1

Temat: Rangi na forum

Może przydałoby się na forum ułożyć i wprowadzić rangi wyświetlane pod nickiem użytkownika? Tak jak to jest na innych forach. Taki mały dodatek, w zależności ile kto ma postów.

Oto moja propozycja na początek, ale proszę o wasze pomysły o rozbudowanie rang bo sam nie dam rady tego udoskonalić. smile

Adept - od 0 postów
Żołnierz - od 15 postów
Robot - od 25 postów
Cyborg - od 35 postów
Miles Bennett Dyson - od 45 postów
Doktor Silberman - od 55 postów
Sarah Connor - od 65 postów
Katherine Brewster - od 75 postów
Marcus Wright - od 85 postów
Kyle Reese - od 95 postów
John Connor - od 130 postów
Terminator - od 170 postów
T-1 - od 180 postów
T-800 - od 190 postów
T-1000 - od 220 postów
T-1001 - od 250 postów
T-X - od 300 postów
Skynet - od 1000 postów

Co jeszcze dodać, co zmienić?

2

Odp: Rangi na forum

Witam.

Adept - od 0 postów
Żołnierz - od 15 postów
Robot - od 25 postów
Cyborg - od 35 postów
Miles Bennett Dyson - od 45 postów
Doktor Silberman - od 55 postów
Sarah Connor - od 65 postów
Terminator - od 170 postów
T-1 - od 180 postów
T-800 - od 190 postów
T-1000 - od 220 postów
T-1001 - od 250 postów
T-X - od 300 postów
Skynet - od 1000 postów

Adept jako pierwsza ranga jest w porządku, oznacza osobę początkującą.
Nie pasuje mi John Connor, ja zdaję sobie sprawę, że po Ocaleniu, Kronikach i ewentualnie Buncie Maszyn zachowuje się jak '' ciota '', ale spójrzmy na jego wizerunek prezentowany prze Kyle'a Reese'a, on nie hiperbolizował tej postaci, wszystko co o niej mówił było prawdziwe. Z tego co powiedział, to Connor jest ich bohaterem, przywódcą ludzkości, który zawrócił ocalałych z krawędzi zagłady! Kyle mówił też, że dzięki niemu byli już na najlepszej drodze do zwycięstwa i wtedy Skynet ostatkami sił wysłał T-800 w przeszłość. Z tego powodu uważam, że Connor powinien figurować wyżej na liście. Podobnie ranga '' terminator '', jest bardzo ogólna i wiąże w sobie wszystkie modele, cały '' gatunek '' wykreowany przez śmiercionośny system produkcji Cyberdyne. Wg. mnie powinien znajdować się wyżej, za wszystkimi modelami, a może i najwyżej? W końcu strona jest jemu poświęcona. T-1, to tępy robot na gąsienicach i z marnymi '' obrotówami '' na wysięgnikach... Dlaczego figuruje wyżej, skoro T-850 rozwalił dwa w może jedną minutę? Następna kwestia, to Skynet, skoro jest taka ranga, to na pewno powinien się też pojawić Ruch Oporu i ta ranga także winna znajdować się wysoko, myślę, że pod Skynet'em, bo w końcu chodzi nam tu głównie o terminatora i jego '' matkę ''. O nie! Sarah Connor pod Katherine i Marcus'em? Matka największego wybawiciela ludzkości zajęła tak denne miejsce? Myślę, że powinna się znaleźć obok Kyle'a.

Wg. mnie kolejność powinna wyglądać mniej więcej tak :
Adept - od 0 postów
Żołnierz RO - od 15 postów
Robot - od 25 postów - tu w sumie się zawierają wszystkie maszyny typu T-1, mototerminatory, myśliwce zabójcy, hunter killer mech itd.
Cyborg - od 35 postów - wyższy stopień zaawansowania od robota sprawia, że może pozostać na swej pozycji.
Miles Bennett Dyson - od 45 postów - twórca Skynet'u, ale dobry człowiek.
Doktor Silberman - od 55 postów - nie wiem, czy nie jest to trochę za nisko, doktorek pojawia się w trzech pierwszych częściach.
Katherine Brewster - od 65 postów
Marcus Wright - od 75 postów
Sarah Connor - od 85 postów
T-800 - od 170 postów
T-1000 - od 200 postów     ---> nie jestem przekonany do tych rang, jakieś literki, jakieś cyferki, to może okazać się monotonne dla niektórych.             
T-1001 - od 230 postów
T-X - od 280 postów - ten szmelc jest wyżej od T-1001? Dobrze.
Terminator - od 400 postów
Ruch Oporu - od 800 postów
Skynet - od 1000 postów

To moja wykonana '' z grubsza '' analiza. Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam - Cyborg.

