51

Odp: Komentarze odnośnie strony

Stoki , widzę , że też Cię dzisiaj "....ząbek ruszył ..." , jak mnie wczoraj he he .

52

Nie chce mi sie teraz pisać z fona, bo to katorga na tym forum . Pod wieczór odpowiem na jego pytania .

53

Axelio napisał/a:

Gotowe. smile

No i bardzo fajnie. Jeszcze gdybyś nie zignorował moich dwóch wcześniejszych postów byłoby super.

@ Goro Gondo - właściwie to sam też nie wiem skąd się wziął ten cały "bunt" jeśli można to tak nazwać. Forum działa jak należy. Graficznie jest proste, ale mamy niewielu użytkowników, więc nie widzę sensu go zmieniać. Na brak wypowiedzi też obecnie nie możemy narzekać, bo jest ich obecnie rekordowo dużo (każdego dnia mamy przynajmniej jeden post, a pamiętam jeszcze 2 miesiące temu jak moje wypowiedzi stanowiły 1/3 postów z całego forum). Też nie widzę co tu jeszcze Axelio mógłby poprawić (ze swojej strony mogę powiększyć logo forum i dodać do tego jakąś grafikę).

ALE... musisz przyznać, że admin odnosi się do nas bez szacunku i sam zakłamuje swoje słowa. Jak tutaj:

Axelio napisał/a:

Wywalczyliśmy? Jeśli użytkownicy o coś proszą to albo to się wprowadza, albo poddaje pod dyskusję.

Pod "dyskusję"? Kiedy Shandraya założyła wątek, w którym chciała się przywitać on "zaproponował" nową nazwę wątku i bez żadnej dyskusji ją zmienił (jak dyktator):
http://forum.terminator.pl/viewtopic.php?id=153

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

54

Bo nazwa wątku była bez sensu i później każdy by zakładał kolejny wątek aby się przywitać. Ta prosta zmiana nazwy tematu na "Przywitaj się"  powoduje, że teraz każdy nowozarejestrowany user może tam się przywitać.

Od tego jest admin aby dbać o porządek a nie jakiś "dyktator". Czy ty wiesz co ty w ogóle mówisz?

55 (edytowany przez Goro Gondo 2012-07-17 10:18:38)

Sokoro nazwa wątku była jakaś głupia, to zrobił dobrze. Wszak od tego są admini, żeby zmieniać. Też nie wiem o co się chamrają, forum żyje, a, że nie gada się o Terminatorze, to chyba logiczne, że jak jest z 10 osób i każde się wypowiedziało to o czym gadać, albo bezsensu pisać to samo wink, więc nie bardzo wiem o co wam chodzi wszystkim. Każdy trochę w pewnym sensie reklamuje, a wy rzucacie się na siebie bez najmniejszego powodu.

56 (edytowany przez Juby 2012-07-17 10:24:53)

Jak sam twierdziłeś Axel "poddaje się pod dyskusje" pewne kwestie, a ty tam olałeś kompletnie zdanie użytkowników zmieniając nazwę bez wypowiedzi któregokolwiek z nas (nie pamiętam jaka byłą tam nazwa, ale od razu załapałem o co chodzi i nikt się nie skarżył).

No i ostatnim zdaniem po raz kolejny udowadniasz jak traktujesz użytkowników i jak bez szacunku się do nich odnosisz. Masz jeszcze jakieś pytania Goro Godno skąd takie zamieszanie w tym wątku? Normalny admin napisałby: "Nie nazywaj mnie dyktatorem. Jak następnym razem będę chciał coś zmienić to poczekam na komentarze innych użytkowników.", a nie pytałby mnie "czy wiem co mówię". Takiego dialogu nie mam zamiaru kontynuować. tongue

THE TERMINATOR

57

No z tym "Przywitaj się" to akurat racje miał. Bajel by się robił, jak każdy zakładał by nowe "Cześć", czy co kolwiek to było. Podobnie z Shoutboxem, nie było by "Pogaduszek" czy czegoś innego, bo wszystko tam by siedziało i forum już na pewno było by DED. Kurde, chujowo jest być między młotem a kowadłem...:).

58

Goro czy ja gdziekolwiek napisałem czy Axel miał racje, czy jej nie miał? Sądzę, że nazwa którą nadał tamtemu tematowi jest lepsza, ale ja nie o tym mówię. Chodzi mi o brak szacunku, a gdy pokazuje ci miejsca gdzie Axel nas olewa ty piszesz o czymś zupełnie innym. sad

THE TERMINATOR

59

Może zamiast gadać o pierdołach to zajmiesz się pisaniem postów merytorycznych związanych z główną tematyką forum jaką są filmy o Terminatorze?

