51

Odp: Figurki z Terminatorem

http://jotte.istore.pl/pl/masy-modelarskie

Pełny wybór. Teoretycznie powinno robić się w taki sposób, że z Miliputa robi się bryły i jakieś prakształty, a następnie wykańcza się elementy i szczegóły Green Stuffem lub Brown Stuffem. Nie mniej jednak nie stać mnie obecnie na te droższe masy, więc wszystkie figurki robię z Miliputa. Jest go na tyle dużo (bo ok 110g), że spokojnie robię kilka czy kilkanaście figurek z jednego opakowania. Figurki są mierzone na 58mm, niektóre są większe, ale taki jest plan. Postaram się w weekend wstawić na stronę i podeślę link.

Tutaj są dwa obrazki z pierwszej mojej figurki. Pierwsza z samej masy, drugie przedstawia figurkę pomalowaną, ale obecnie wygląda ona znacznie lepiej wink

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=2fea3158ae&view=att&th=136aa682224f2039&attid=0.6&disp=inline&realattid=f_h0yv1rey5&safe=1&zw&saduie=AG9B_P_Ge-2Nr08Cxrfz432sUXqf&sadet=1348758108038&sads=vjDIkZTxfrCmrWJ5p44TrrySYDU&sadssc=1

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=2fea3158ae&view=att&th=136aa682224f2039&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_h0yv1rei0&safe=1&zw&saduie=AG9B_P_Ge-2Nr08Cxrfz432sUXqf&sadet=1348758111176&sads=gj3H1K05RMOFikNSiWRWeua7e4Y

52

Nie wiedziałem , że są takie masy do rzeźbienia - dla mnie to jest ciekawostka smile

A następną figurkę jaką sobie kupię po 10-tym to będzie T-1000 , a oto link do zdjęcia :

http://www.toycraft-figurki.pl/pokaz_zd … _prod=1564

53

Nawet ma defekt na lewej pięcie wink

Co do mas, to sam się zdziwiłem, że są aż tak łatwo dostępne. Początkowo sądziłem, że są znacznie droższe i trzeba je jakoś sprowadzić zza granicy, ale po poszukiwaniu i kilka wskazówkach znalezionych na kilku stronkach okazało się, że jest to dość proste w zamówieniu. Chociaż był taki okres, że w niektórych sklepach brakowało towaru. Tak jak pisałem, ja tam stawiam na masy dość tanie, stosunkowo trudne w obróbce. Może przy droższych było by lepiej, ale nie mam na to pieniędzy aż tylu, a z drugiej strony czasowo przy na prawdę dobrej figurce siedzi się kilka tygodniu do kilku miesięcy. Zatem gdybym chciał sobie stworzyć "armię" figurek musiał bym je wykonywać kilka lat, co nie jest dla mnie aż tak satysfakcjonujące. Co prawda, hobby na całe życie, ale kiedyś chciałbym nimi zagrać tongue Bo poświęcając na zrobienie jednej figurki powiedzmy 4 tygodnie, przy tym, że standardowa armia posiada tych figurek mniej więcej 40 figurek (tyle zakładam, że moje armie będą posiadały) daje 160 tygodni, z racji że w roku mieści się jakieś 52 tygodnie daje ponad 3 lata na zrobienie jednej armii, nie mówiąc o malowaniu, wykonaniu podstaw, artefaktów i elementów nieruchowym czy ewentualnych pojazdów! Można by było jeszcze dokonywać kopiowania niektórych elementów, czy też całych figurek, ale na to idzie zdecydowanie więcej pieniędzy a i skutki nie zawsze są dobre, ponieważ wyczucie dobrej formy jest trochę skomplikowane i trzeba samemu popróbować. Poza tym, kto chciałby mieć armię powiedzmy 4 takich samych jednostek... kompletny brak fanu, a i modelowanie staje się nudne!