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

3

W sumie zgadzam się z większością twoich zarzutów. Listy rang specjalnie nie dopracowałem aby poznać zdanie innych. smile
Jak chcesz Cyborg to możesz to ułożyć w całości a ja to wstawię po prostu. Podobnie zestaw rang układaliśmy wraz z innymi użytkownikami na http://forum.rambo.pl i obecnie one funkcjonują.

Co do twoich zarzutów:

-John Connor -> ta ranga zdecydowanie powinna być. Może faktycznie nieco wyżej, ale obecna powinna być. Zresztą nie wiem jak ty ale ja na postać Johna Connora patrzę przez pryzmat pokazany w T1 i T2 (szczególnie w prologu T2 - twardy, męski przywódca).

-Terminator -> to może być ostatnia lub przedostatnia ranga.

-T-1 -> może być pomiędzy Robotem a Cyborgiem

-Skynet -> Jeśli mamy Milesa Bennetta Dysona to i ranga Skynet powinna się pojawić. Myślę, że również pod koniec.

"O nie! Sarah Connor pod Katherine i Marcus'em?" -> Bo aby uzyskać rangę Sary Connor należałoby mieć nieco więcej postów niż mniej ważni Karherine i Marcus.

4 (edytowany przez Cyborg 2010-12-28 13:16:51)

Witam.

John Connor - jak najbardziej powinien znajdować się na liście rang;
T-1 - w porządku, niech pozostanie pomiędzy Cyborgiem i Robotem;
Skynet - tutaj wciąż zastanawiam się, która ranga powinna być wyżej : SkyNet, czy Terminator?
Ruch Oporu - co sądzisz o tej randze, w końcu to największa zmora cyber-systemu.

Moja finalna wersja wygląda tak :

Adept - od 0 postów
Robot - od 25 postów
T-1 - od 35 postów
Cyborg - od 45 postów
Miles Bennett Dyson - od 55 postów
Doktor Silberman - od 65 postów
Sarah Connor - od 95 postów
Kyle Reese - od 110 postów
T-800 - od 170 postów
T-1000 - od 200 postów               
T-1001 - od 230 postów
T-X - od 260 postów
Terminator - od 400 postów
Ruch Oporu - od 800 postów
Skynet - od 1000 postów

Pozostaje jedynie do ustalenia ranga '' terminator ''. Gdybyś dał duży przedział postów, to rangę posiadałoby się stosunkowo długo i nie trzeba by jej umieszczać na samym końcu.

Pozdrawiam - Cyborg.

EDIT : w sumie skoro istnieją rangi oznaczone poszczególnymi modelami cyborgów, to gdzie się zapodział T-600?

Jestem organizmem cybernetycznym. Pojęcie ' cyborg ' oznacza pół człowieka - pół maszynę. W moim przypadku maszyna odnosi się jedynie do sfer psychicznych, natomiast człowiek - fizycznych. Zachowując się i żyjąc jak terminator można osiągnąć bardzo dużo.

5

A który robot to był T-600? Już gubię się w tych numerach.

Ja bym dał jednak Terminator od 800 postów a Ruch oporu od 500. Skynet powinien być chyba najwyżej...

6

Witam.

Axelio napisał/a:

A który robot to był T-600? Już gubię się w tych numerach.

Widzę, że post był przez Ciebie pisany dość późno w nocy, dlatego rozumiem, że mogłeś o tak późnej porze nie kojarzyć tej maszyny. T-600 to oczywiście cyborg, pierwszy, którego znamy. Zobaczyć go możesz w Terminatorze: Salvation i w paru innych dziełach, już jaśniej?

Axelio napisał/a:

Ja bym dał jednak Terminator od 800 postów a Ruch oporu od 500. Skynet powinien być chyba najwyżej...

W porządku, ja się zgadzam.

Pozdrawiam - Cyborg.

7

W takim razie gotowa lista rang jak na chwilę obecną wygląda tak jak niżej. Wstawiam ją już teraz, ale zmian będzie można jeszcze dokonywać więc jeśli ty masz jakieś propozycje lub ktoś inny to można śmiało pisać.