60

Ja bym nie wymuszał pisać o Terminatorze, bo ileż można ? Na Rambo też stale nie piszemy o Rambo, a o Stallonie, innych jego filmach, innych klasykach i naszych kolekcjach. Ale to szczegół, bo nie tu leży problem. Proponują albo zamknąć dział w pizdu, albo się wyciszyć, bo kłócicie się o byle co, na zasadzie, a bo "Axel to nic nie robi" bez podania uzasadnienia, co ma robić. Więc moja rada wyciszcie się, albo jak ktoś jak ktoś na filmie rzekł "Bzyknijcie się i będzie spokój".

61

Axelio napisał/a:

Wywalczyliśmy? Jeśli użytkownicy o coś proszą to albo to się wprowadza, albo poddaje pod dyskusję.

dyskusja o shoutboxie też była , przewagą głosów byś przegrał gdyby było jakieś głosowanie

Axelio napisał/a:

Słucham raz jeszcze! W jaki sposób chcesz tego dokonać i co chcesz zmienić? Nie podałeś ani jednego konkretu, gadasz tylko puste słowa.

po co mam ci pisac skoro :

Axelio napisał/a:

w przeciwieństwie phpBB, które przeładowane jest bajerami i niepotrzebnymi opcjami.

sam jesteś niepotrzebny . Dla Ciebie wszystko jest niepotrzebne , shoutbox , nowy wygląd strony , co jeszcze ? Może i ja , Juby , Mal nie jesteśmy Ci potrzebni . W końcu odkąd jestem tutaj to nic a nic postów przez nas nie przybyło <ironia mode off> . My chcemy te bajery , chcemy reklamy strony za którą nigdy w życiu sam byś się nie zabrał i chcemy jak najwięcej userów do pogadania , bo to userzy tworzą forum a nie admin . Bez nas to będziesz mógł tylko popatrzec na stare posty i nic więcej .

Nie bardzo rozumiem?

na "ty" się woła kumpli z podwórka wink . Mało grecznościowa forma zwracania się do kogokolwiek

62

Axelio napisał/a:

Może zamiast gadać o pierdołach to zajmiesz się pisaniem postów merytorycznych związanych z główną tematyką forum jaką są filmy o Terminatorze?

Goro nigdzie nie piszę nic w stylu "Axel to nic nie robi". Ja piszę, że nasz admin traktuje użytkowników swojego forum bez szacunku i właśnie po raz trzeci podaje do tego przykład w powyższym cytacie. Na prawdę nie widzisz w jego wypowiedziach nic dziwnego?
Takie posty powinno się pokazywać na wszelkich portalach z instrukcją "jak admin nie powinien odzywać się do użytkowników swojego forum".

No i oczywiście zaraz człowiek, który przed chwilą napisał mi, że nie powinienem gadać o "pierdołach" tylko na tematy, które on chce (brak wolności słowa na forum dyskusyjnym?), błędnie nazwany został "dyktatorem". Brak mi słów by opisać taką osobę. sad

THE TERMINATOR

63 (edytowany przez Goro Gondo 2012-07-17 20:04:41)

Stoki nieco za bardzo się unosisz wink.  Po co shoutbox, jeśli forum miało by paść po jego dodaniu ? Starszy desing też co prawda był nieco fajniejszy... Swoją drogą do admina powinno czuć się taki jakby respekt. Stoki, byłeś na GF, co prawda krótko, ale byłeś, tam admina (nie podamy nicków, bo może nie życzyć sobie) nikt nie ruszał i on decydował i jakoś było (i jest), a tu robicie problemy, bo Axel się oschle odezwał. No dejta spokój big_smile.

Edit: Stoki, jeszcze nieco przesadziłeś z tymi, że wszystko jest mu nie potrzebne. Axelowi tak samo zależy jak nam, a że nie zgadza się na pewne rzeczy, to ma uzasadniony powód (shout by zabił forum itp.)

64

No i jak GF teraz prosperuje ?

65

GF chyba się już nie odbije... może z nowymi emisjami/ wydaniami/premierą nowej Godzilli. Nowi się nie rejestrowali, przez co dyskusja o Kaiju siadła, no bo ileż można gadać o tym samym, czasem nieco polemizowaliśmy, ale od wielu miesięcy tylko pogaduszki były, sporadycznie jak ktoś sobie coś odświeżył i sporadycznie o G14. A teraz cholernie słabo, czasem wiele dni nie ma nowych postów, ktoś coś napisze od siebie (dla siebie ?) i potem znów za parę dni ktoś coś innego. Dla Polski Godzilla to szczyny, ale fakt, że rygor tam był na GF (teraz już nie, bo po co wink) i czasem odsiew spory.

