1 (edytowany przez Lukasz 2013-01-06 11:42:26)

Temat: Wasz ranking filmów z serii "Terminator"

Puki co powstał tylko 4 odsłony ale zawsze można ułożyć swój mały ranking.
U mnie wygląda to następująco:

1. Dzień sądu (1991) - Jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. Ponadczasowy, niedościgniony wzór kina akcji z kultowymi, zapadające w pamięć sekwencjami, przełom w dziedzinie efektów specjalnych oraz świetny pomysł na przeciwnika w postaci cyborga ze stop mimetycznego. 10/10 (oglądałem go 5 razy)

2. Terminator (1984) - Fenomen, sci-fi początkującego reżysera zrealizowany za niewielkie pieniądze który zdominował listy światowego Box Office'u. Przede wszystkim oryginalny pomysł, film z ciężkim i brudnym klimatem, bardzo dobry dobór aktorów z Arnoldem Schwarzeneggerem na czele, który po tym filmie stał się ikona kina akcji. 10/10 (oglądałem go 3 razy)

3. Bunt maszyn (2003) - Minimo iż film jest strasznie wtórny, to i tak jest to stary dobry Terminator z zaskakującym zakończeniem. Sceny akcji widowiskowe ale niestety przesadzone i za bardzo efekciarskie - zwłaszcza pościg na w którym dźwig rozwala wszystko co stanie na drodze. Jeśli chodzi postać T-X to wygląda atrakcyjnie ale i też jest kiczowata w wielu scenach, daleko jej do T-1000. 8/10 (oglądałem go 3 razy)

4. Ocalenie (2009) - Niby oryginalny, bo nieco odbiegający od pozostałych, jednak średnio ciekawy i zupełnie nie oddający apokaliptycznego klimatu Terminatorów Camerona. Niemniej jednak film da się obejrzeć ale większej rewelacji nie ma 7/10 (oglądałem 1 raz)

2 (edytowany przez Juby 2012-07-01 17:03:30)

Odp: Wasz ranking filmów z serii "Terminator"

Ja niestety nie mogę sprecyzować ile razy oglądałem pierwsze trzy "Terminatory". wink Jedynkę pewnie z 50 razy, dwójkę w całym swoim życiu może nawet ponad sto (!), a trójkę też na pewno więcej niż 30 razy. "Ocalenie" natomiast w całości widziałem 5 razy, ale dwukrotnie przeleciałem jeszcze sobie po akcjach (i jakoś nie chce mi się do niego wracać). wink Sam nie będę ustawiał filmów w hierarchii jak zrobił to Lukasz, tylko podam kolejno wszystkie swoje oceny produkcji związanych z Terminatorem (kliknij aby przeczytać moje recenzje, oceny będę stale aktualizował):

FILMY FABULARNE
THE TERMINATOR 10/10http://terminator.pl/grafa/filmy/6m.png
TERMINATOR 2: JUDGMENT DAY 10/10http://terminator.pl/grafa/filmy/6m.png
TERMINATOR 3: RISE OF THE MACHINES 7/10http://terminator.pl/grafa/filmy/4m.png
TERMINATOR SALVATION 6-/10http://terminator.pl/grafa/filmy/3m.png

KRÓTKOMETRAŻÓWKI
T2 3-D: BATTLE ACROSS TIME 6/10http://terminator.pl/grafa/filmy/3m.png

SERIALE
TERMINATOR: THE SARAH CONNOR CHRONICLES 5+/10http://terminator.pl/grafa/filmy/3m.png

ANIMACJE
TERMINATOR SALVATION: THE MACHINIMA SERIES 4/10http://terminator.pl/grafa/filmy/2m.png
TERMINATOR 3000 BRAK

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

3

U mnie trochę inaczej:

Terminator - 8/10
Terminator 2 - 9/10
Terminator 3-D - 8/10
Terminator 3 - 6/10
Terminator: Salvation - 3/10
Terminator Salvation: TMS - 3/10
Terminator: TSCC - 8/10

4

Kroniki strasznie wysoko! Sam robiłem sobie powtórkę serialu, ale w połowie drugiego sezonu się zaciąłem (brak odtwarzacza i czasu), ale muszę przyznać, że nie jest taki zły jakim go zapamiętałem po pierwszym zapoznaniu. Gdyby nie fatalny premierowy epizod i stosowne zakończenie serialu, a dąłbym nawet dwa oczka wyżej.

THE TERMINATOR

5

T1-10
T2-9
T:Salvation-6
T3-5

tak w wielkim skrócie big_smile . Reszty nie oglądałem , albo oglądałem nie na tyle ,żeby wystawic jakąkolwiek ocenę smile

6

A oto mój ranking :
Terminator 1 Elektroniczny morderca -                                                               10/10
Terminator 2 Dzień sądu -                                                                                 10/10
Terminator 2  3D -                                                                                            8/10
Terminator 3 Bunt maszyn -                                                                               4/10
Terminator Salvation -                                                                                       9/10
Oceniłem tak jak czułem.

7

Moje komentarze są w działach. Dam ranking jedynie:
1: Terminator - 8/10
2: Terminator 2: Dzień sądu - 7,5/10
3: Terminator 3: Bunt Maszyn - 4/10

8

Może ktoś jeszcze się wypowie to zrobię małe podsumowanie jak fani w Polsce oceniają poszczególne części? misiek614 może się podzielisz tutaj swoimi ocenami?

