1

Temat: Nowości i informacje na temat filmu "Terminator 5"

W tym temacie zamieszczać można wszelkie informacje oraz linki do serwisów filmowych, w których pojawiają się jakieś konkretne informacje na temat powstania filmu "Terminator 5".

Oto jeden z newsów na filmwebie, mówiący o planach McG (reżysera "Terminator: Salvation") nakręcenia piątej części "Terminatora":
http://www.filmweb.pl/news/McG+ju%C5%BC … a%22-53536

2 (edytowany przez Juby 2011-12-21 13:31:57)

Odp: Nowości i informacje na temat filmu "Terminator 5"

Wątek jest trochę przestarzały, więc wymagałby jakiejś aktualizacji. Oto zbiór najnowszych wieści o możliwej piątej części Terminatora:

- Film wejdzie na ekrany nie wcześniej niż w 2014 roku.

- Po porażce kasowej ostatniego Terminatora, prawa do serii przejął fundusz hedgingowy Pacificor w procesie upadłościowym wytwórni Halcyon, wtedy za marne pieniądze wykupiła je Megan Ellison, właścicielka wytwórni Annapurna Films i to ona najprawdopodobniej wyprodukuje film.

- Jako potencjalny reżyser piątego Terminatora, podawany jest Justin Lin - twórca trzech ostatnich części The Fast & The Furiou. Niestety w tej chwili realizuje 6 i 7 epizod swojej samochodowej serii, stąd tak odlegle wyznaczona została data premiery i nie do końca pewne jest jego stanowisko (jeśli producenci nie będą chcieli czekać, aż będzie miał wolny czas, zostanie zastąpiony kimś innym).

- Arnold Schwarzenegger po powrocie do aktorstwa oficjalnie potwierdził udział w kolejnym Terminatorze!

- Lin przedstawiał już swoje pomysły Cameronowi oraz Schwarzeneggerowi i bardzo im się podobały. Chce on powrócić do tematu podróży w czasie, a w jego filmie powróciłaby Sarah Connor, oraz Kyle Reese (mówi się, że miałby go zagrać Paul Walker, gwiazda The Fast & The Furiou), mówi się także o tym, że możliwy reżyser chciałby zaangażować w projekt Vin Disela (również gwiazdę serii The Fast & The Furiou).

- Projekt nie ma jeszcze gotowego scenariusza, ale podaje się 3 studia zainteresowane dystrybucją filmu: Universal, Sony, CBS Films - do tej walki może się jeszcze włączyć Warner Bros., które było dystrybutorem dwóch ostatnich Terminatorów na terenie USA.

- Od października 2011 roku brak nowszych informacji w sprawie realizacji domniemanego T5. Jeśli film nie powstanie w przeciągu kilku lat, prawa do ekranizacji powrócą w ręce Jamesa Camerona, który nie zamierza kontynuować tej historii.

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

3 (edytowany przez Stoki 2012-04-23 16:44:10)

Juby , aktualizuj ten temat big_smile

Z drugiej strony słowa pana Camerona trochę mnie przerażają ... Arni znowu ma byc w centrum wydarzeń ? Coraz starsze Terminatory chcą pokazywac ? big_smile

4

Aktualizować? Ale co? Przecież od początku roki mieliśmy tylko jedną wypowiedź Camerona na temat T5 i jest o tym news, więc po co pisać to dodatkowo tutaj. Jak się pojawią nowe plotki (liczba mnoga nie jest przypadkowa w tym zdaniu) to zaktualizuje (podobnie w dziale o T5 na stronie głównej).

A słowa Camerona jak najbardziej popieram. Arnold powinien być głównym bohaterem każdej części, jego starość nie ma tu nic do znaczenia, bo dzisiejsze efekty specjalne pozwalają na wiarygodne odmłodzenie aktora.

THE TERMINATOR

5 (edytowany przez Reuel 2012-04-24 18:18:32)

Dla mnie fajnie by było móc zobaczyć jeszcze terminatorów z poprzednich części, czyli T-1000 i T-X, choć o ile coś przeczytałem kiedyś, że myśleli o Kristannie Loken i raczej szanse są nikłe, to Robert Patrick na praktycznie 100% nie wystąpi w żadnej z nowych części Terminatora o ile jakieś będą i będzie więcej niż jeden.