54

Dlatego wolę kupować już gotowe smile
Kiedyś sklejałem modele , malowałem je , robiłem dioramy i.t.d. ale zapał gdzieś uciekł , a figurki albo modele i tak wzbudzają we mnie entuzjazm do tej pory .
Co do rzeźbienia w masie , to nie mam aż takich zdolności plastycznych ( za wysoko postawiona poprzeczka jak dla mnie ) , zresztą nie mam cierpliwości i czasu na takie zabawy , choć uważam , że to jest fajna sprawa .
Faktycznie , czas na stworzenie jednej figurki jest dłuuugi , a mieć całą armię ... hapol ! czy kiedykolwiek w końcu sobie nimi zagrasz ? smile

55

Masa, której używam jest plastyczna mniej więcej 2h od zmieszania składników, jeśli jest och po równo w mieszance. Więc tyle robię taką figurkę. Po kilku godzinach jest jeszcze możliwa obróbka techniczna, jak szlifowanie czy odłupywanie gdzie nie gdzie. Jednak z racji tego, że zazwyczaj robię je pod wieczór lub późnym popołudniem nie mam już możliwości odczekania tych kilku godzin i zabrania się za dopieszczanie swojego wyrobu, co sprawia, że wykonane przeze mnie modele muszą być pi razy drzwi od razu takie jak chciałbym aby były. Ta sztuka nie zawsze się udaje, czasem wychodzi gorzej czasem lepiej. Nie narzekam z większa. Więc z malowaniem, które zajmuje w zależności od figurki ok. pól godziny wychodzi jakieś 2,5h na figurkę. Dorobienie podstawy to już kwestia przygotowania sobie planszy i pocięcia jej, więc ciężko powiedzieć ile to zajmuje. Powiedzmy w sumie 3h.

Teraz jednak ten czas się wydłuży. Jak dotąd robiłem figurki nie wymagające szlifu czy późniejszych zmian. Za dwa może trzy tygodnie będę wykonywał drugą nacje, korzeniami podobną do orków czy goblinów, która będzie wymagać więcej pracy. Zatem czas się wydłuży. Ale zobaczymy jak pójdzie. Póki co, zabrakło czasu na zdobienie zdjęć pozostałych figurek. Postaram zamieścić je w tygodniu. wink

56 (edytowany przez Olagfigh 2012-10-04 21:24:42)

Kiedyś z bratem próbowaliśmy zrobić sobie kilka figurek/żołnierzyków. Druciki (które robiły za kości, szkielet figurki) oblepialiśmy modeliną, którą potem gotowaliśmy na kuchni. Amatorka, ale i tak wyszło nieźle. Zrobiłem sobie w ten sposób orka. Największy był ubaw, gdy przy pierwszym podejściu, przypadkiem zrobiłem wgłębienie w modelinie orka. Wyglądało to tak, jakby ktoś go napadł podczas korzystania z krzaków big_smile. Ork z jednym zębem, mając ledwo trzymające się gacie i kawałek wystającego tyłka, dzielnie dzierżył topór i tarczę.

T1: 10/10; T2: 10/10; T3: 2/10; T4: 6/10; T:SCC: 5/10

57

He He big_smile
Takie akcję są najlepsze, ja na początku zrobiłem kilka figurek na próbę, niektóre zostawiłem, większość wyrzuciłem, bo były kompletnie do niczego. Nie były w sumie to drogie przedsięwzięcia, bo masy szło na prawdę mało a i efekt był niewielki. Teraz traktuję już każdą zmieszaną masę dosyć poważnie, często robię jakiś element powiedzmy kilka - kilkanaście minut, po czym stwierdzam, że jest do niczego i robię od nowa. Sprawia to, że śpieszę się jak cholera, bo masa ściąga po ok. 2h tongue

A tak na marginesie, dodaję zdjęcia mojej ostatniej figurki, jak dotąd - jedna z najlepszych jakie mi wyszły. Otrzymałem całkiem sporych rozmiarów jednostkę legendarną (Legendary Unit - Prime of Gods) w mojej pierwszej armii, którą tworzę. Komentarze bardzo mile widziane wink