THE TERMINATOR

9

Dobrze T1 10/10 T2 10/10 T3 9/10 T4 7/10

10

W temacie t3 dałeś 8/10 . Zdecyduj sie tongue

11

Sory T1 10/10 T2 10/10 T3 8/10 T4 7/10

12

To może i ja się dorzucę jeśli mogę. smile

Jak dla mnie - wygrywa zawsze The Terminator! Nie ma lepiej ujętego tematu, koniec kropa. Jeśli chodzi o ilość razy, jaką miałem przyjemność go oglądać to od momentu nagrania na VHS oglądałem go mniej więcej od dwóch do czterech razy dziennie mniej więcej pięć dni w tygodniu przez co najmniej kilka tygodni (proszę się nie dziwić, to było w momencie istnego apogeum mojej sympatii do Arniego, a było to mniej więcej w wieku 13 - 15 lat). Zatem łatwo sobie policzyć ile mniej więcej razy mogłem go oglądać!

Jeśli rozchodzi się o pozostałe części, to paradoksalnie (z racji mojego wieku i nie tak rozpowszechnionego Internetu w Polsce w latach '90) dwójkę zobaczyłem szybciej niż pierwszą część. To chyba nawet było, kiedy pierwszy raz Polsat emitował T2 w TV... Dopiero po kilku miesiącach mój kumpel nagrał T1 jak leciał (późno w nocy) na TVP1. Trójki już sobie nie odpuściłem, obejrzałem na (chyba) DVD, bodajże przywiezione z Niemiec za sprawą mojego znajomego z Niemiec, jeszcze przed premierą w Polsce, ale nie pamiętam teraz dokładnie jak to było. Do Slavation szykowałem się kilka miesięcy, namówiłem nawet znajomych, że pójdziemy do kina wcześniej niż sam seans. Byłem tak napalony na to, że przyjechaliśmy kilka godzin wcześniej, poszliśmy na jakiś inny film przed Terminatorem, który okazał się (dla nich) lepszy tongue no cóż.

Resztę spraw związanych z filmami przedstawię w poszczególnych działach.
Jeśli chodzi o cross-overy to serialu nie znam niemal wcale, zatem wypowiem się jak podciągnę się w tym temacie, podobnie Machinima. Battle across time to całkiem fajny dodatek i w tamtych czasach to pewnie była spora dawka nadziei i emocji dla fanów serii. Jednak to co się tam działo, bardziej miało na celu pobudzenie środowiska i raczej nie wniosło to nic do Uniwersum.

13

Może jakieś oceny w skali 1-10?

THE TERMINATOR

14

A bardzo chętnie, choć z rzadka oceniam filmy, muzykę czy cokolwiek innego w skali.
Proszę:
T1 10/10
T2 10/10
T2 3D jak na parodię trochę to dam nawet i 6,5/10 big_smile
T3 7,5/10
TS 6,5/10

Serial oraz pozostałe rzeczy ocenię jak obejrzę w całości wink

15

Jak dla mnie pierwszy Terminator to klasyk doskonały, tak samo jak pierwszy Rambo, czy pierwszy Indiana Jones. Jak pierwszy raz na Polsacie go obejrzałem to cholerne wrażenie na mnie zrobił. Pamiętam do dziś, jak byłem chyba w pierwszej klasie podstawówki i ojciec jeszcze wtedy chyba z gazetą "Magazyn" pokazuje mi zdjęcie Schwarzeneggera z UZI i mówi: "Patrz, co będzie". Emisja była chyba 21: 45 lub ok 21. Pamiętam, że nie zupełnie cały obejrzałem, chyba do sceny z wybuchem ciężarówki..., albo, nie do sceny wybuchu w fabryce, bo myśleliśmy, że już kończy się. Potem jakoś w TVP i TCM go maniaczyłem, jak nagrałem, to też chyba ze 2-3 dni codziennie go oglądałem. Terminator 2 już na mnie takiego wrażenia nie zrobił, jakoś na TVN z dziadkiem oglądałem, chyba w 2005. I też wyłączyliśmy po scenie kiedy Arnold rozwala zamrożonego T-1000 big_smile. Potem jakoś na wycieczce kupiłem sobie wydanie DVD T2. W dwójce zabrakło mi mrocznego klimatu, film czasem jest zbyt przesłodzony i ta gadki o końcu świata itd zbyt wyeksponowane.

16

Już o swojej przygodzie z T1 czy T2 pisałem, ale w moim przypadku było podobnie jak u Ciebie - ale w odwrotnej kolejności. Mianowicie, najpierw obejrzałem T2 i kiedy przyszedł czas na T1 byłem zszokowany i pozytywnie zaskoczony, że pierwsza część jest inna od kontynuacji. Nie było tu takiej wartkiej akcji jak w T2, ale za to właśnie mroczny, dramatyczny, wręcz psychodeliczny klimat lat '80! Tutaj można było się bać, można było zobaczyć zimną, morderczą maszynę, która nigdy się nie zatrzyma póki nie wykona celu - arcydzieło!