6

A dla mnie Schwarz nadaje się do Niezniszczalnych, ale nie do Terminatora. I tak, wiek ma znaczenie w tej roli i nie, Arnold nie jest czymś bez czego Terminator nie może się obejść. Nie powinno się powracać do podróży w czasie, nie powinno się powtarzać motywu dobrej VS złej maszyny (a tak mi to wygląda) bo od tego to już się robi niedobrze.
Musieliby mieć naprawdę arcygenialny scenariusz by móc coś zrobić z przenoszeniem w czasie i walkach 1vs1. Wątpię, żeby taką fabułę dałoby się napisać. Co najwyżej wyjdzie im drugi T3.

T1: 10/10; T2: 10/10; T3: 2/10; T4: 6/10; T:SCC: 5/10

7

Nie mogę się doczekać następnego Terminatora , wiem , że "bunt maszyn", jest kiepski - nawet bardzo , a "salvation" , nie spełnił oczekiwań do końca
moich i wielu fanów ale mam wszystkie oryginalne części tej powieści i chętnie do nich wracam oglądając ten film po raz 300...któryś tam z kolei.
Moim skromnym zdaniem Terminator 5 powinien bardziej być thriller-em - tak z lekka bo wiadomo , że jest to s-f , ale pierwsza część z założenia
miała być thriller-em , i taka była. Do Arniego nic nie mam ale przydałby się w piątce może nie jako terminator ale może jako wzór użyty przez skynet
do uczłowieczenia swoich terminatorów na etapie produkcji. Jeżeli następna część będzie kiedykolwiek kręcona , to powinni zaangażować scenarzystów , którzy wymyślą historię dla sztuki filmowej i fanów , a nie dla zbicia kasy. Oglądając 3-kę , zdałem sobie sprawę , że producenci mieli fanów w d...e.               Dziękuję!

8

Znalazłem w necie nietypową wizję kolejnych części terminatora napisaną przez wyjątkowo dowcipnego gościa .
Czytając to , uśmiałem się ale jednocześnie zaniepokoiłem faktem , że wyśmiewanie fabuły filmu ma swoje uzasadnienie.

http://www.widelec.pl/widelec/1,111651, … iem_w.html

9

"Czytając to , uśmiałem się ale jednocześnie zaniepokoiłem faktem , że wyśmiewanie fabuły filmu ma swoje uzasadnienie."

Oczywiście, że ma uzasadnienie... niestety.

Świetne te teksty. Usmiałem się po pachy big_smile

T1: 10/10; T2: 10/10; T3: 2/10; T4: 6/10; T:SCC: 5/10

10

Terminator 9 - Przyszłość. Ruch oporu Johna Connora praktycznie przestał istnieć. On sam musi się ukrywać. Aby robić to skutecznie, zmienia płeć i wraz z wiernym T-800 wysyła się w przeszłość. Tam spotyka Kyle Reese'a, który niszczy T-800 a z Johnem idzie do łóżka biorąc go za Sarę. W ten sposób John zostaje własną matką.

Terminator 10 - John Connor organizuje zjazd rodzinny. Dzieje się.

Terminator 11 - Terminator idzie do wojska.

Terminator 12 - 80-letni Arnold Schwarzenneger wciela się w rolę 80-letniego Johna Connora, który swoim wnukom spłodzonym na przestrzeni ostatnich lat w różnych okresach czasu, w tym z małym velociraptorem, opowiada o tym jak wyglądało zakończenie wojny maszyn z ludźmi.

Normalnie, nie mogłem dychać! big_smile

11

Bardzo złe wieści panowie:
http://www.filmweb.pl/news/%22Terminato … %22-89784#

sad

THE TERMINATOR

12

Złe? Chyba dobre raczej smile Jest szansa, że w T5 zagra Linda Hamilton i Michael Biehn.
No i plakaty do T2 bardzo fajne. Choć w Polsce raczej ich nie zobaczymy sad

13

E-Bay big_smile

No tak... Szkoda, że nie czują parcia na te projekty... Hamilton i Biehn? Świetnie, ale oni już trochę starzy są... Jak ich odnowią - proszę bardzo. Alternatywny wszechświat? To już chyba lekka przesada?! Zaraz wymyślną, że w innym alternatywnym wszechświecie Terminator jednak zabił Sarę, kiedy miał okazję... Oj pod tym względem akurat się cieszę, że szybko tego nie zobaczę. Chyba, że to podpucha, podobnie jak było z T3 i że niby Arnold nie gra w T3 tylko w innym filmie, żeby nie wzbudzać zbytniej podniety wśród widzów.

