny trochę za niskie, nawet jak dla Godzilli. Ja całość oceniam na mniej-więcej 6/10. A ocena poszczególnych części waha się od 4 (np. Rewanż Godzilli) do 8 (np. Godzilla kontra Bioroślina).

6

Odp: Godzilla

Ja kiedys kochalem Godzille ogladalem wszystkie fimy i w calosci dam filmom 6-/10

7 (edytowany przez Goro Gondo 2012-03-04 20:49:51)

Odp: Godzilla

Moja kolekcja z Godzillą obecnie wygląda tak:
Film na DVD od SPI - Godzilla vs. Biollante, Godzilla and Mothra: Battle for Earth, Godzilla 2000, Godzilla vs. Megaguirus
Wydanie Godzilla: Ostatnia Wojna od Monolith 2DVD
Visiony: Godzilla vs. Megalon, Godzilla vs. Mechagodzilla, Terror Mechagodzilli, Godzilla vs. Biollante, Godzilla vs. Mothra, Godzilla vs. Mechagodzilla 2
VHS od SPI: Godzilla vs. King Ghidorah

Mam jeszcze sporo nagrań z TV, figurkę i wycinki z gazet. Teraz na dniach ma mi przyjść przesyłka z brakującymi Visionami - Hedorah, Gigan, Return, Ghidorah i King Kong Escapes. Jak mi dojdzie, to będę miał wszystkie VHS od Vision. Niedługo wstawię też zdjęciea

8

Odp: Godzilla

Juby a ty te filmy gdzie oglądałeś ? Z sieci czy jakieś zagraniczne wydania ? Bo w Pl nie wszystkie się ukazały.

9

Odp: Godzilla

Godzilla , Godzilla ... pamiętam na początku lat '90 jak byłem brzdącem co się uczył jeździc na rowerze bez "bocznych kółek" tongue , ojciec mój od czasu do czasu zabierał mnie do wypożyczalni kaset Video smile . Pamiętam jak na jednym z regałów były tylko filmy z Godzillą i tylko te filmy mnie interesowały smile . Stare dobre czasy sielanki życiowej hehe . Wracając do tematu . Oglądałem większośc filmów z Godzillą , sporo ich posiadam i od czasu do czasu lubię obejrzec smile . Numer jeden jak dla mnie to "Godzilla" z 1984 roku smile . Fajnie poprowadzona fabuła , trochę political fiction i zero walk maskotek , najbardziej "realistyczna" Godzilla jaka powstała (no , jeszcze orginał z lat '50) . Najbardziej mnie irytowała natomiast "Final Wars" . Nie trawię tego filmu , nigdy całego nie obejrzałem . To nowe pokolenie japońskich (ogólnie azjatyckich) "aktorów" mnie rozbraja . Dodac do tego efekty rodem z Matrixa i ja wysiadam tongue .

10

Odp: Godzilla

No ten z 84 jest w porządku. Dość przemyślany, sporo wątku zimnej wojny i dobre dialogi. Mam obie wersję, japońską z TV4 i amerykańską od Vision. Wiesz co ci powiem - obie są dobre, tak samo jak Rodan US i JP. W tej z USA nawet jest świetny monolog na końcu i sporo fragmentów z filmu 1954. W japońskiej wersji G84 tego nie ma.  Final Wars nie jest taki zły, mi sie nawet podobał.

11

Odp: Godzilla

http://imageshack.us/photo/my-images/20 … 0457l.jpg/

W 1992 do Japonii przybywają ludzie z przyszłości. Mówią, że w przyszłości Godzilla zniszczy kraj, i mają pomysł jak do tego nie dopuścić. Japoński rząd się zgadza. Przybysze wraz z profesorem Mazakim i dziennikarzem Teresawą cofają się do 1944 roku na wyspę Ragos, gdy Godzilla był jeszcze jedynym żyjącym dinozaurem. Stał się Godzillą w wyniku prób nuklearnych przeprowadzanych  kilka lat później. Grupa nie chce dopuścić do tego, dlatego teleportuje dinozaura z 44 roku do 92 roku, wtedy Godzilla zniknie, gdyż dwie te same osoby nie mogą być w tym samym czasie. Plan się udaje, Godzilla znika... ale pojawia się Król Ghidorah. Cała sytuacja okazuje się spiskiem i mistyfikacją. Japonia w przyszłości miała stać się najpotężniejszym krajem, a Godzilla wcale go nie zniszczył, a uczynił bogatym. Przybysze wymyślili sobie, że zniszczą Japonię w przeszłości, i pozbędą się Godzilli, żeby nie mógł ich bronić. Japończycy ulegają Królowi Ghidorah, który bezlistośnie równa z ziemią całe miasta. Nie mają technologi, która zdolna by była zrobić krzywdę potworowi. Yasuki Shindo wpada na nieco kontrowersyjny pomysł by... ''zrobić'' nowego Godzillę. Po kolejnych atakach plan zostaje zatwierdzony i okręt z bronią nuklearną ma stworzyć z dinozaura Godzillę. Jednak w tym czasie... Godzilla wychodzi na brzeg. Przybysze, nie przewidzieli, że w 92r. odpady i energia nuklearna są wszędzie i drugie narodziny Godzilli były nieuniknione.  Więc postanwiają Królem Ghidorah pokonać Godzille.