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=2fea3158ae&view=att&th=13a417fce54bf800&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_h81vizmk0&safe=1&zw&saduie=AG9B_P_Ge-2Nr08Cxrfz432sUXqf&sadet=1349718656465&sads=RmuOfHfUc5vNGvNbSgAHhun1Hvc

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=2fea3158ae&view=att&th=13a417fce54bf800&attid=0.2&disp=inline&realattid=f_h81vizmo1&safe=1&zw&saduie=AG9B_P_Ge-2Nr08Cxrfz432sUXqf&sadet=1349718657602&sads=4fuRnpcF3BwMNpoo-Py7AmLr__8

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=2fea3158ae&view=att&th=13a417fce54bf800&attid=0.3&disp=inline&realattid=f_h81vizmq2&safe=1&zw&saduie=AG9B_P_Ge-2Nr08Cxrfz432sUXqf&sadet=1349718659255&sads=CSWyfkxDY7naWZKTUkUf8LflUP0

58

Zamówiłem sobie 2 figurki , jedna to T-1000 , a druga to...zobaczcie sami :

http://www.youtube.com/watch?v=0T9lpoyB … ature=plcp

Niedługo wrzucę filmik z terminatorem T-1000 .

59

Jason świetny wink
Robi wrażenie bardziej niż Terminator, którego pokazywałeś wcześniej! big_smile

60

Jason jest super i mierzy 19 cm. wysokości , nie długo wrzucę filmik z T-1000 , ale figurki z horrorów są świetne .
Teraz poluję na Michaela Mayersa z filmu " Halloween ", oprócz tego jeszcze chcę mieć figurkę Arniego z rozwaloną ręką przez T-1000 w hucie z części 2-ej . Ale to za miesiąc , też nie sram kasą , żeby tak kupować wszystko co podleci , jednak trzeba charować w robocie i zarabiać te parę groszy smile

61

Ja kasę bym miał, ale mnie interesują figurki, których cena sięga najczęściej od 40 do nawet 400PLN! Ich rozmiary nie są za duże ale wykonanie perfekcyjne!
Chociaż Mayersa na półce? Świetna sprawa! Z resztą on razem z Jasonem, Freddym i Letherfacem są moimi ulubionymi postaciami z horrorów.

62

Właśnie te postacie chcę mieć , to też są moi ulubieńcy z horrorów smile
Te figurki co ja kupuję kosztują od 60 do 70 złotych , także nie jest tak drogo , a wykonanie jest na dobrym poziomie .
A oto mój T-1000 :

http://www.youtube.com/watch?v=82wwehF0 … ature=plcp

63

Chyba chciałeś powiedzieć na bardzo dobrym,
ten Jason wymiata. Fakt, ma prawie 200mm ale to i tak kawał dobrej roboty!

T-1000 też fajny, twarz oddaje tego zimnego drania wink

64

Jutro zamawiam figurkę Freddy-ego Krugera z koszmaru przy ElmStreet . Szczegóły są świetnie oddane i figurka mierzy też 19 cm . Długo się zastanawiałem nad wyborem akurat tej figurki bo Freddy ma odkryty sweterek na klacie ale się przekonałem do niego po obejrzeniu tego filmiku :
http://www.youtube.com/watch?v=aW8_c4zf … re=related

Figurka kosztuje 70 złotych w sklepie internetowym TOYCRAFT .