14

Axelio - to jest zła wiadomość, bo jeśli teraz projekt jest w odstawce, to nie ma co liczyć na jego realizację do końca 2016 roku. Przypominam, że w 2018 prawa do serii wracają w ręce Camerona. To może oznaczać dwa możliwe rozwoje wydarzeń:

1. Pani producent obudzi się na dwa-trzy lata przed utratą praw do serii i będzie chciała w pośpiechu zrobić film (który automatycznie przedłuży jej prawa o kolejne kilka lat), a z czegoś takiego może wyjść kicha.

2. Przez najbliższe 6 lat nikt nie tknie palcem T5, prawa wrócą do twórcy postaci, a ten nie będzie kontynuował tej historii.

Prawdę mówiąc, po jakości T3 i TS wolałbym, aby zostawiono serię w spokoju (czyli drugą wersję). Cameron wtedy mógłby przekonwertować sobie T2 w 3D i wypuścić go ponownie do kin, a wtedy pierwszy raz poszedłbym na seans swojego ulubionego filmu. wink
Jednak z drugiej strony, seria jest nieskończona. Pomysł na alternatywny wszechświat już mnie odstrasza (po co te kombinowania? dlaczego nie będą kontynuować wojny w przyszłości i nie zakończą finalnego epizodu w roku 2029 wraz z wysłaniem pierwszego Terminatora i Kyle'a?). Występy Lindy i Michaela byłyby fajne ale ciekaw jestem co dobrego z czegoś takiego by wyszło...

THE TERMINATOR

15

Hmm... Zamknięcie tematu na wysłaniu Kyle'a i Terminatora w przeszłość było by jednym z najlepszych w historii kina. Jednak nasi drodzy hollywoodzcy producenci na to nie pójdą, będą temat wałkować aż do upadłego!

Ale Juby - fajny pomysł, podoba mi się wink
Gdyby nie zjebali TS można by było dążyć do takiego zakończenia, ale nie! Oni zawsze coś spieprzą, a dodanie kolejnych wszechświatów jeszcze bardziej zjebie całą historię! sad

16

Dodanie do filmu kolejnych wrzechświatów już całkiem pokomplikuje i pogmatfa całą historię tak , że teraz już na pewno nie będzie wiadomo o co kaman .
Ja chcę zobaczyć wojnę w przyszłości i bezduszne wybijanie ludzi przez terminatorów , a nie kolejny odcinek w stylu " M jak Miłość " . Co oni w tym hollywood ? POJE..BAŁO ICH ?
Jeżeli chodzi o rzuceniem 5-tki w kąt , to myślę , że to jest celowa plotka bo jest to zbyt poważny tytuł aby z niego ot tak zrezygnować . Wystarczy poczytać wypowiedzi fanów z całego świata . Wszyscy czekają na 5-tkę i hollywoodzcy magicy doskonale o tym wiedzą , więc specjalnie ( dla famy ) wypuścili ściemę , że na razie nie będą kręcić terminatora . Buha ha ha , tak samo było z diablo 3  .

17

Tak samo było z T3. Poza tym, Arnold już nagrał zdjęcia do Last Stand i The Tomb, teraz niby jest pre-produkcja do trzeciego filmu, a to oznacza, że większość zdjęć jest już nagranych - na pewno nagrywają zdjęcia i niech mi tu nie pie**olą. Na bank chcą zdążyć jeszcze przed Transformers 4, żeby jeszcze kogoś do kina przyciągnąć, a na pewno przed kolejnym filmem Scotta, który chce połączyć Alien z Blade Runner.

18

Na pewno to wam się głowach pochrzaniło. tongue Justin Lin był do tej pory jedynym wymienianym kandydatem na stanowisko reżysera, a jest zajęty do 2015 roku tworzeniem "Szybkich i wściekłych". Natomiast Arnold jeszcze nie zaczął zdjęć do  filmu "Ten", więc rok 2013 też ma zawalony. Poza tym nic nie słychać o rozpoczęciu prac, a na tego typu filmu potrzeba przynajmniej pół roku pre-produkcji.