Mam wydanie od Vision, gdzie czyta Szołajski i jest oryginalna ścieżka dźwiękowa, przez co ta wersja stała się nieśmiertelna. Mam też kasetę od SPI, ale tam jest wersja USA, ale lektor też dobry, bo jest nim Mirosław Utta. Godzilla kontra Król Ghidorah to na pewno jedna z najciekawszych Godzilli i najlepszych. Mamy tutaj chyba wszystko - podróże w czasie, androidy z przyszłości, strzelaniny na lasery, walki wręcz, sceny walk z II wojny światowej i potyczki potworów. Przez to wszystko film z miejsca stał się klasyką samą w sobie, atrakcji jest mnóstwo. Fabuła jest bardzo rozbudowana, choć czasem bardzo pokręcona i mało logiczna. Aktorzy są bardzo dobrzy, może nie jest to jeszcze poziom Biollante ale na pewno to jedna z najlepiej zagranych Godzilli. Akira Ifukube stworzył fantastyczny soundtrack, przerabiając swoje utwory z lat 60 na lata 90. Efekty specjalne to prawdziwy popis miniatur, blue scrennów i dopracowanych kostiumów, przez co potwory mają mimikę i duszę. Akcji jest naprawdę dużo i różnego rodzaju - sceny starcia sił japońskich z amerykańskimi na wyspie Ragons w 1944r., walki na miotacze laseru, walki wręcz w końcówce, pościgi samochodowe, destrukcje miast i starcia potworów - każdy widz znajdzie coś dla siebie. I jest jeszcze klimat, lekki, świeży, z początku lat 90. 8/10

12 (edytowany przez Goro Gondo 2012-06-20 18:17:46)

Odp: Godzilla

S.O.S dla Tokio -Godzilla to chyba jedyna seria, której sequele po 2000 roku są niezłe. Mają klimat, są nieco gorsze niż te starsze, ale i tak niezły poziom. SOS dla Tokio jest gdzieś po środku, film nieco hmmm "smutny (?)" możliwe, a to mają same najlepsze Godzille. Jak kolwiek by ty nazwać. Muzyka jest dobra, choć akurat starsze części miały dużo lepsze.  Film jest dość atrakcyjny, gdyż efekty stoją na wysokim poziomie i wiele razy są eksploatowane. Końcowa walka należy do najdłuższych w serii. Dłuższa jest jedynie w Hedorze, Giganie, GMK i Kosmogodzilli. Chyba, że coś przeoczyłem po drodze. Produkcję ogląda się nieźle, ale jest parę nudniejszych momentów. Aktorstwo średnie, bywało lepiej, ale też i gorzej. Nie jest nieźle. Klimat też jest dobry. Film ma jakby dwa "morały", bo nie wiem czy takowe cytaty się tak nazywają - "Należy dać spokój zmarłym" i "Życie nie powinno trwać wiecznie". 7/10.

Godzilla X Megaguirus - I ta część jest dobra, podchodzi bardziej pod horror, jest parę mocniejszych momentów np. zabójstwo młodej pary przez Meganulona. Film miał być ukłonem dla lat 70 i taki jest ! Akurat twórcy spełnili swoją obietnice. Wiele scen jest niczym z 70s, a fabuła kuriozalna, choć oryginalna i na swój sposób dobra. Historia wciąga, ogląda się z zainteresowaniem (szczególnie po raz pierwszy), choć parę dłużyzn jest. Aktorstwo jest OK, postacie są sympatyczne. Ale potwory... wyglądają wspaniale, Godzilla ma jeden z najlepszych desingów a Megaguirus jest przerażający i niesamowicie realny (szczególnie zbliżenia, choć wiele razy linki widać. Walka jest niesamowita, dzieje sie w dzień i dobra jest ogólnie. Inne efekty też OK, gdyby nie paskudne CGI w kilku momentach. 6,5/10.

13

Odp: Godzilla

Znakomita wiadomość Goro. Będzie nowa Godzilla w 2014 roku. Mam nadzieję, że się przy niej postarają. Premiera w 2014 roku, a póki co pierwszy plakat pokazany na tegorocznym Comic Con:
http://cdn.wegotthiscovered.com/wp-content/uploads/532376_334848766598204_975994013_n.jpeg

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

14

Odp: Godzilla

PS: SOS dla Tokio - przedostatni film o przygodach potrawa z Japonii zrealizowany w kraju wschodzącego słońca będzie leciał na Polsat Film w środę o 14:40 jakby ktoś chciał obejrzeć. Sam nie widziałem, więc zapewne zerknę. wink

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

15

Odp: Godzilla

wow ! Zajebisty news !

btw. elektrownia w fukushimie tak na serio została zaatakowana przez godzille , to tsunami w 2011 powstało przez uderzenie w ocean meteorytu z jakimś potworem . Wszystko pokażą w tym filmie , mówię wam wink

16

Odp: Godzilla

No czekam, choć chyba nie ma się czego spodziewać, bo wszytko da się zjebać... Ale zawsze pozostaje nadzieja wink

17

Odp: Godzilla

Widziałem GODZILLĘ  w ameryce  , zobaczę w JAPONII , dla mnie zajebiście .