Adept - od 0 postów
Robot - od 25 postów
T-1 - od 35 postów
Cyborg - od 45 postów
Miles Bennett Dyson - od 55 postów
Doktor Silberman - od 65 postów
Sarah Connor - od 95 postów
Kyle Reese - od 110 postów
T-600 - od 150 postów
T-800 - od 170 postów
T-1000 - od 200 postów               
T-1001 - od 230 postów
T-X - od 260 postów
Ruch oporu - od 500 postów
Terminator - od 800 postów
Skynet - od 1000 postów

8

Witam.

Wg. mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku, a ja na chwilę obecną mogę cieszyć się mianem wielkiego, stalowego, śmiercionośnego mecha-czołgu o prujących ziemię gąsienicach i obsypujących gradem pocisków minigun'ach! wink

Pozdrawiam - Cyborg.

9

Brakuje chyba jeszcze jednej rzeczy w tych rangach, a mianowicie tego płynnego modelu terminatora, ale nie T-1000, lecz tego, który był w T2-3D, taki wielki płynny "pająk". Jak on się nazywa? Ewentualnie można dodać także latający samolot skynetu, który był obecny chyba we wszystkich częściach "Terminatora".

10 (edytowany przez Juby 2011-12-21 16:05:10)

Pierwszy raz zaglądam do tego tematu i aż się przeraziłem. Ile wy macie tych rang? tongue

Uważam, że nie powinno być tego więcej niż 5, bo po co ich więcej? Na innych forach nie ma więcej niż 5 odznak inaczej zmieniałyby się co 10 postów, a to forum jest za mało popularne, aby ktoś napisał 1000 wypowiedzi. tongue Miło by było, gdyby te rangi też jakoś oznaczyć. Na różnych forach pod awatarem umieszcza się gwiazdki, ale my moglibyśmy wymyślić coś własnego (listerę T pisaną czcionką Terminatora, bądź malutkie logo Cyberdyne). Moja propozycja na nowe rangi wygląda następującą.

- 1-14 postów (Robot - pierwsza ranga)
- 15-50 postów (Android - druga ranga) <<< jak ktoś nie wie, android to człekokształtny robot. wink
- 51-100 postów (Hunter Killer - trzecia ranga)
- 101-250 postów (Organizm Cybernetyczny/ Cyborg - czwarta ranga) <<< jedna z tych dwóch propozycji
- 251-~~ postów (Terminator - piąta ranga)

Dodatkowe rangi to Administrator (wnioskuje, że jest nim Axelio) i ewentualni Moderatorzy. Rangi miałyby kolejno jeden, dwa...piąć znaczków, a dla admina byłoby od początku specjalne pięć (takie same, tylko w innym kolorze) bez znaczenia ile miałby wypowiedzi na forum.

Co wy na to panowie? Bo obecna sytuacja na prawdę mi się nie podoba (aż 20 rang i to jeszcze ponazywane postaciami z filmów?)!!! tongue

THIS WEAPON WILL BE CALLED...
                        THE TERMINATOR

11

a to forum jest za mało popularne, aby ktoś napisał 1000 wypowiedzi.

Nie wiem jak potoczą się dalsze losy tego forum tongue ale na moim drugim forum - http://forum.rambo.pl - są już użytkownicy, którzy przekroczyli, lub zbliżyli się do ilości 1000 postów.

Będę uparty i uważam, że im więcej rang to tym ciekawiej. Przynajmniej jest jakieś urozmaicenie.

12

No dobra jeśli sądzisz, że osiągniemy po 1000 postów to możesz poszerzyć granicę, ale uważam, że więcej niż 5-6 rang to zdecydowany przesyt, a obecne brzmią komicznie (w tej chwili jestem "Miles Bennett Dyson"... WTF?). Co ty na to?:

- 1-50 postów (Robot - pierwsza ranga)
- 51-150 postów (Android - druga ranga)
- 151-300 postów (Hunter Killer - trzecia ranga)
- 301-500 postów (Organizm cybernetyczny - czwarta ranga)
- 501-1000 postów (Terminator - piąta ranga)
- 1001-~~ postów (SkyNet - szósta ranga)

THE TERMINATOR

13

Juby napisał/a:

- 15-50 postów (Android - druga ranga) <<< jak ktoś nie wie, android to człekokształtny robot. wink

I może jeszcze taki obrazek by wyskakiwał w subskrypcji lub pod avatarem?

http://www.newsy-portal.net/wp-content/uploads/2010/11/android.jpg

big_smile

Wg. mnie powinno się poprzestać na wypocinach Axelia i moich, a '' Miles Bennett Dyson '' to bardzo zaszczytna ranga! lol

Pozdrawiam.

