1

Temat: Terminator - fikcja czy rzeczywistość?

Witam.

Przeglądając ostatnio sieć natknąłem się na wiele fascynujących materiałów dotyczących nowych technologii, które w przyszłości mają dzierżyć w swych dłoniach wojskowi, a także ludność cywilna. Zacząłem zastanawiać się kiedy faktem staną się humanoidalne roboty i cyborgi, okazuje się bowiem, że szybciej niż mogłem przypuszczać.
Wszystko za sprawą firmy Boston Dynamics, która może pochwalić się znacznymi osiągnięciami w dziedzinie robotyki, nic dziwnego skoro wspierana jest przez producenta nowatorskich broni jutra - DARPĘ.
Chciałem zwrócić waszą uwagę przede wszystkim na projekt '' Petman '' zakładający stworzenie robota wyglądającego jak człowiek, który oficjalnie miałby służyć jedynie do testów i szkolenia żołnierzy - każdy jednak się domyśli, że głównym celem jest przeznaczenie czysto bojowe tej maszyny. Osobiście daję 10 lat w przeciągu których dowiemy się o robotach zastępujących człowieka przy brudnej robocie, już teraz popularne są latające drony.

Zapraszam do obejrzenia filmu ukazującego sposób przemieszczania się robota. Polecam również przejrzeć inne filmy z '' produktami '' tej korporacji.

Link : http://www.youtube.com/watch?v=mclbVTIYG8E

Ciekawi mnie, co o tym myślicie.

PS. Nie wiem dlaczego, ale nazwa '' Boston Dynamics '' nad wyraz kojarzy mi się z '' Cyberdyne Systems ''. big_smile

Pozdrawiam.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

2

Odp: Terminator - fikcja czy rzeczywistość?

technologia idzie do przodu w tak szybkim tempie ,że głowa mała . Na pewno w ukryciu są takie zabawki , które wydają się nam sci-fi . Wydaje mi się ,że najpierw musiała by wybuchnąc 3 Wojna Światowa ,żeby częśc z tych wynalazków została ujawniona , bo to podczas wojen przemysł zbrojeniowy dostaje solidnego kopa na przyśpieszenie (patrz 2 WŚ , ewentualnie Zimna Wojna ) . Tak czy siak taki T-1 już zapewne jest gdzieś w laboratoriach udoskonalany tongue

3

Stworzenie chodzącego robota podającego tackę z kawą już dawno wymyślili japońce .
Ale stworzenie cyborga jeszcze nikomu się nie udało chociaż zapaleni naukowcy nadal szukają rozwiązania na ten przepis .
Myślę , że nie za 10 , ani 15 lat będziemy mieli terminatory chodzące po ulicach lecz trochę dłużej . Głównym problemem jest natomiast zmysł ( receptor ) ,  równowagi przez humanoidalną maszynę , w ten sposób , by wyglądała naturalnie przy poruszaniu się . Byle potknięcie czy nawet popchnięcie sprawia , że cyborg przewraca się i nie wie jak się podnieść . Sztuczne inteligencje są , roboty , które się uczą są , wszystkie wymysły inżynierów z cybernetyki są , tylko trzeba to wszystko połączyć w jedną całość .
I tutaj jest największy problem .
Ale myślę , że w końcu się to uda lecz wtedy będziemy baaaaardzo starzy .

4

Wow, zdziwiłem się trochę oglądając ten film. Widziałem wcześniej wynalazki Japończyków, ale nigdy czego takiego. Mechanika jest dość prosta, właśnie receptory, o których wspomniał MAL-FILM są najważniejsze, maszyna musi wiedzieć, jak, gdzie się znajduje, co robić, jak reagować. Na filmie zobaczyć można kabel podczepiony do odbytu - jestem ciekaw z jakiego źródła jest sterowany, komputer? Może pseudosztyczna inteligencja, a może zupełnie coś innego? Może człowiek siedzący w drugim pokoju jest właśnie receptorem? Ciekawe, co przyniesie przyszłość. Wiadomo, że takie zabawki przeznaczone będą prędzej czy później do masowej produkcji jako broń masowej zagłady, ale mogą się one również przydać w innych wypadkach. Poza tym, przypomnę tylko słowa Obadiah Stane'a z Iron-mana - najlepsze zabawki zostawiamy tylko dla siebie. smile