18

Odp: Godzilla

Świetna wiadomość, że Godzilla znów na dużym ekranie, po tej z 98 roku czekał kilka lat, w sumie nadal czekam na drugą część, bo przecież jedno z małych przeżyło, o czym ktoś wspominał wcześniej, że na bazie tego powstał serial animowany, który bądź co bądź - był niezwykle ciekawy i miał całkiem wkręcającą fabułę, choć wszystkiego nie pamiętam dobrze to jednak przeciwnicy tacy jak Biogodzilla czy Mechamatka w pamięć wbiły mi się do dziś. Jednak Godzillę z 98 uważam bardziej jako ciekawostkę dla fanów, w kompletnej opozycji do tego, co pokazywała Japonia w temacie.

A co tam? Uhh, pamiętam wiele razy jak oglądałem Godzillę nagrywaną z TVP1 na VHS, albo właśnie jak wielu z Was wypożyczanych. Widziałem wtedy większość tych filmów, a przynajmniej te uważane za największe produkcje spod tego tytułu. W sumie to niemal zawsze i tutaj również - królują niepodzielnie lata 80'! Filmy z tego okresu są świetne! Początek lat 90' to trochę zachłyśnięcie się lekko marketu. Produkcje po 2000 roku odpadają. Z 99 jeszcze ujdzie, w sumie fajnie zrealizowana, Destroyer gniot, o Final Wars (które kupiłem sobie dla hecy w Biedrące) nie chcę nawet wspominać pseudomatrixowe, przesadzone i nieprzemyślane kompletnie. Pomysł by wrzucić potwory do jednego filmu - ok, neokosmici - ok, wersja japońska tego pomysłu - nie ok.

W ogóle kilka miesięcy temu naszło mnie na nadrobienie zaległości w kilku pierwszych filmach, przyznaję - nielegalnie posiadłem z Internetu wszystkie części, jednak dysk zewnętrzny (750GB ;( ) uległ trwałemu uszkodzeniu i muszę kiedyś nad tym usiąść i pozyskać filmy ponownie. Ale faktycznie, Gojira miała coś w sobie z moralnego podejścia do broni i tego, co robimy nie przejmując się konsekwencjami.

19

Odp: Godzilla

Destruktor to faktycznie gniot, też go już nie trawię. Finał jest tylko dość OK, reszta to cienizna. Racja te z 80s najlepsze, choć te z 90 jak Król Ghidorah, Bitwa o Ziemę czy Kosmogodzilla też dobre. Te po 2000 słabsze, ale ujdą. Final Warsa nie wiem czemu, ale lubię dość dobrze. Też mam zassane te do 71 roku, bo późniejsze to na video/DVD/TVrip.

20

Odp: Godzilla

Cześć wszystkim ! Ciągniecie ciekawe tematy.
Mam kasety magnetyczne vhs:
- Godzilla vs Hedorah
- Godzilla vs Gigan
- Godzilla vs Megalon
- Godzilla vs Mechagodzilla
- Terror of Mechagodzilla
- Godzilla vs Biollante
- Godzilla vs Mechagodzilla II
i jeśli kogoś zainteresuje
- Godzilla ( amerykańska wersja Emmericha )
Do tego kilka filmów DVD
Mogę je sprzedać, jeśli ktoś jest chętny i wychował się na chodzeniu po wypożyczalniach i szukaniu prawdziwych rarytasów z Godzilla od VISION , czekam na wiadomość...
Pozdrawiam.

21

Odp: Godzilla

Goro jesteś fanem Godzilli, więc może mi pomożesz. Wiesz może gdzie znajdę w sieci napisy do Godzilla kontratakuje (1955) wersji oryginalnej (nie amerykańskiej)? Bo mam zamiar obejrzeć wszystkie filmy o Królu potworów, ale nie chcę USAńskich wersji (bp są gorsze).

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

22

Odp: Godzilla

http://www.kaiju-world.yoyo.pl/napisy/index.html - tu masz, a jak nie to na kaijuworld. I są jeszcze na forum, ale tam konto trzeba mieć, więc jak coś to na email lub GG wyślę ci. Polecam jeszcze Rodana - super film - 9/10 i Matango - 9/10. Fajni są też Mysterianie. Niestety nawet na sieci ciężko to zdobyć.

23

Odp: Godzilla

Oki. Wielkie dzięki. wink

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

24

Odp: Godzilla

Dla mnie klasyka kina, jak i dla wielu innych.

25 (edytowany przez Goro Gondo 2012-12-16 21:06:22)

Odp: Godzilla

I jak tam Juby maratonik leci? Wiem, pewnie nie twoje klimaty, ale warto się zapoznać. Ja dziś oglądałem Megaguirusa i bardzo miło spędziłem czas, dobra rozrywka. Mam nadzieję, że po seansie twoja ocena wzrośnie choć do 5, bo 2 i 3 to nawet na Godzillę za słaba ocena big_smile.