14

Przecież to jest tylko drobne urozmaicenie, już myślałem, że nikt na to nie spojrzy, a tutaj taka gorąca dyskusja o tym wywołała się. Na forum Rambo.pl też jest podobny rozkład rang i jakoś nikt nie czepia się o to - ba, nawet nikt tego nie zauważa.

15 (edytowany przez Juby 2012-01-21 00:19:29)

Gieferg napisał/a:

Te wszystkie Dysony, doktory Silbermany i inne Brewstery wyglądają dość śmiesznie jeśli mam być szczery, a głupio mi zapraszać ludzi na forum na którym takie szopki odchodzą tongue

Absolutna racja z tym co napisałeś (poza nabijaniem się z mojej rangi wink)! Wiem Axelio, że to ma być tylko urozmaicenie, ale bez przesady, te rangi są idiotyczne i zmieniają się co 15 postów.

PS: Pisząc to zastałem Dr Silbermanem. tongue

THE TERMINATOR

16

No i to jest właśnie fajne!!! Co kilka postów jesteś kimś innym!!! big_smile

17

A ja bym poprosił Axelio o rangę TERMINATOR.PL (też mnie te zmienianie mało bawi).

A ty Gieferg poczekaj, jak będziesz miał nad sobą Milesa, w każdej wypowiedzi będę to tobie przypominał. wink

THE TERMINATOR

18

jak tak cię to bawi to czemu sam w tym nie bierzesz udziału?

Nie biorę, bo administratorzy i moderatorzy nie mogą mieć rang sad

19 (edytowany przez Reuel 2012-01-31 23:03:30)

Boja wiem, czy dużo rang jest jakoś szkodliwe dla forum? Jestem na paru forach od gier i też są tam rangi, a jakoś nigdy na to nie narzekał. Poza tym, jeśli uważacie, że to tylko pomaga nabijaniu bezsensownych postów, to też zlikwidujcie licznik postów, który działa tak właściwie pod tym względem tak samo. Ja zaś uważam, że jeśli już komuś przejdzie jaranie się tym ile ma postów, czy jaką rangę ma to raczej nie będzie go to zbytnio motywowało do spamu. No i jeszcze taka jedna uwaga, że właśnie takie forum jak te są jak najbardziej miejscami do dawaniu wielu rang (jeśli już się te rangi daje), bo taka mała, zżyta społeczność, która chcę tu naprawdę podzielić się swoimi zainteresowaniami automatycznie pisze parę razy więcej niż na dużych forach, ponieważ jako, że jest mniej ludzi, to zawsze znajdzie się coś do dopowiedzenia.

Co do rang to są fajne, ale mnie zastanawia jedno. W sumie łączenie dwóch wrogów w jedno to rzecz dość dziwna, nie lepiej podzielić rangi na dwa rodzaje (Ruch Oporu i Skynet), by każdy z userów mógł się opowiedzieć po czyjej jest stronie? Rzecz jasna jest to tylko zwykła propozycja, choć pewno bardzo kłopotliwa wink

20

Dużo rang może i nie jest szkodliwe ale żeby z drugiej strony nie było tak że w każdym temacie jest masa offtopów : >.

21

myślałem ,że zawału dziś dostanę jak zobaczyłem rangę pod moim nickiem - Katherine Brewster . WTF ? Co to jest ? Joke jakiś ? big_smile Hehe

22

Ja nie zwracam uwagi na rangi , dla mnie to jest mało ważne , czy będę Katherine , czy Silbermanem - mam to gdzieś.
Dla mnie najważniejsza jest zabawa na forum i rozmowa z ciekawymi ludźmi mających podobne zainteresowania do moich.
Dlatego śmieszy mnie taka kłótnia o te rangi......a niech będą , kogo to obchodzi , przynajmniej nie mnie.
Jestem tutaj nowy na forum , a już się dowiedziałem dużo ciekawych rzeczy , jak dla mnie forum jest spoko.
Ranga ? - to tylko taki bajer modny na wszystkich forach , dlatego nie zwracam na to uwagi.
LUDZIE !!!!! PISZCIE COŚ , NA RAZIE ROZMAWIAM TYLKO I WYŁĄCZNIE ZE : STOKI     I   GORO GONDO
Czy nie ma nikogo więcej ?

23

Ja jeszcze jestem, ale ze mną ciężko gadać, bom maruda big_smile

Co do rang to jestem za tym, by dawać tylko nazwy modeli maszyn, a na końcu chwalebna ranga: Skynet wink

T1: 10/10; T2: 10/10; T3: 2/10; T4: 6/10; T:SCC: 5/10