65

Dokładnie taką kupujesz? Fajna, choć wydaje się trochę plastikowa... ;-> Nie chcę nikogo tym obrazić, ale tak wygląda wink Ale mimo to, figurka prezentuje się świetnie. Nie wiem jak pozostałe, ale ta wygląda na pakowaną w pudełko z różnymi akcesoriami, tu był chyba jakiś domek widoczny, jak to wygląda z pozostałymi figurkami, które kupujecie?
Jeśli chodzi o figurki i zamawianie ich, to ostatnio poszperałem trochę po Allegro, można tam znaleźć podobne cuda, co tu prezentujecie i w cenach całkiem dostępnych, a nawet mniejszych wink

Ja co przy okazji zobaczyłem sobie kilka figurek właśnie z Terminatora i być może skuszę się na jakąś, ale moją uwagę przyciągnęły figurki w wielu "wyprzedaży", bo tak to należy nazwać - figurek z WH40K. Zobaczymy, póki, co robię nadal swoje figurki i jestem z nich zadowolony, ale tego typu na półce wyglądają znacznie lepiej wink Może i jakąś mała armię za 500pkt uzbieram i sobie gdzieś pogram, jak będzie okazja, a co big_smile

66

W niektórych figurkach są dodatkowe akcesoria ,  które można nałożyć lub założyć na figurkę . Na przykład do mojego endoszkieletu mam dodatkową dłoń , do T-1000 mam zwykłą rękę , do Jasona mam drugą głowę ( głowa owinięta białą szmatą z otworem na jedno oko ) i.t.p.
Jeżeli chodzi o plastikowy wygląd to nie wszystkie figurki tak wyglądają , tutaj był zapewne celowy zabieg . Jason ma kurtkę z gumy , a wygląda jak prawdziwa skóra , to samo jest z moim T-800 ( ARNI ) .
Na filmiku facet dał punktację 9 na 10 - czyli bardzo wysoko , a to mi wystarczy , a tak naprawdę figurka na żywo wygląda jeszcze lepiej bo na filmiku można robić ostre zoomy i wychodzą różne mankamenty figurki ale ludzkie oko nie jest w stanie ich wychwycić na żywo , więc figurki o niebo lepiej wyglądają stojąc na półce jak na filmikach . Oczywiście jak się bardzo chce zobaczyć niedociągnięcia to się je zobaczy ale przecież to jest model , a figurka ma się ładnie prezentować na półeczce . Są jeszcze figurki większe i droższe gdzie jakość wykonania i detali jest bardzo wysoka i dokładna ale te po 70 złotych mi w zupełności wystarczają i jak dla mnie są super wykonane .
Mam kumpla , który najpierw zobaczył mojego Jasona na filmiku i wytknął figurce parę niedociągnięć ale jak zobaczył ją na żywo to stwierdził , że tego w ogóle nie widać . Więc mówię , oko nie dostrzeże takich mankamentów dopiero na filmie przy dużym zoomie można coś zobaczyć tym bardziej , że figurka ma 19cm wysokości .
Uważam , że Freddy jest ładnie zrobiony , a ta twarz ...mmm... jak za tą cenę i rozmiar to i tak jest super .
Hapol , a kup sobie figurkę , a co ale uważaj , bo jak kupisz tą pierwszą to możesz wpaść w nałóg kupowania następnych , bo pragnienie zdobycia jeszcze jednej wzrasta coraz bardziej smile

67

T-1000 Motocycle Cop jest genialny. Również mam ten egzemplaż ale jeszcze zapakowany (od roku), więc w pełnej krasie będę podziwiać, jak się przeprowadzę do nowego mieszkania, a pozatym muszę się zastanowić gdzie i jak go ustawić, bo mam taką gablotkę w której już masa Terminatorów jest. Osobiście poluję na "T-1000 Galeria Mall" i Ew. "Steel mill". Ostatnio na aliensgroup zamówiłem 3 figurki Neca Terminator series 3. Czekam aż oficjalnie wydadzą czyli w listopadzie.