Ta informacja, czy też plotka nie może być "ściemą". Myślę, że do 2015 roku nie usłyszymy żadnych wieści o rozpoczęciu prac nad filmem. sad

THE TERMINATOR

19

"Ten"? Co to za film... Never heard

20

Kolejna plotka:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd … p?wi=92066

Chyba nie mogliby wybrać lepiej. Mam nadzieję, że to okaże się prawdą.

THE TERMINATOR

21

Szczerze? To nie oglądałem żadnego z jego filmów. Nie wiem czy to hańba, ale zobaczymy, reżyser może i być jakikolwiek, byle by scenariusz napisany był z głową.

22

P.T.A. słynie z tego, że sam pisze scenariusze do swoich filmów i póki co wychodzi mu to bardzo dobrze. Do września też nie widziałem żadnego z jego filmów, ale w związku z nadchodzącym "Mistrzem" obejrzałem "Aż poleje się krew", "Boogie Nights" i "Magnolię" i wszystkie trzy były bardzo dobrze zrealizowanymi, ciekawymi filmami z kapitalnym aktorstwem. Taki reżyser to byłby skarb w tej serii.

THE TERMINATOR

23

Pytanie - jakie filmy robi? Lubi bawić się w psychologa? Czy raczej podaje kawę na ławę?

24

Cieszę się , że jednak coś się kręci wokół terminatora .
Modlę się jednak aby scenariusz był logicznie i mądrze napisany . Po ostatnim " słabym " obrazie McG , następna część może być mocnym uderzeniem i powrotem do klimatów z czasów Camerona . Tego chcą fani i producenci o tym wiedzą .
Mówiąc " słabym " , mam na myśli ogólną ocenę filmu w porównaniu z pierwszymi dwoma częściami ( trzecią pomijam ) .
Każdy reżyser wie , że seria terminatorów jest klasykiem i bardzo trudno dorównać umiejętnościom Camerona dlatego nie każdy chce się podjąć reżyserowania tego filmu bo widmo porażki może przekreślić rozwijającą się karierę młodych reżyserów . Na ten przykład , McG był wielokrotnie krytykowany przez media i fanów , a nawet sam Bale kłócił się na planie z Nim , że nie jest profesjonalistą , że nie zna się na reżyserowaniu , że nie wie co robi i wnerwia wszystkich .
Reżyser musi mieć wizję tego co chce zrobić , a nie , przeczytać scenariusz i ...jedziemy z tym koksem , może jakoś fajnie wyjdzie .
Nie znam P.T.A. ale skoro zawsze chciał zrobić tego typu film to musi mieć jakiś pomysł i właśnie tą wizję . I dlatego następna część terminatora może być mocnym uderzeniem i stać się hitem roku .
Jeżeli następna część terminatora reżyserowana przez tego pana okaże się sukcesem to On sam stanie się drugim po Cameronie najlepszym director-rem wszechczasów smile

...a fani czekają smile ...

25

Kto by to nie był, nawet jakiś żółtodziób to jeśli okaże się sukcesem - zostanie podniesiony w fanowskie niebiosa i nie tylko!

Jeśli chodzi jednak o reżyserów, faktycznie, film tego kalibru odstrasza, podobnie jak wiele innych. Jednak chciałbym, aby za coś takiego chwycił się ktoś pokroju Camerona właśnie, czyli Scott, Carpenter czy nawet Spilberg. Ten ostatni skoro chwycił się Transformers to i Terminator mógłby być dla niego łakomym kąskiem! Carpenter? Dalej mam w pamięci jego obrazy, takie jak Halloween, The Thing czy choćby reszta filmów z Kurtem Russellem! A Scott? Wrócił teraz do serii Alien i Blade Runner więc może coś u niego by w głowie zaświtało. No i przecież Aliens wyreżyserował Cameron, więc co stoi na przeszkodzie, aby to Scott wyreżyserował Terminators? tongue

Nie wiem dlaczego żaden z takich reżyserów nie może chwycić się takiego dzieła, przecież producenci również nie byli by skąpi dla kogoś tego pokroju.