66

To samo będzie tutaj ,jeśli się nie zacznie działać

67

Spokojnie , wszyscy się postaramy działać w tej sprawie , tylko wystarczy znaleźć złoty środek na przyciągnięcie więcej userów .
W necie jest jedna reklama forum , jakiegoś o grach mario , ale lipna jest , że hej .

http://www.youtube.com/watch?v=HYILZQK6DZI

ja nie wiem jak można było coś takiego dać do internetu , syf nad syfami .

68

Stoki napisał/a:

To samo będzie tutaj ,jeśli się nie zacznie działać

Nie zacznie działać co, czego? Nadal nie piszesz konkretów. Wprowadzasz tylko niepotrzebne zamieszanie!

69 (edytowany przez MBM 2012-07-17 22:49:24)

Panowie, dyskusja w tym wątku dawno już przekroczyła wszelkie granice: rozsądku, kultury i tę, która dzieli powagę od absurdu.

Na forum raczej wypowiadać się nie zamierzam (nie moja tematyka), ale tę akurat dyskusję śledzę i jestem jej przebiegiem coraz bardziej zażenowany.

Najwyraźniej nie każdy tutaj zdaje sobie sprawę, że administrator to nie dobra wróżka, nie święty Mikołaj i nawet nie Dziadek Mróz. Rolą administratora nie jest zabawianie użytkowników, tylko pilnowanie porządku na forum i dbanie o to, aby wszystko - również to, co niewidoczne "z zewnątrz" - poprawnie działało. Administrator nie ma obowiązku spełniania wszelakich zachcianek userów. Może to robić - nie musi - a jego dobra wola (bądź jej brak) nie jest prostym wyznacznikiem szacunku do użytkowników (lub jego braku). Przedstawione przez użytkowników sugestie admin powinień ROZPATRZYĆ, kierując się swoim doświadczeniem, wolą właściciela serwisu, bądź koncepcją przyjętą przez redakcję (w zależności od serwisu - niepotrzebne skreślić). Rola użytkownika polega na przekonaniu admina do swoich pomysłów, a jeśli się to nie uda - cóż... zaakceptowaniu jego decyzji. Forum HKC jest jednym z przykładów na to, że staramy się słuchać sugestii użytkowników. Nie wszystkie jednak pomysły, które realizujemy tam, możemy wdrożyć tutaj (z różnych przyczyn). To nie jest koncert życzeń! Niezależnie od starań admina nie da się stworzyć warunków, które wszystkim będą odpowiadać. Udzielanie się na forum powinno zatem być kwestią świadomego wyboru użytkownika: albo akceptuje on zasady panujące w danym miejscu (już choćby z szacunku do jego twórców i innych użytkowników), albo szuka forum, które bardziej mu odpowiada.

Pomysłu, aby od prowadzenia forum odsunąć osobę, dzięki której w ogóle ono istnieje - komentować nie będę, bo chciałbym się tu jednak skupić na rzeczach, do których można się odnieść, pisząc zupełnie serio.

Mam przyjemność współpracować z Axelio przy wielu serwisach - i cenię sobie współpracę z nim. Nieraz się spieramy, nieraz nasze poglądy na różne sprawy są całkowicie odmienne - ale nie zmienia to faktu, że Axelio to człowiek, który kieruje się nie tylko swoim wieloletnim doświadczeniem, ale też dobrem każdego projektu, w który się angażuje. I tyle powinno wystarczyć w odpowiedzi na zarzuty, które się wyżej pojawiły.

Tu też dochodzimy do sprawy kolejnej. Absolutnie niepoważne, karygodne, za przeproszeniem GÓWNIARSKIE, jest wdawanie się w wewnętrzredakcyjne spory na publicznie dostępnym forum, a tym bardziej atakowanie na jego łamach innej osoby z redakcji. Już choćby dlatego, że ośmiesza to serwis i jego twórców - zresztą włącznie z osobą, która publikuje takie treści.

Z kolei notoryczne stawianie kogoś przed faktem dokonanym i oczekiwanie od niego, że będzie zachwycony zmianami wprowadzanymi za jego plecami, zalatuje hipokryzją. Niezależnie od jakości samych zmian.

Przy okazji, skoro już o tym mowa. Nowe logo zdecydowanie na plus. Stare bardzo kiepsko się prezentowało w materiałach promocyjnych.