Chciałbym tak jak MAL-FILM nakręcić filmiki z wszystkimi swoimi figurkami i powrzucać do netu, ale czasu mi brak. Mam tylko nakręconego "Neca series 2 - T-800: Police station assault". Figurka jest genialnie wykonana a filmik, który zrobiłem, można znaleźć na moim profilu YT pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=DCoQqQd0 … ature=plcp

68

Filmik genialnie zrobiony, sorry chłopaki, ale darth na serio zrobił to trochę lepiej wink
Co do samej figurki, to twarz ma trochę nie arnoldową, ale ogólnie prezentuje się nieźle. Do tego zauważyłem że ma jakieś 18cm, chyba, że masz strasznie małe dłonie ;->

MAL-FILM - prawda, jak się zacznie nie można skończyć. Miałem tak z niejedną rzeczą,, którą zbierałem. Obecnie robię swoje figurki, bo pomysły na nie tworzyłem i pielęgnowałem w głowie od kilku ładnych lat, ale jak teraz widzę te wasze figurki i do tego te z WH to mnie aż ściska żeby sobie jakiejś nie kupić! Ale na razie spokojnie, muszę wypatrzeć taką, która na prawdę do mnie mega trafi. Ja mam też tak, że często z pewnymi rzeczami przekonuję się jak widzę na własne oczy. Tak właśnie było z figurkami WH, zobaczyłem jeden zestaw u mojego znajomego i mnie trzasło. tongue

69

Cieszę się, że filmik się podobał. Musisz zobaczyć figurkę na żywo. Obydwa warianty głów wyglądają jak Arnold:]

70

No właśnie, tak że się zapytam - jakieś spotkania forum, strony? Możliwe?

71

hapol , dobry pomysł . Spotkałbym się z maniakami terminatorów i pogadał przy piwie ale zwracając uwagę na fakt , że każdy z nas mieszka w różnych częściach polski , należałoby wybrać miejsce do którego każdy miałby w miarę równą drogę do przebycia od miejsca zamieszkania do miejsca spotkania .
Całkowicie jestem na tak , nie wiem jak inni ale ja z chęcią podniósłbym do góry kufel z ekipą TERMINATOR.pl smile

72

Cholera, z faktu iż nie będzie premiery T2 3D to przeszła nam obok nosa świetna okazja by się spotkać w jakimś multipleksie!
Trzeba coś na wiosnę kombinować!

73 (edytowany przez MAL-FILM 2012-11-10 20:37:41)

Trzeba coś na wiosnę pomyśleć o forumowym spotkaniu smile

Wczoraj zamówiłem sobie 2 figurki ze strony ALIENSGROUP , a to będą postacie z horrorów . Jako , że ostatnio u mnie zaszły pewne zmiany życiowe ( córeczka ) dopiero teraz znalazłem czas na swoje zajęcia , więc dopiero teraz zaczynam wracać do normalności . Te 2 figurki to Freddy Kruger i Michael Mayers .
W przyszłym miesiącu dopadnę figurki z terminatora , a te z horrorów musiałem teraz zamówić bo szybko się rozchodzą i może akurat takich później nie być . Jestem fanem terminatora i chcę zebrać mnóstwo modeli w tym temacie ale uwielbiam także horrory i nie umiałem sobie odmówić kupna postaci z filmów grozy . Po za tym elegancko prezentują się na komodzie i kazdy kto do mnie przychodzi , od razu je zauważa i zadaje mnóstwo pytań .
Muszę sobie zrobić podstawki pod figurki aby były stabilniejsze , myślałem żeby to były takie mini dioramy aby oddawały klimat i charakter postaci z danego filmu . Jednak wizyta w sklepie modelarskim mnie nie ominie smile
Kiedyś sklejałem modele i robiłem makiety dlatego temat nie jest mi obcy .
Polecam figurki , są szczegółowo wykonane i elegancko prezentują się na półkach w domu .
Tutaj przykład kolekcjonera figurek z komiksów i filmów sci-fi , :

http://www.youtube.com/watch?v=Vn2HdBqQ … re=related

74

Zacna, choć do mnie zakup ich wszystkich nie przemawia, ale widać, że ktoś ma w tym pasję wink

75

Witam Ja zbieram tez figurki z Predatotorow NECA i nie moge sie doczekac az kupie sobie T-800 z serii 3 mieszkam w Szwecij i tam jest ich pelno wink