70

Nie wiem kim jesteś , na forum się nie udzielasz a się wtrącasz . Obrońca czy co ? Ja swoje napisałem , osoba inteligentna zrozumie ... Już przez admina pewne osoby olały forum wcześniej , on na serio chce zostać tutaj sam ,bez userów bo właśnie przez takie dyskusje do tego dojdzie .

71 (edytowany przez MBM 2012-07-18 08:10:39)

Zadziwiające. Ty naprawdę uważasz, że fakt zarejestrowania się na tym forum i udzielania się tutaj daje Ci jakieś szczególne przywileje. Najpierw próbujesz wchodzić w kompetencje administratora, potem decydować, kto ma być tymże administratorem, a zaraz pewnie trzeba będzie się Ciebie pytać, kto w ogóle ma prawo zabierać głos w sprawie serwisu... big_smile Ubzdurałeś sobie, że bez shoutboxa, przycisków BBcode, aktualnej daty w stopce i kilku innych pierdół forum to upadnie i z tego tytułu rościsz sobie prawo do podważania kompetencji Axelio?! Zejdź wreszcie na ziemię! Jako użytkownik masz prawo zgłosić sugestię, masz prawo wyrazić niezadowolenie z jakiejś decyzji admina - ale nie notorycznie siać ferment, jak to robisz na trzeciej już z kolei stronie. Forum to pewna usługa, podobna jak poczta e-mail albo konto na FB - możesz z niej korzystać, jeśli akceptujesz warunki, na jakich jest ona udostępniana (włącznie z osobą administratora/właściciela) - ale nie musisz, jeśli Ci one nie odpowiadają. Jeśli ktoś rezygnuje z udzielania się na forum, to jest to jego osobista decyzja. Nigdy nie da się spełnić oczekiwań każdego użytkownika, Ty zaś zachowujesz się tak, jakbyś był co najmniej rzecznikiem wszystkich, którzy z tego forum korzystają, korzystali i kiedyś będą korzystać.

Szkoda, że musiałem drugi raz pisać w zasadzie to samo (to tak a propos inteligentnych osób i rozumienia)...

72

Goro Gondo napisał/a:

... Swoją drogą do admina powinno czuć się taki jakby respekt.

Musisz bardzo lubić Axela, skoro ja podaje ci już któryś cytat z przykładem jego karygodnych wypowiedzi w stosunku do nas, a ty wszystkie je ignorujesz i jeszcze piszesz, że do takiej osoby powinienem czuć respekt. sad

Stoki napisał/a:

Nie wiem kim jesteś , na forum się nie udzielasz a się wtrącasz . Obrońca czy co ? Ja swoje napisałem , osoba inteligentna zrozumie ... Już przez admina pewne osoby olały forum wcześniej , on na serio chce zostać tutaj sam ,bez userów bo właśnie przez takie dyskusje do tego dojdzie .

Też od razu gdy przeczytałem ten komentarz pomyślałem: "Co to obrońca? Axel zawołał kogoś do poparcia?", tym bardziej, że MBM sam wspomniał, że zna Axela z innych serwisów. Ale to nieważne bo masz rację. Np. Gieferg, którego tu zaprosiłem by pomógł mi rozkręcić forum (znam go z kilku innych i ma na nich tysiące wypowiedzi jest bardzo cenionym userem) odszedł z niego właśnie ze względu na admina.

MBM napisał/a:

Z kolei notoryczne stawianie kogoś przed faktem dokonanym i oczekiwanie od niego, że będzie zachwycony zmianami wprowadzanymi za jego plecami, zalatuje hipokryzją. Niezależnie od jakości samych zmian.

Mówisz o nowym wyglądzie strony? Bo wiedz, że Axel był pierwszą osobą poinformowaną przeze mnie o tym iż zamierzam wymienić szatę graficzną i wysyłałem mu wstępny jej szkic już w marcu. Wtedy doszło między nami do "sporu" (jak to ładnie się wyraziłeś), w którym Axel zachowywał się jak przykładny troll. sad
Pisał, że nowa wersja to "gówno", a kiedy pytałem co mu się w niej tak nie podoba (prosząc o konkrety) ten powiedział, że "czcionka" i nazwał mnie "kretynem", bo "kto umieszcza Times New Roman na stronie internetowej"? Jak pewnie zauważyłeś czcionka to jedyna rzecz, której nie zmieniłem i nigdy nie miałem zamiaru zmienić i od zawsze jest "verdana", a ja wtedy zastanawiałem się czy rozmawiam z osobą zdrową psychicznie. tongue

Nie rozumiem też sformowania "za jego plecami". Od początku tworzenia strony chciałem aby był to nasz wspólny projekt (mój i Axela), nawet umieściłem go w dziale "Redakcja" jako twórcę strony. Ale on we wszystkich wypowiedziach w rozmowie ze mną twierdził, że to MOJA strona bo on jej nie budował. Teraz miałem go informować o aktualizacji MOJEJ strony, żeby ten znowu był przeciwny z powodu urojonej zmiany czcionki? sad

I jeszcze ten fragment: "...oczekiwanie od niego, że będzie zachwycony zmianami..." - Ja niczego takiego nie oczekiwałem, ja chciałem tylko poznać jego zdanie. Jeśli coś mu się nie podoba spróbowałbym to jeszcze poprawić, ale z nim w ogóle na forum nie można podjąć żadnego dialogu i nie sądzę, aby wiedział co to jest kompromis.

Przeczytaj tę wypowiedź uważnie MBM! To co sugerował Stoki dla mnie też jest przesadą. Nie chcę być nowym adminem forum i nie chcę zrzucać z tego stołka jego twórcy. Ale jeśli admin zachowuje się w stosunku użytkowników jak dupek i przez to z forum uciekają użytkownicy (i to z mało licznego forum), to nie dziw się, że użytkownicy mają "coś" do takiego admina. tongue

PS: Mogę prosić link o tej strony o Godzilli? Chętnie bym się zapoznał. wink

THE TERMINATOR

73 (edytowany przez Goro Gondo 2012-07-18 09:33:30)

http://kaijuworld.prv.pl/ , żeby czytać na forum, trzeba się zarejestrować.

Tak, bardzo lubię Axela, gdyż świetnie się dogadujemy, dobrze nam się "pracuje" i w ogólnie to dobry chłop. Także do jego pracy na forum nie mam zastrzeżeń. Swoją drogą nie dziwie się jak ktoś sie bulwersuje, bo reszta wyolbrzymia jakieś farmazony. Nie, nie ignoruję niczego.

Ty tak nie pisałeś "Axel nic nie robi", tak powiedział zdaje się Stoki.

Bardzo dobrze, że Gieferg sobie poszedł swoją drogą. Już dawno proponowałem Axelowi, żeby go wyciszył, albo pozbył, bo on właśnie straszy. Zwykle czepia się o byle gówno, nawet co z tego, że ma rację ? Skoro robi to w sposób nie miły i nie kulturalny. Z resztą nie zawsze ma racje, skoro komuś się jakiś film nie podoba, to już jego sprawa, a nie Gieferga i jego "dżizas, nie skomentuję tego". Pamiętam jak zjeździł mnie, bo powiedziałem, że wolę kasety od płyt DVD, albo jak powiedziałem, że Krzyk od SPI ma ładną jakość obrazu. To tak na marginesie, bo tu też wiele osób by to drażniło na pewno. Wchodzą napisać, że np. nie lubię T2 (wiem, dziwnie brzmi), ale lubię T1, a tutaj zaraz Gieferg z docinkami swoimi.

Edit: Właśnie napisałem na forum KMF o tym, że zbieram kasety, a Gieferg już stosuje swoje teksty, tak więc, brak takiego użytkownika, to plus. To tak pobocznie, bo to nie ma nic wspónego z naszym forumowym zamieszaniem.

74

Znam Gieferga na przynajmniej trzech forach. Na jednym z nich już za jedno przekleństwo można dostać bana. Mimo rygorystycznego regulaminu nigdy nie został wyciszony, więc jego bezpośredni ton jak widać nie jest czymś złym (może kogoś drażnić, tak jak ciebie, ale na pewno nigdy on ci nie ubliżał).

I dziwi mnie, że cieszy cię to iż jakiś użytkownik opuścił forum. Im więcej tym lepiej, a ty proponowałeś Axelowi jego wyciszenie? Aż smutno mi się zrobiło jak czytałem twojego posta. sad

THE TERMINATOR

75

Konfidentom i awanturnikom, którzy sztucznie podburzają i tworzą niemiłą atmosferę na forum mówimy KATEGORYCZNE NIE!
Radzę skończyć tę dyskusję, która do niczego nie prowadzi a największy awanturnik w tym temacie czyli Stoki, który nie napisał żadnego konkretu, tylko w każdym poście pisze to samo, niech lepiej zajmie się pisaniem merytorycznych postów w działach o Terminatorze. Natomiast jeśli nadal coś mu się tutaj nie podoba (z jego postów trudno zrozumieć o co mu chodzi?) to niech znajdzie sobie inne forum. smile Nikt tutaj nie zmusza go do pisania.